Pożegnanie mł. insp. Roberta Wierciszewskiego – Magna Masuria

Pożegnanie mł. insp. Roberta Wierciszewskiego

0

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy, że 10 czerwca 2022 roku odszedł były I Zastępca Komendanta Powiatowego w Mrągowie mł. insp. Robert Wierciszewski. Człowiek, który służbie dla innych poświęcił 31 lat życia.

Mł. insp. Robert Wierciszewski od początku związany był z Komisariatem Policji w Mikołajkach, gdzie w październiku 1991 roku rozpoczął służbę. Tam też przechodził kolejne szczeble kariery zawodowej, by 2003 roku objąć stanowisko Specjalisty Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Rok później awansował i objął stanowisko Kierownika Referatu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego mrągowskiej Komendy. Kolejny awans otrzymał w 2009 roku. Od tamtego czasu  do końca lutego  2016r  podinsp. Robert Wierciszewski pełnił służbę jako Komendant Komisariatu  Policji w Mikołajkach. W 2016 roku przejął obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie, gdzie nadzorował pracę policjantów Wydziału Kryminalnego i Komisariatu Policji w Mikołajkach. W lutym 2022 roku przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Policjant wielokrotnie odznaczany, nagradzany i wyróżniany przez przełożonych, między innymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej srebrnym medalem „za długoletnią służbę” oraz przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji złotą, srebrną i brązową odznaką „zasłużony policjant”.

Jednak niekończąca się lista zasług dla ojczyzny, to nie wszystko. Mimo osiągniętych sukcesów w życiu zawodowym mł. insp. Robert Wierciszewski był przede wszystkim ciepłym i życzliwym człowiekiem. Przełożonym, który potrafił słuchać, doradzić i pomóc. Profesjonalistą w każdym calu, który swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się z innymi funkcjonariuszami.

W poniedziałek (13.06.2022r.) w ceremonii pożegnania mł. insp. Roberta Wierciszewskiego oprócz rodziny i przyjaciół wzięli udział także koleżanki i koledzy, z którymi pełnił służbę, a także przedstawiciele służb i straży współpracujących w zakresie bezpieczeństwa w naszym powiecie. Policjantów i pracowników Policji reprezentował Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Tomasz Klimek. Nie zabrakło również przedstawicieli innych komend policji. Uroczystości odbyły się zgodnie z policyjnym cereminiałem pogrzebowym przy udziale kompanii honorowej. Przy grobie został oddana salwa honorowa.

Mł. insp. Robert Wierciszewski na zawsze pozostanie w naszej pamięci i sercach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *