PIŁKA NOŻNA: Orlęta bez awansu do IV ligi – grad bramek i remis – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: Orlęta bez awansu do IV ligi – grad bramek i remis

0

fot. Orlęta Reszel

Za nami barażowe dwumecze na szczeblu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, które przyniosły ogromną ilość emocji, a w niektórych przypadkach niemałe zaskoczenie. O długo wyczekiwany awans do forBET IV ligi starał się reszelski zespół Orląt, niestety w bezpośrednim wyścigu promocje do wyższej klasy okręgowej uzyskała Pisa Barczewo. Reszelski zespół natomiast musiał czekać do ostatniej kolejki forBET IV ligi, aby dowiedzieć się z kim zmierzy się w meczach barażowych. Koniec końców padło na drugi zespół Stomilu Olsztyn.

W pierwszym spotkaniu barażowym, który odbył się 22 czerwca w Olsztynie, to rezerwy Stomilu pokazały swoją wyższość wygrywając spotkanie 5 do 1. Stomilowcy od samego początku spotkania dominowali i grali szybką piłkę, co w niedługim czasie przełożyło się na zdobycze bramkowe oraz na wysoką zaliczkę przed spotkaniem rewanżowym.

Podczas rewanżu role początkowo odwróciły się i to Orlęta wyszły na prowadzenie. Jednak olsztyński zespół nie miał zamiaru oddawać pola i koniec końców za każdym razem doprowadzili do remisu. Pomimo gradu goli mecz w Reszlu, który odbył się 29 czerwca, zakończył się wynikiem 4 do 4. Tym samym Orlęta nie uzyskały promocji do IV ligi.

Co ciekawe w innych meczach barażowych Sokół Ostróda wyeliminował Constract Lubawę tym samym awansując z drugiego miejsca do forBET IV ligi. W meczach o awans do klasy okręgowej z naszego regionu utrzymała się Victoria Bartoszyce wygrywając dwumecz z Warmią Września oraz Perkun Orzyny wygrywając dopiero w karnych z Warmią Olsztyn. Co ciekawe Perkun Orżyny zaliczają drugi rok z rzędu awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Wyniki wszystkich dwumeczy barażowych:

✅ Baraże o udział w forBET IV lidze.

Sokół Ostróda 2-2 (2-1) Constract Lubawa
Orlęta Reszel 4-4 (1-5) Stomil II Olsztyn

W forBET IV lidze zagrają Sokół Ostróda i rezerwy Stomil Olsztyn.

✅ Baraże o udział w klasie okręgowej

Dąb Kadyny 6-1 (4-2) Wałsza Pieniężno [grupa II]
Radomniak Radomno 1-2 (2-3) Kormoran Zwierzewo [grupa II]
Perkun Orżyny 4-4 k. 4-2 (2-2) Warmia Olsztyn [grupa I]
Warmia Wrzesina 5-3 (0-5) Victoria Bartoszyce [grupa i]

W Klasie Okręgowej zagrają Victoria Bartoszyce, KS Dąb Kadyny, Perkun Orżyny i Kormoran Zwierzewo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *