PILNE: Donald Tusk oficjalnie ogłosił datę wyborów samorządowych – Magna Masuria

Podczas trwającej konferencji prasowej premiera Donalda Tuska padła konkretna informacja, że wybory samorządowe odbędą się 7 oraz 21 kwietnia. Daty te od dłuższego czasu przewijały się już w kuluarach władz rządowych jak i samorządowych, lecz wszyscy czekali na oficjalne potwierdzenie.

-Decyzja zapadła – poinformował premier Donald Tusk podczas poniedziałkowej [15.01.2024] konferencji prasowej, choć jeszcze ze względów formalnych nie można mówić o rozpoczęciu kampanii wyborczej. Rozpocznie się ona dopiero zatwierdzeniem przez Państwową Komisję Wyborczą rozporządzenia.

– Po uzyskaniu pozytywnej opinii PKW, to jest właściwie formalność, będziemy mogli przystąpić do tych jakże ważnych z punktu widzenia lokalnych wspólnot i życia zwykłych ludzi wyborów – oświadczył Tusk.

4 thoughts on “PILNE: Donald Tusk oficjalnie ogłosił datę wyborów samorządowych

    1. jesli wybierzemy tych samyvh radnych powiatu ktorzy w tej kadencji POpierali dzialania starosty a wlaciwie brak działań w kwestii PUP to nie liczmy na jakikolwiek zmiany. Michalek i jego slodkie sukcesy będą długoterminowe. To poliyk bez zaciecia do eliminacji nieprawidlowości. Woli zamieść pod dywan problem ktory nalezy tylko od niego a pochwalić sie sukcesem zespolu. Nie wyciaga konsekwencji od podwladnych i wiekszośc z nich bedzie go popierac bo tak wygodnie. Tak samo jest w radzie i jest slodko tylko Weglarski nie pasuje mu do ekipy.

  1. Każdy będzie miał możliwość wyboru ,będzie kampania wyborcza.
    Od nas zależeć będzie komu powierzymy sprawowanie w naszym imieniu władzy w Gminach miejskich ,wiejskich,powiatach i województwach.
    Wybory te dla społeczności lokalnych mają szczególne znaczenie,dlatego przy wyborze prezydenta ,burmistrza ,wójta oraz radnych Gminy,Powiatu i Województwa kierujmy się zdrowym rozsądkiem ,a także troską o wspólne dobro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *