PIŁKARSKI WEEKEND: IV liga, Okręgówka, B-klasa – Magna Masuria

Za nami kolejny weekend pełen piłkarskich emocji. Jak poradziły sobie drużyny z Powiatu Kętrzyńskiego? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

forBET IV liga warmińsko – mazurska

Błękitni Pasym 2 – 2 MKS Korsze

Remis Korszan na wyjeździe z niżej notowanym przeciwnikiem. Mimo podziału punktów ważne jest, że w ogóle jakieś wpadły. Strzelanie bramek rozpoczęli goście, bowiem w 27 minucie bramkarza Błękitnych pokonał Adam Krajewski. Większość kibiców była pewna, że w meczu już nic się nie wydarzy jednak gospodarze w 75 i 80 minucie trafili dwie bramki i wyszli na prowadzenie. Na sam koniec, bo w 90 minucie goście, a dokładniej Piotr Sawicki, trafili bramkę na wagę remisu.

Granica Kętrzyn 2 – 0 Tęcza Biskupiec

Kolejne zwycięstwo Kętrzynian przed własną publicznością, dlatego cieszy jeszcze bardziej. Początkowo mecz wydawał się dość pasywny, a w pierwszej połowie żadna z drużyn nie pokazała nic specjalnego. Początek drugiej połowy był podobny do całokształtu pierwszej. Dopiero końcówka meczu przyniosła emocje, ponieważ w 77 minucie Tomasz Bobrowski pokonuje bramkarza gości po raz pierwszy, a zaledwie trzy minuty później po raz drugi.

Klasa Okręgowa – grupa I

Orlęta Reszel 1 – 0 Rominta Gołdap

Reszlanie zatrzymują ważne 3 punkty przed własną publicznością. Od początku mecz był wyrównany a żadna z drużyn nie odpuszczała. Pierwsza połowa nie przyniosła owoców w postaci bramek. W drugiej połowie obie drużyny ruszyły na siebie ile sił, aby zdobyć bramkę i wyjść na prowadzenie. Jak widać więcej sił mieli gospodarze, którzy w 80 minucie dzięki bramce Bartosza Bogdaniuka wyszli na prowadzenie i do końca spotkania już go nie oddali.

GLKS Jurand Barciany 3 – 4 LUKS Wilczek Wilkowo

Bramkostrzelny, bratobójczy pojedynek drużyn z powiatu kętrzyńskiego, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem gości, którzy podnieśli się z kolan, a przegrywali już 3:1. Przy wyniku 3:2 gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego dzięki czemu piłkarze z Wilkowa byli jeszcze bardziej zdeterminowani do walki o wynik. Nie poddali się do samego końca, co zaowocowało kolejnymi dwoma trafieniami na na ich konto i dało cenne 3 punkty w meczu wyjazdowym.