PIŁKARSKI WEEKEND: IV liga, Okręgówka, B-klasa – Magna Masuria

W ten weekend znów mogliśmy zaczerpnąć piłkarskich emocji. Po za rozgrywkami Ligi Narodów mogliśmy zaznać lokalnych piłkarskich rozgrywek. Jak poradziły sobie drużyny z Powiatu Kętrzyńskiego? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

Mrągowia Mrągowo 0:0 Granica Kętrzyn

Mecz okrzyknięty „Derbami Mazur” zakończył się bezbramkowym remisem. Bramkarz Granicy Kętrzyn prawdopodobnie zaczarował na dzisiejszy mecz bramkę. Bronił niezwykle skutecznie zwłaszcza w końcówce spotkania. Ponownie mecz był wyrównany w pierwszej połowie, w drugiej zabrakło trochę gazu piłkarzom z Bydgoskiej 20. Dzięki temu remisowi Granica utrzymuje się w środku tabeli, natomiast Mrągowia nadal pozostaje wiceliderem.

GSZS Rybno 1:1 MKS Korsze

Przed graczami MKS-u trudne wyzwanie. Beniaminek tego sezonu zaskoczył wszystkich i po 7 kolejkach znalazł się na 5 miejscu. Tuż za nimi uplasował się MKS Korsze z identyczną liczbą punktów. Mecz był wyrównany, choć to korszanie objęli prowadzenie w 33 minucie. Gospodarze odrobili straty w 69 minucie wykorzystując stratę piłkarza MKS-u pod własną bramką.

Orlęta Reszel 4:0 KS Żagiel Piecki

Piłkarze Orląt znowu pokazali na co ich stać. Tym razem ich ofiarą padli piłkarze z Piecek. Pierwsza bramka padła już w 12 miniecie za sprawą Bogdaniuka, asystował Adrian Giziński. Po zdobytej bramce mecz uspokoił się, a goście zaliczyli groźny strzał w 40 minucie. Dla piłkarzy Orląt wystarczyło 10 minut w drugiej połowie, aby strzelić trzy bramki. Kolejno w 61, 65 i 69 minucie na listę strzelców wpisał się Bartosz Markisz, Patryk Policha i Andrzej Adamiak. Tym samym Orlęta wskakują na fotel wicelidera ligi.

DKS Dobre Miasto 7:1 Wilczek Wilkowo

Natomiast liderem nadal pozostaje DKS Dobre Miasto, które rozgromiło piłkarzy z Wilkowa. Widać, że piłkarze z Dobrego Miasta idą pewnie po awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Porażka ta sprawia, że piłkarze Wilczka otwierają dolną część tabeli.

Jurand Barciany 0:2 MKS Jeziorany

Tym razem naszemu lokalnemu beniaminkowi nie poszczęściło się i zaliczyli porażkę z niżej notowanym MKS-em Jeziorany. Przegrana sprawiła, że piłkarze z Barcian spadają do drugiej części tabeli, w której robi się coraz ciaśniej. Wykluczamy myśl, że Jurand może spaść. Na chwilę obecną mamy już swoich faworytów do spadku z tej klasy rozgrywkowej.

CWKS 2020 Lamkowo – Szansa Reszel
mecz zostanie rozegrany 6 września o godzinie 16:00

Następna kolejka:

Wojewódzki Puchar Polski – 9 września
Jurand Barciany – Tęcza Biskupiec
MKS Korsze – Mrągowia Mrągowo
Orlęta Reszel – Granica Kętrzyn

forBET IV liga warmińsko-mazurska, 9 kolejka 12-13 września
MKS Korsze – Warmia Olsztyn
Granica Kętrzyn – Stomil II Olsztyn

Liga Okręgowa, 7 kolejka, 12-13 września
Victoria Bartoszyce – Jurand Barciany
Wilczek Wilkowo – SKS Szczytno
Śniardwy Orzysz – Orlęta Reszel

B-klasa, 5 kolejka, 12-13 września
Szansa Reszel – Warmianka Bęsia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *