Policjanci spotkali się z historyczną grupą „Szarych Szeregów” – Magna Masuria

Policjanci spotkali się z historyczną grupą „Szarych Szeregów”

0

Ferie zimowe, to czas przerwy od nauki. Aby wypoczynek był bezpieczny jak każdego roku, w tym okresie policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na zorganizowanych zimowiskach na terenie powiatu. Tym razem funkcjonariusze spotkali się z Grupą Historyczno-Edukacyjną „Szare Szeregi”, która postanowiła spędzić zimowe ferie w powiecie kętrzyńskim.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Reszlu goszczą na swoim terenie Grupę Historyczno-Edukacyjną „Szare Szeregi” z Jazgarzewa. Goście stacjonują na terenie gminy Reszel. Miejsce nie jest przypadkowe ponieważ w tym roku dotyczy trzech ważnych rocznic.  80-tej rocznicy powstania Zawiszy, 80-tej rocznicy powstania znaku Polski Walczącej oraz 80-tej rocznicy powstania Armii Krajowej. W ramach zajęć historyczno-edukacyjnych realizowanych w plenerze i „żywych” lekcjach historii nie zabrakło również spotkania z funkcjonariuszami w niebieskich mundurach.

Policjanci w ramach prowadzonej akcji „Dzielnicowy bliżej nas” oraz działań „Bezpieczne Ferie” zorganizowali w plenerze z blisko 50-cio osobową Grupą Historyczno-Edukacyjną „Szare Szeregi ” wspaniałe spotkanie. Dzielnicowi asp. Paweł Obolewicz oraz mł. asp. Paweł Ziółkowski przeprowadzili pouczającą prelekcję na temat bezpiecznych ferii. Głównym tematem spotkań, niezwykle ważnym w okresie ferii, było bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na świeżym powietrzu. Ważnym elementem spotkań było także przypomnienie zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone na wierzchnich ubraniach.

Ponadto policjanci omówili zagadnienia związane z cyberzagrożeniami, podając zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Prowadzący spotkania policjanci zwrócili szczególną uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z wchodzenia na  zamarznięte zbiorniki wodne. Podczas spotkania przypomniano numer telefonu alarmowego i omówiono sposób udzielania informacji o zdarzeniu wymagającym pomocy ze strony służb ratowniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *