PIŁKA NOŻNA: Rezerwy Stomilu Olsztyn lepsze od Mrągowi Mrągowo [WPP] – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: Rezerwy Stomilu Olsztyn lepsze od Mrągowi Mrągowo [WPP]

0

W środę [tj. 06.04.2022] o godzinie 17:00 sędzia Damian Kossakowski z Bartoszyc rozpoczął mecz w ramach 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Na bocznym boisku OSiR w Olsztynie zmierzyły się rezerwy Stomilu Olsztyn z czwarto ligową Mrągowwią Mrągowo. Niestety zespół prowadzony przez trenera Mariusza Niedziółkę nie poradził sobie z młodym zespołem olsztynian wzmocnionych przez dwóch pierwszoligowych zawodników.

Warto wspomnieć, że w przedmeczowych typowaniach na papierze lepszym zespołem była Mrągowia Mrągowo i jak podawał WMZPN przy zapowiedzi 1/8 finału WPP: każdy inny niż wygrana mrągowskiej drużyny będzie dużą niespodzianką.

Wśród zawodników Stomilu II Olsztyn pojawili się pierwszoligowi zawodnicy: bramkarz Dominik Budzyński oraz pomocnik Dominik Urban, który popisał się dwoma asystami. Mrągowianie od samego początku spotkania zostali przyciśnięci przez młody zespół, a w pierwszej połowie gdyby nie determinacja całego mrągowskiego zespołu to wynik mógłby być wyższy.

Już po pierwszy gwizdu sędziego piłkarze Stomilu zameldowali się pod bramką Mrągowi, a na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. Już w 6 minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Brdak, a asystował jemu Dominik Urban. Młody środkowy napastnik w niedługim czasie może zostać etatowym zawodnikiem pierwszoligowego zespołu. Na koncie już ma pierwsze minuty w 1 lidze. Brdak po błędzie obrony otrzymał sporo miejsca w polu karnym, piłkę przełożył na lewą nogę i strzelając po długim słupku pokonał Szachowiaka.

Mrągowia po stracie gola ocknęła się i miała szanse na szybkie wyrównanie. W 12 minucie swoją szansę miał Piotr Wypniewski, lecz jego strzał pewnie obronił Budzyński. Po tej sytuacji ruszył zmasowany atak młodych zawodników z Olsztyna, a od straty kolejnej bramki uchronił mrągowski zespół Eryk Kłosek, który w 19 minucie wybił piłkę z linii bramkowej ponownie po strzale Jakuba Brdaka.

Stomil naciskał na Mrągowie przez kolejne minuty, aż w 35 minucie podwyższyli wynik. Na listę strzelców ponownie wpisał się Jakub Brdak, który wykorzystał jak rasowy napastnik błąd w defensywie Mrągowi.

Po zmianie stron kolejną asystę na konto wpisał Dominik Urban, a jego strzał wykończył Borkowski Łukasz strzelając w 47 minucie bramkę głową. Następnie trener Stomilu Adam Zejera zmienił kilku zawodników w tym Dominika Urbana – załapał żółtą kartkę. Od tego momentu Mrągowia próbowała gonić wynik między innymi strzałem z dystansu Eryka Kłoska czy strzałami Pietkiewicza w końcówce. Niestety zabrakło sił i czasu na zmianę wyniku.

Tym samym Mrągowia Mrągowo odpadła z Wojewódzkiego Pucharu Polski po bardzo średnim spotkaniu. Oprócz Eryka Kłoska mało, kto wyróżniał się w tym spotkaniu, a mrągowski zespół popełnił kilka błędów w defensywie. Następny mecz mrągowski zespół rozegra na wyjeździe w ramach 20 kolejki forBET IV ligi z fenomenalnie spisującą się w tym sezonie Granicą Kętrzyn.

Stomil II Olsztyn 3:0 (2:0) Mrągowia Mrągowo
6’, 35’ Jakub Brdak
47’ Łukasz Borkowski