PIŁKA RĘCZNA: MKS MOSIR Kętrzyn zwycięzcą 1/16 Pucharu ZPRP Młodzików – Magna Masuria

PIŁKA RĘCZNA: MKS MOSIR Kętrzyn zwycięzcą 1/16 Pucharu ZPRP Młodzików

3

Młodzi piłkarze ręczni z Kętrzyna odnieśli znaczące sukcesy w miniony weekend podczas turnieju 1/16 Pucharu ZPRP Młodzików. Drużyna MKS MOSIR, pod wodzą trenerów Kamila Rokseli i Karola Niedziałkowskiego, zdominowała rywalizację, zwyciężając w każdym meczu.

Pierwsze starcie z MKS Nielbą Wągrowiec zakończyło się wynikiem 30:22 (16:8) na korzyść kętrzynian. Młodzi piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony, prezentując solidne umiejętności i skuteczność. Drugi mecz z SPR Stal Mielec również nie stanowił dla nich większego wyzwania, ponieważ ostatecznie wygrali 37:11 (17:7).

Ostatnie spotkanie przeciwko SPR Pogoń 1945 Zabrze było zdecydowanie najtrudniejsze, ale piłkarze MOSIR-u potrafili zdobyć zwycięstwo wynikiem 32:31 (13:12). Dzięki kompletnemu zwycięstwu w turnieju, drużyna MKS MOSIR będzie organizatorem 1/8 Mistrzostw Polski Młodzika, które odbędą się w Kętrzynie w dniach 05-07.05.2023 roku.

To z pewnością ważny krok w karierze młodych piłkarzy ręcznych, którzy dzięki swoim umiejętnościom i wytrwałości zyskują uznanie i szacunek w środowisku sportowym. Drużyna MKS MOSIR z pewnością będzie walczyć o kolejne zwycięstwa i sukcesy, a ich przykład może być inspiracją dla innych młodych sportowców, którzy chcą osiągnąć sukcesy na polu sportowym.

3 thoughts on “PIŁKA RĘCZNA: MKS MOSIR Kętrzyn zwycięzcą 1/16 Pucharu ZPRP Młodzików

 1. Super gratulacje, osobne podziękowania dla Trenerów to niewątpliwie duży sukces.
  Trzeba przyznać, że mamy duży potencjał w tej dyscyplinie w MKS MOSiR Kętrzyn zaczynali karierę tacy piłkarze ręczni jak Krzysztof Żyszkiewicz(obecnie Wybrzeże Gdańsk),Piotr Czepułkowski(obecnie MMTS Kwidzyn )bracia Filip,Piotr i Paweł Lewczyk-pobieraja naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego ZPRwP w Kwidzynie,dwaj ostatni obecnie występują w klubie MMTS Kwidzyn, Filip jest zawodnikiem MDK Bartoszyce,Oliwier Zalewski ,Oskar Witczak( również pobierają naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie pod patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce i są zawodnikami MMTS Kwidzyn).
  W sezonie 2021/22Piotr,Paweł Lewczyk oraz Oskar Witczak z MMTS Kwidzyn zdobyli mistrzostwo Polski juniorów młodszych.
  Trzeba nadmienić iż bracia Lewczyk oraz Oskar Witczak są zawodnikami Kadry Narodowej juniorów i juniorów młodszych i stanowią trzon tych drużyn.
  Także jeszcze raz szczególne gratulację pod adresem Trenerów,a młodym zawodnikom życzymy dalszych sukcesów.

 2. To jest niewątpliwie sukces ,chłopcy wraz z Trenerami zasłużyli na wielkie brawa,powodzenia w dalszej grze o mistrzostwo Polski .

 3. Jestem wielkim sympatykiem piłki ręcznej , przykro się robi jak się czyta ,że tyle utalentowanej młodzieży w tej dyscyplinie odpływa z Kętrzyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *