PIŁKA NOŻNA: Podwójne wzmocnienie Granicy Kętrzyn – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: Podwójne wzmocnienie Granicy Kętrzyn

0

fot. KKS Granica Kętrzyn prezes KKS Granicy Kętrzyn Karol Lizurej i Marcin Spirydon

Podczas trwającego w sobotę turnieju piłkarskiego z okazji 75-lecia Granicy Kętrzyn prezes kętrzyńskiego klubu – Karol Lizurej – za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o kolejnych wzmocnieniach na nowy sezon. KKS Granica Kętrzyn zakontraktowała Marcina Spirydona z KS Żagiel Piecki oraz Macieja Jarguza z Mrągowi Mrągowo.

Marcin Spirydon to 23-letni zawodnik, który gra przeważnie na pozycji 10 lub 9. Świetnie odnajduje się w polu karnym i udowodnił swoje umiejętności wpisując się na listę strzelców podczas sparingowych meczów z Wilkiem Wilkowo czy Naki Olsztyn.

W poprzednim sezonie barwy Żagla Piecki reprezentował 30-krotnie w pełnym wymiarze czasowym, a przy tym zdobył 27 bramek zostając wiceliderem w rankingu najlepszych strzelców klasy okręgowej. W Żaglu Piecki grał od 2019 roku, a jedna z jego trafień do siatki było nominowane przez WMZPN do miana gola roku.

Kolejnym wzmocnieniem KKS Granica Kętrzyn jest Maciej Jarguz, 20-letni zawodnik, który przez pół roku reprezentował barwy Mrągowi Mrągowo w 11 spotkaniach (10 w IV lidze, 1 w WPP). Pomimo młodego wieku Jarguz reprezentował barwy MKS Kłobuk Mikołajki, Pisę Barczewo, MKS Korsze i jak wspomnieliśmy wcześniej Mrągowię Mrągowo.

Maciej Jarguz w klubie KKS Granicy Kętrzyn będzie grał na pozycji pomocnika.

prezes KKS Granicy Kętrzyn Karol Lizurej z Maciejem Jarguzem

Granica Kętrzyn podczas trwającego turnieju z okazji 75-lecia klubu zajęła drugie miejsce po przegranej w karnych podczas finałowego spotkania z Mamrami Giżycko. Wcześniej podopieczni Adama Fedoruka w pięknym stylu pokonali zbudowany z młodych zawodników zespół Naki Olsztyn (zawodnicy z rocznika 2002-2006). Natomiast w najbliższą sobotę o godz. 19:00 w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski Granica Kętrzyn na własnym stadionie rozegra mecz z Mamrami Giżycko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *