PIŁKA RĘCZNA: Martyna Żukowska powołana do reprezentacji Polski! – Magna Masuria

PIŁKA RĘCZNA: Martyna Żukowska powołana do reprezentacji Polski!

2

Związek Piłki Ręcznej w Polsce wydał oficjalny komunikat o powołaniach do reprezentacji Polski kobiet w związku z marcowymi meczami z Rosją, które będą kwalifikacją do Mistrzostw Europy 2022 Kobiet. Pierwszy mecz Polska – Rosja odbędzie się 3 marca br., o godz. 18:00 [transmisja TVP Sport], rewanż Rosja Polska 6 marca br., o godz. 13:00 [transmisja Eurosport].

Wśród powołanych zawodniczej jest pochodząca z Giżycka, a obecnie grająca na co dzień w koszalińskim zespole Młyny Stoisław, Martyna Żukowska. Znalazła się w gronie 21 szczypiornistek do kadry narodowej seniorek. Jest jedną z niespodzianek w powołaniach do kadry narodowej i jak podaje WP sportowe Fakty przemawia za nią duże doświadczenie ligowe, które zbierała w 5 klubach. Obecnie jest niekwestionowaną liderką rozegrania u koszalinianek. Grała już w trykocie w biało-czerwonych barwach, ale tylko w juniorskich reprezentacjach.

Trzymamy kciuki i mamy nadzieje obejrzeć jej występ już 3 marca w spotkaniu z Rosją.

2 thoughts on “PIŁKA RĘCZNA: Martyna Żukowska powołana do reprezentacji Polski!

  1. Miejmy nadzieję, że wychowankowie P.P Cezarego Tyszki bracia Filip ,Paweł,Piotr Lewczyk; Oliwier Zalewski;Oskar Witczak ,obecnie objęci szkoleniem centralnym w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie o profilu piłka ręczna eż kiedyś dostąpi zaszczytu reprezentowania naszego Kraju.

  2. Brawo
    Panie Cezary to dobry kapitał,oraz duże osiągnięcie.
    Pięciu wychowanków w SMS Kwidzyn tylko pogratulować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *