PIŁKA NOŻNA: Strzelanina w Barczewie i 4 miejsce Granicy Kętrzyn na koniec sezonu! [forBET IV liga] – Magna Masuria

0

Granica Kętrzyn sezon 2021/2022 zwieńczyła wysoką wygraną w Barczewie gromiąc tamtejszą Pisę Primaverę aż 8 do 1. Dzięki tej wygranej zespół z Kętrzyna zakończył rozgrywki w forBET IV lidze na wysokiej 4 pozycji przeskakując w ostatniej kolejce Jeziorak Iława.

Od początku spotkania wiadomo było, kto będzie dyktować warunki gry – choć po meczu z Motorem Lubawa [wygrana 1:0] kibice mieli mieszane uczucia.  Piłkarze Granicy Kętrzyn już w 5 minucie otworzyli wynik spotkania po idealnym dośrodkowaniu Kamila Zawalicha do Macieja Kotarby. Długo nie trzeba było czekać na kolejną bramkę – w 13 minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Zawalich. W 25 minucie Granica prowadziła już 3:0 po samobójczej interwencji obrońcy Pisy Barczewo, a dwie minuty później w akcji sam na sam gola zdobył Mykhailo Kolesnyk. W 39 minucie tzw. bramkę do szatni zdobył ponownie Maciej Kotarba.

Po zmianie stron gospodarze próbowali odrobić straty, co skutkowało zdobyciem przez nich jedynej „honorowej” bramki w 51 minucie spotkania. Kętrzynianie po stracie bramki szybko odpowiedzieli – po niecałych 60 sekundach! – Mykhailo Kolesnyk uderzył mocną piłkę w kierunku bramki, bramkarz barczewian broni, lecz futbolówka odbija się od obrońcy i wpada do siatki. Następnie w 67 minucie ponownie na listę strzelców wpisuje się Mykhailo Kolesnyk, a ostatniego gola na rzecz Granicy strzela Seweryn Strzelec w 73 minucie.

Mecz ten pokazał, że drużyna z Kętrzyna ma ogromny głód zwycięstwa oraz ambicje, aby dominować w lidze, a nawet awansować na wyższy szczebel rozgrywkowy. Zespół pod wodza Adama Fedoruka odnosi coraz lepsze wyniki sportowe, a Zarząd wraz z Prezesem Karolem Lizurejem stawiają klub na nogi. Dobre zarządzanie i efektywność w działaniu mogą sprawić, że w niedługim czasie w Kętrzynie powstanie piłkarska potęga prosto z serca Mazur.

Pisa Barczewo 1:8 (0:5) Granica Kętrzyn
Łukasz Szumski 51′ – 6′ Maciej Kotarba, 13′ Kamil Zawalich, 25′ Łukasz Szumski (samobójcza), 27′ Mykhailo Kolesnyk, 39′ Maciej Kotarba, 52′ Rafał Mąciążek (samobójcza), 67′ Mykhailo Kolesnyk, 73′ Seweryn Strzelec