PIŁKA NOŻNA: Od wiosny możliwość równoczesnej gry dwóch obcokrajowców spoza UE – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: Od wiosny możliwość równoczesnej gry dwóch obcokrajowców spoza UE

0

fot. Małgorzata Skutnik

Zarząd WMZPN na swoim posiedzeniu w dniu 31 stycznia 2022 roku wprowadził dla wszystkich klubów od rundy wiosennej sezonu 2021/22 możliwość gry dodatkowego obcokrajowca spoza UE w organizowanych przez WMZPN rozgrywkach mistrzowskich i pucharowych.

Decyzja podyktowana jest coraz większą liczbą wniosków klubów o indywidualną zgodę w tym zakresie, szczególnie w kontekście coraz większej liczby osób zza wschodniej granicy osiedlających się w Polsce, w tym w miejscowościach naszego województwa. Zarząd zdecydował, że wyrażanie zgody dla poszczególnych klubów mija się celem i wprowadził taką możliwość dla wszystkich klubów na stałe do regulaminu rozgrywek.

Do tej pory w danym momencie na boisku mógł występować tylko jeden zawodnik-cudzoziemiec spoza obszaru Unii Europejskiej. Teraz będzie mogło występować równocześnie dwóch zawodników o tym statusie.

Decyzja została podjęta na podstawie uchwały Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie określenia liczby zawodników cudzoziemców spoza obszaru Unii Europejskiej występujących w meczach piłki nożnej, która daje Zarządowi Wojewódzkiego ZPN możliwość określenia liczby zawodników-cudzoziemców spoza obszaru Unii Europejskiej występujących w meczach mistrzowskich i pucharowych.

Podobne rozwiązanie funkcjonuje już z powodzeniem w innych województwach.

Nowa treść § 16 ust. 1. Regulaminu Rozgrywek WMZPN w sezonie 2021/22:

“Do każdego klubu może być potwierdzona i uprawniona dowolna liczba zawodników cudzoziemców, z zastrzeżeniem, o którym mowa w ust. 2 i 3. Ponadto w każdym meczu mistrzowskim i pucharowym może występować równocześnie na boisku dowolna liczba zawodników cudzoziemców z zastrzeżeniem, że maksymalnie dwóch zawodników-cudzoziemców spoza obszaru Unii Europejskiej.

źródło: WMZPN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *