Piłkarski weekend: IV liga, Klasa Okręgowa, B-klasa – Magna Masuria

Za nami kolejny piłkarski weekend w wykonaniu naszych lokalnych drużyn. W ten weekend mogliśmy oglądać prawie wszystkie drużyny grające we wszystkich ligach. Jedynym wyjątkiem jest przełożenie meczu Orląt Reszel z Victorią Bartoszyce na nieznany jeszcze termin. Odwołanie spotkania było związane z sytuacją epidemiologiczną.

Porażki w IV lidze i klasie Okręgowej

Gorycz porażki musiały przełknąć zespoły grające w IV lidze oraz pozostałe zespoły z Okręgówki.

Najbliżej zdobycia punktu była Granica Kętrzyn, która już w 7 minucie objęła prowadzenie z drugim zespołem Olimpii Elbląg. Niestety kilka minut później rezerwy z Elbląga wyrównały, a po zmianie stron od razu podwyższyły wynik. Piłkarze Granicy próbowali ratować wynik, ale jak czytamy w mediach społecznościowych „nic nie wskazuje na to że zdołają wyrównać”.

Olimpia II Elbląg 2:1 Granica Kętrzyn

Piłkarze z Korsz mieli jeszcze mniej szczęścia grając wyjazdowy mecz z Mrągowią Mrągowo. Mecz w pierwszej połowie był wyrównany i dopiero w 41 minucie gospodarze strzelili bramkę, lecz do remisu doprowadził Bociej Paweł wykorzystując rzut karny. Po zmianie stron piłkarze Mrągowi otworzyli worek z golami, które padły w 53, 58 i 66 minucie. Wynik meczu ustalił Gąsiorowski Mariusz w doliczonym czasie gry.

Mrągowia Mrągowo 4:2 MKS Korsze

Mecz niewykorzystanych szans, tak podsumowany został mecz Wilczka z Omulew Wielbark. Gracze z Wilkowa cały czas przeważali i próbowali wbić bramkę, lecz to goście okazali się lepsi. W końcówce meczu zdobyli dwie bramki.

Wilczek Wilkowo 0:2 Omulew Wielbark

Również obejść się smakiem mogą piłkarze Juranda, którzy w tej rundzie jeszcze nie wygrali żadnego meczu. Miało to zmienić spotkanie z Vęgorią Węgorzewo. Do przerwy był bezbramkowy remis. Wynik meczu został ustalony po rzucie karnym dla Vęgorii.

Jurand Barciany 1:2 Vęgoria Węgorzewo

Szansa Reszel jak Bayern Monachium

Lepszej inauguracji nowego sezonu w B-klasie nie mogli sobie wymarzyć piłkarze Szansy Reszel. Pewne zwycięstwo z Pogonią Ryn nadaje wiele optymizmu na cały sezon. Hat-trick’a zdobył Krzysztof Tatarczuch, a kolejne gole zdobył Patryk Janowski, Rafał Romańczuk, Patryk Graczykowski i Wojtek Ciarka.

Szansa Reszel 7:1 Pogoń Ryn

Następna kolejka:

forBET IV liga warmińsko-mazurska
5 kolejka 22-23 sierpnia


MKS Korsze – Stomil II Olsztyn
Granica Kętrzyn – Motor Lubawa

Klasa Okręgowa – grupa I
4 kolejka 22-23 sierpnia


Orlęta Reszel – Wilczek Wilkowo
Jurand Barciany – Czarni Olecko

B-klasa grupa I
2 kolejka 22-23 sierpnia


Błękitni Stary Olsztyn – Szansa Reszel

2 thoughts on “Piłkarski weekend: IV liga, Klasa Okręgowa, B-klasa

  1. Brawo! Brawo! Panie Redaktorze nie daje Pan szans konkurencji jest Pan pierwszy z relacjami i na tym to polega iż ma to być bardzo szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *