Podwyżki w kętrzyńskiej gminie – Magna Masuria

Podwyżki w kętrzyńskiej gminie

6

Tak. Będą podwyżki, ale nie wynagrodzeń pracowników, tylko opłat. Wójt Bobrowski sąsiad burmistrza Niedziółki, odkrył swoje prawdziwe oblicze. Mieszkańcy gminy wiejskiej Kętrzyn od stycznia płacą więcej za wodę i ścieki. Do grudnia ubiegłego roku płacili 3,41 zł za metr sześcienny wody i 3,90 zł za metr sześcienny ścieków. Od nowego roku nastąpiła podwyżka. Metr sześcienny wody będzie kosztował 4,10 zł, a ścieków 5,36. Woda wzrosła więc o 20% a ścieki o 37%. To drastyczny wzrost. Warto przypomnieć, że gmina wiejska Ketrzyn poprzednio dopłacała do wody i ścieków zdając sobie sprawę, że większa część mieszkańców jest biedna. W tym roku obcięto dopłaty o połowę a mieszkańcy będą jeszcze biedniejsi.

To nie wszystkie podwyżki. Paweł Bobrowski idzie w ślad za Niedziółką i ma zamiar zastosować podwyżki cen śmieci. Głosowanie nad uchwałą o podwyżce cen śmieci odbędzie się na styczniowej sesji rady gminy (10 stycznia br.). Czy ma to związek z tym, że podczas konwencji wyborczej AS Wójt Gminy Kętrzyn siedział w pierwszym rzędzie po lewicy Ryszarda Niedziółki?

Paweł Bobrowski planuje 27 zł miesięcznie od osoby za odpady segregowane i 54 zł za niesegregowane. Skąd wzięły się takie wysokie ceny? Do tej pory płacono 13 zł za segregowane, a 27 za niesegregowane? To przecież wzrost aż o 100 procent ! Jak ta cena została wyliczona? Czy wójt gminy w ogóle coś liczył czy tylko szuka dodatkowych pieniędzy w kieszeni mieszkańców?

Czy wśród mieszkańców gminy Kętrzyn znajdzie się osoba, która zapyta: panie wójcie, pokaż pan obliczenia tej ceny? Pokaż pan ile osób nie płaci za śmieci i którzy przedsiębiorcy nie deklarują wszystkich odpadów do wywiezienia? Czy może żaden z mieszkańców i radnych się nie odezwie i będą płacić bez sprawdzania, za co płacą?

6 thoughts on “Podwyżki w kętrzyńskiej gminie

  1. Co tam podwyżki. Ważne, że burmistrz po plecach poklepie, starosta dłoń uścisnie, koło gospodyń piosenkę zaśpiewa” ciemny lud i tak wszystko kupi” .

  2. A już znalazł winnego kto odpowiada za podwyżkę. Niektórzy tak mają że zawsze działają w białych rękawiczkach. Ale już ludzie się na nim poznali. Duża część społeczeństwa.

  3. A jak tam skończyła się sprawa podsłuchu w urzędzie gminy Ketrzyn w poprzedniej kadencji? Podsłuchiwany jest obecnie wójtem gminy Srokowo. Bardzo dobrym wójtem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *