PIŁKARSKI WEEKEND – Magna Masuria

Pomimo rozpoczęcia się Euro2020, które było tak bardzo wyczekiwane przez koneserów piłki nożnej, na naszych boiskach wciąż rozgrywają swoje mecze lokalne zespoły. Jak w tym tygodniu w zmaganiach poradziły sobie rodzime drużyny? Serdecznie zapraszamy do przeczytania krótkich komentarzy.

forBET IV liga Warmińsko-Mazurska

Pomimo pewnego mistrzostwa IV ligi w tym sezonie, drużyna znad Mamr nie obniża tempa i pewnie wygrywa swój mecz 5:2 z Warmią Olsztyn dokładając kolejne 3 punkty na swoje konto. Trzeba przyznać, że bilans bramkowy 122:39 i tylko 3 przegrane robią spore wrażenie. Jednak liczymy na poprawienie wyniku strzeleckiego na jeszcze wyższy! Daje to dobrą prognozę na kolejny sezon, tym razem w III lidze. Serdecznie gratulujemy awansu i oby kolejny sezon był równie owocny w punkty.

Mrągowia Mrągowo rozgromiła 7:1 GSZS Rybno. W tym sezonie mrągowianie muszą obejść się smakiem i pomimo drugiego miejsca w lidze, zostają w niej na kolejny sezon. Ciekawostką jest, że aż 3 drużyny w całym sezonie zdołały strzelić więcej bramek niż Mrągowia, a tylko jedna jest wyżej w tabeli. W defensywie zaś tylko jedna drużyna wypadła lepiej, chociaż warto pamiętać, że do końca sezonu została jeszcze jedna kolejka i wszystko może ulec zmianie, bowiem różnice w straconych bramkach nie są duże. Jeżeli w sezonie 21/22 utrzymają taką samą dyspozycję, według mnie będą jedną z trzech drużyn, które powalczą o awans do III ligi.

Końcówka sezonu zdecydowanie udana dla zespołu z Kętrzyna, który aktualnie zajmuje wysoką piątą lokatę. Wygrana 3:0 ze spadkowiczem z Olsztynka nie powinna więc być żadnym zaskoczeniem. Pięknym zwieńczeniem sezonu będą derby powiatu kętrzyńskiego, które rozstrzygną czy Granica zakończy sezon z aktualną lokatą.

MKS Korsze przed własną publicznością notują wysoką porażkę z Polonią Lidzbark Warmiński, aż 5:0. Trzeba przyznać, że w tym sezonie korszanie bardzo często gubili punkty na własnym stadionie. Mimo tego aktualnie znajdują się w środku tabeli, a ostatni derbowy mecz z Granicą zadecyduje o ostatecznej pozycji na koniec sezonu.

GKS Mamry Giżycko 5:2 KKS Warmia Olsztyn
Mrągowia Mrągowo 7:1 GSZS Rybno
KKS Granica Kętrzyn 3:0 MKS Olimpia Olsztynek
MKS Korsze 0:5 Polonia Lidzbark Warmiński

Klasa Okręgowa – Grupa I

Orlęta Reszel w przedostatniej kolejce remisują z beniaminkiem z Barcian i tracą pozycję wicelidera. Aktualnie znajdują się na trzeciej pozycji, jednak z tą samą liczbą punktów co drugi i czwarty zespół. Znajdująca się na czwartym miejscu Rominta Gołdap ma jeszcze jeden zaległy mecz. Końcówka sezonu ewidentnie nie po myśli Orląt. Z drugiej strony zaś ten remis ratuje Juranda i daje nadzieje na odbicie się od strefy spadkowej w ostatniej kolejce.

Łyna Sępopol po bardzo emocjonującym pojedynku wygrywa 5:4 z Wilczkiem Wilkowo. Jest to czwarte zwycięstwo z rzędu Łyny, dzięki którym znajduje się aktualnie w środku tabeli. Wilczek notuje drugą porażkę z rzędu, Warto dodać, że drużyna z Wilkowa jest jedyną drużyną, która ma identyczny bilans bramek strzelonych i straconych.

Kłobuk Mikołajki przegrywa aż 7:0 na wyjazdowym meczu z Romintą Gołdap. Aktualnie znajduje się na przedostatnim miejscu a od ostatniej drużyny dzielą ich trzy punkty.

GKS Cresovia Górowo Iławieckie pomimo ostatniego miejsca w tabeli wygrywa aż 6:1 z nieco wyżej notowanym SKS Szczytno. Do końca nieudanego zespołu został im mecz z beniaminkiem z Barcian, który wciąż walczy o utrzymanie.

KS Żagiel Piecki remisuje 3:3 z Victorią Bartoszyce przed własną publicznością. Po pierwszej połowie gospodarze przegrywali 2:0 i pokazali serce do walki doprowadzając do remisu. Remis w nie zmienia miejsca w tabeli żadnej z drużyn.

RKS Orlęta Rema Reszel 2:2 GLKS Jurand Barciany
Łyna Sępopol
5:4 LUKS Wilczek Wilkowo
Rominta Gołdap 7:0 Kłobuk Mikołajki
GKS Cresovia Górowo Iławieckie 6:1 SKS Szczytno
KS Żagiel Piecki 3:3 MBKS Victoria Bartoszyce
DKS Dobre Miasto – CWKS Vęgoria Węgorzewo (Wynik podany zostanie po zakończeniu spotkania)

A Klasa – Grupa I

KS Mazur Pisz 3:1 UKS Start Kruklanki
KS LZS Fala Warpuny 3:0 GKS Dźwierzuty (Walkower)
LKS Mazur Wydminy 2:5 KS Pojezierze Prostki
Wałpusza 07 Jesionowiec – KS Olimpia Miłki (Wynik podany zostanie po zakończeniu spotkania)

A Klasa – Grupa III

GKS Granica Bezledy 2:2 LZS Orzeł Czerwonka
KS Burza Słupy 0:2 KS Wojciechy
KS Jastrząb Ględy – LKS Reduta Bisztynek (Wynik podany zostanie po zakończeniu spotkania)

B Klasa – Grupa I

Pogoń RynUKS MSA Mrągowo (Wynik podany zostanie po zakończeniu spotkania)
GLKS Salęt BożeSAS Szansa Reszel (Wynik podany zostanie po zakończeniu spotkania)
KS Juksty Muntowo – KS Łęgajny (Wynik podany zostanie po zakończeniu spotkania)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *