PIŁKA NOŻNA: Paweł Flis z MKS-u Korsze trafił do II-ligowca – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: Paweł Flis z MKS-u Korsze trafił do II-ligowca

0

na zdjęciu: Paweł Flis w barwach MKS-u Korsze/mecz MKS Korsze 2:3 Stomil Olsztyn/26.10.2019/ fot. Stomil Olsztyn

W dniu dzisiejszym, szeregi stężyckich „Kanarków” zasilił wysoki stoper – Paweł Flis. Obrońca, który młodzieżowcem będzie także w następnym sezonie, trafił do Raduni na zasadzie transferu definitywnego z IV-ligowego MKS-u Korsze.

Urodzony w 2002 roku i mierzący 193 cm wzrostu piłkarz, swoją juniorską karierę zaczynał w Korszach. W barwach miejscowego MKS-u, w sezonach 2018-2021 rozegrał w sumie 71 spotkań, w których zanotował 10 goli, a dodatkowo aż 11 razy asystował kolegom.

W bieżącym sezonie Flis był wypożyczony do lokalnego rywala ligowego – Jezioraka Iława, w barwach którego jesienią zagrał 15 razy i strzelił dwie bramki. Jego gol tzw. „piętką” został wybrany przez Warmińsko-Mazurski OZPN –  bramką rundy jesiennej w całym województwie

Paweł trenował z nami od 3 tygodni, przebywał wspólnie na obozie zimowym  i wystąpił w obu sparingach rozegranych w Cetniewie ze Stolemem Gniewino i Stomilem Olsztyn oraz został pozytywnie zweryfikowany przez sztab szkoleniowy Raduni.

Jego wypożyczenie do Jezioraka zostało skrócone i automatycznie zasila on nasze szeregi. Dodajmy jeszcze, że nasz nowy, środkowy obrońca od października ub. roku mieszka w Gdańsku i podjął studia na I roku miejscowej AWFiS.

Paweł: „Witómë na Kaszëbach” oraz na pokładzie „Serca i Dumy Kaszub”. Życzymy jak najwięcej pozytywnych występów w „zielono-żółto-niebieskich” barwach Raduni.

źródło: raduniastezyca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *