PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY [18-19.06.2022] – Magna Masuria

Przed nami ostatni piłkarski weekend w sezonie 2021/2022, a w niektórych ligach jeszcze nic nie jest do końca pewne. Od postawy drużyn reprezentujących województwo warmińsko-mazurskie w III lidze zależeć będzie jak będzie wyglądał przyszły sezon na niższych szczeblach ligowych. Kończący się sezon to też kilka ligowych niespodzianek, a w tym spadek kilku zasłużonych drużyn do niższych klas ligowych. Ostatnia kolejka da nam również rozstrzygnięcie, kto awansuje, a kto będzie walczyć o awans w ligowych barażach.

III liga

Dla Mamr Giżycko nie było to udany sezon piłkarski. Zaznali smaku III-ligi, lecz niestety mazowieckie drużyny zdominowały te rozgrywki. Założenie zespołu z początku sezonu nie zostało wypełnione i zabrakło ostatecznie szczęścia w walce o utrzymanie. Jednak przed GKS-em ostatnie zadanie – pomóc swoim w utrzymaniu w III lidze. Mamry Giżycko rozegrają u siebie mecz z KS Kutno, które ma 1 punkt więcej od GKS-u Wikielec. Wygrana lub remis zespołu Mamr przy równoczesnej wygranej zespołu z Wikielca zapewni utrzymanie tym drugim na poziomie III ligi.

Mamry Giżycko – KS Kutno
18 czerwca, start o godz. 18:00

forBET IV ligia

Concordia Elbląg już dawno sobie zapewniła awans do III ligi, a sytuacja w czubie tabeli już się mniej więcej wyjaśniała. Wicemistrzem ligi został Huragan Morąg, który w środowym spotkaniu zremisował z Jeziorakiem Iława. Pomimo tego Granica Kętrzyn wciąż ma szanse wskoczyć na 4 pozycję – jeśli wygra w wyjazdowym spotkaniu z Pisą Barczewo. Przy wygraniu meczu przez Granicę, kętrzyński zespół będzie miał tyle samo punktów co Jeziorak Iława, a co ważniejsze w bezpośrednich meczach to Granica ma lepszy bilans niż iławski zespół.

Również Mrągowia Mrągowo walczy o lepszą pozycję w tabeli forBET IV ligi. Zajmujący 6 pozycję w lidze zespół traci punkt do Granicy Kętrzyn i ewentualne przeskoczenie kętrzyńskiego zespołu jest w zasięgu ręki. Mrągowia będzie miała trudny wyjazdowy mecz w Ornecie. Błękitni muszą wygrać, aby uchronić się od ewentualnego spadku z IV ligi [wszystko zależy od postawy III ligowych zespołów].

MKS Korsze już pogodziły się ze spadkiem z IV ligi i jak wcześniej pisaliśmy notują spadek po 14 dobrze rozegranych zespołach. Atmosfera wokół zespołu nie napawa optymizmem, a najbliższe tygodnie wyjaśnią jaka przyszłość czeka klub z Korsz.

Błękitni Pasym – Olimpia II Elbląg
Błękitni Orneta – Mrągowia Mrągowo
Zatoka Braniewo – MKS Korsze
Polonia Iłowo – Concordia Elbląg
Pisa Barczewo – Granica Kętrzyn
Motor Lubawa – Polonia Lidzbark Warmiński
DKS Dobre Miasto – Mazur Ełk
Jeziorak Iława 0-0 Huragan Morąg

Klasa okręgowa grupa I

Do IV ligi prawie pewnym awansu jest zespół Tęczy Biskupiec, który musi wygrać ostatni mecz u siebie z MKS Jeziorany, lecz cały czas po ich plecach depcze zespół z Gołdapi, który i tam ma zapewniony mecz barażowy [najprawdopodobniej z Polonią Iłowo lub Pisą Barczewo]. Na dole tabeli pewnymi spadku są już trzy zespoły – KS Wojciechy, Omulew Wielbark i Pojezierze Prostki. Z naszego regionu dobrą postawę prezentują: Żagiel Piecki, Vęgoria Węgorzewo, Victoria Bartoszyce oraz Wilczek Wilkowo. W tym sezonie całkowity zjazd formy zanotował zespół Orląt Reszel – w poprzednich sezonach do ostatniej kolejki walczył o awans do IV ligi.

Tęcza Biskupiec – MKS Jeziorany
Łyna Sępopol – Vęgoria Węgorzewo
Wilczek Wilkowo – Orlęta Reszel
Naki Olsztyn – Żagiel Piecki
KS Wojciechy – Czarni Olecko
Rona 03 Ełk – Śniardwy Orzysz
Rominta Gołdap – Victoria Bartoszyce
Pojezierze Prostki – Omulew Wielbark

A-klasa grupa I

W A-klasie mamy już rozstrzygnięte losy mistrzostwa oraz wicemistrzostwa. Do klasy okręgowej wraca Mazur Pisz, natomiast Kłobuk Mikołajki ma szanse również awansować w barażowym meczu z najniżej uplasowanym zespołem barażowym klasy okręgowej grupy I. Spadek z ligi natomiast notuje Start Kruklanki [według nieoficjalnych informacji zespół zrezygnuje całkowicie z rozgrywek]. W przyszłym sezonie faworytem do awansu na pewno będzie Cresovia Górowo Iławeckie, które w tym sezonie odbudowało siły i będzie miało możliwość walki o awans. Podobnie jest ze spadkowiczem z Barcian, który zagrał bardzo słaby poprzedni sezon oraz mierny obecny, ale nie wyklucza to ich z walki o awans w przyszły sezonie.

Pauza: Cresovia Górowo Iławeckie.

Fala Warpuny – Reduta Bisztynek
Granica Bezledy – Jurand Barciany
MKS Ruciane-Nida – Tempo Ramsowo/Wipsowo
Start Kruklanki – Mazur Wydminy
Mazur Pisz – Kłobuk Mikołajki

B-klasa grupa I

Do końca B-klasy jeszcze dwie kolejki. Aktualnie fotel lidera zajmuje Pogoń Ryn, która ma 4 punktową przewagę nad rezerwami Vęgorii Węgorzewo. W tej kolejce dystans punktowy może się zmniejszyć ze względu na pauzę ryńskiego zespołu. Natomiast w ostatniej kolejce Pogoń Ryn zmierzy się z drugim zespołem Mamr Giżycko.

Pauza: Pogoń Ryn.

Szansa Reszel – Mamry II Giżycko
Mini Soccer Academy Mrągowo – Start Kozłowo
Salęt Boże – Vęgoria II Węgorzewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *