#POSELSKIE PERSPEKTYWY: Nowa partia w Sejmie RP – Magna Masuria

#POSELSKIE PERSPEKTYWY: Nowa partia w Sejmie RP

0

Gazeta „Rzeczypospolita” poinformowała na swoich łamach, że Sąd we wtorek [11.10.2022] zarejestrował nową partię polityczną pod nazwą „Centrum dla Polski”. Ugrupowanie stworzone jest w dużym stopniu przez byłych członków konserwatywnego skrzydła Platformy Obywatelskiej.

Na czele partii w Sejmie znalazł się członek Klubu Parlamentarnego Koalicji Polskiej poseł Ireneusz Raś oraz senator Kazimierz Michał Ujazdowski. Wśród członków nowego ugrupowania są tez posłowie Radosław Lubczyk i Jacek Tomczak natomiast poza parlamentarnie w skład ugrupowania wchodzi m. in. były poseł Tomasz Kulesza i były zastępca głównego inspektora sanitarnego Jan Orgelbrand.

Jak informuje „Rzeczypospolita” sądowa rejestracja kończy proces formalnego tworzenia partii, której powstanie ogłoszono już 2 marca 2022 roku podczas konwencji Koalicji Polskiej na zamku w Rabsztynie. Twórcy zaprezentowali wówczas deklarację założycielską, w której zawarto wiele konserwatywnych haseł, mówiących m.in. o tym, że „kultura uformowana przez chrześcijaństwo i ogólnoludzkie wartości stanowi żywotny element tożsamości Polski”.

Więcej szczegółów w szerokim artykule „Rzeczypospolitej”, kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *