Problem ze szczepieniami na COVID-19 w Kętrzynie? [FELIETON SESYJNY] – Magna Masuria

Problem ze szczepieniami na COVID-19 w Kętrzynie? [FELIETON SESYJNY]

35

Na marcowej Sesji Rady Miasta w Kętrzynie pierwszym punktem posiedzenia było poruszenie sytuacji Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Sytuację miejskim radnym przedstawił Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski oraz Dyrektor Szpitala Wojciech Glinka. Michał Kochanowski powiedział: „od 4 stycznia zaszczepiliśmy ponad 200 osób z grupy zero […] niedługo będziemy szczepić funkcjonariuszy policji”. Wojciech Glinka przyznał, że istnieje problem ze szczepieniami, a w Szpitalu Powiatowym brakuje personelu do działania.

Również problem ze szczepieniem mieszkańców Kętrzyna zauważa Ryszard Niedziółka. W Kętrzynie obecnie funkcjonują dwa punkty szczepień. Niestety sprawa ze szczepieniami na COVID-19 wygląda tak, że mieszkańcy Kętrzyna rejestrujący się na szczepienia są kierowani do innych miast w województwie warmińsko-mazurskim. Najczęstsze kierunki to: Pisz, Ełk, Olsztyn, Nidzica. Tworzy to pewien problem, ponieważ niektórzy mieszkańcy Kętrzyna nie mają jak dojechać do niektórych miejsc, gdzie mogą się zaszczepić.

Radna Marzena Gajek: „Bartoszyce mają 5 punktów szczepień plus tamtejszy szpital”. W dalszej części wypowiedzi dziwi się, że Starosta porównuje się do Iławy, gdzie występuje podobny problem. Radna żywi nadzieje, że w najbliższym czasie ten problem zostanie rozwiązany poprzez stworzenie kolejnych punktów szczepień. Również potwierdził to w swojej wypowiedzi radny Zbigniew Nowak. Starosta zapewniał, że w niedługim czasie we współpracy z burmistrzem Kętrzyna będą próbowali otworzyć masowy punkt szczepień.

Co państwo sądzą o problemie ze szczepieniami na COVID-19 w Kętrzynie?

35 thoughts on “Problem ze szczepieniami na COVID-19 w Kętrzynie? [FELIETON SESYJNY]

 1. Burmistrza się słuchać nie da. Mówi, mówi i nic z tego nie wynika. Pierwszy lepszy Kowalski z ulicy lepiej by się wypowiedział Jakim cudem ten człowiek został burmistrzem??? .

 2. Wróbel jak zawsze bezczelny, nie będzie mu radny Nowak podpowiadał, jak ma organizować Straż Miejską. Chce skutery elektryczne kupić od kolegi, ma skutery. Chce dać pracę koledze, czyni go komendantem. I co mu zrobicie?!

 3. Wróbel gubi się w zeznaniach. Raz mówi, że straż jest on wydawania mandatów za kupki piesków, innym razem mówi, że straż nie jest od represjonowania mieszkańców.

  1. Wysłać strażników miejskich w delegację np.do Giżycka , Olsztyna i niech się uczą obowiązków .Tam luznych i bez kagańców psów nie ma .Czyste trawniki i ciągi piesze nie zapaskudzone przez psy .Mandaty , mandaty i jeszcze raz mandaty a nie tylko pouczenia albo odwracają się aby nie widzieć .Jadąc samochodem tego się nie zauważa ,Gdzie patrole piesze i na dwie zmiany .Miasto jest brudne i niebezpieczne przez luzne psy. Wielki błąd o zaniechaniu opłat za psy /utrata dochodu do budżetu i niekontrolowana populacja psów , a to się przekłada na utratę poparcia dla burmistrza i rady miejskiej .

 4. Radni chcecie rozważać zasadność istnienie straży? Oto taktyka działania naszej władzy. Stawianie przed faktem dokonanym. Zatrudniliśmy komendanta i zwiększymy etaty do 7 sztuk w straży miejskiej. Pan Sapiński popatrzył na władzę i stwierdził, że nie będzie pytał nikogo z komisji o zdanie. Po co Pan Sapiński krzyczy??? Wyspecjalizowany terapeuta i nie umie panować nad emocjami.

  1. Wróbel znaczy, że ma jeszcze kilku kumpli, którzy dostaną spokojna posadke w straży miejskiej. I jeszcze 56 skuterów elektrycznych kupi od kolegi.

  2. Wróbel znaczy, że ma jeszcze kilku kumpli, którzy dostaną spokojna posadke w straży miejskiej. I jeszcze 56 skuterów elektrycznych kupi od kolegi.

 5. W czym problem? Trzeba zrobić referendum ws. likwidacji straży miejskiej i po sprawie. Niech mieszkańcy wypowiedzą się czy chcą, żeby była straż miejska w Kętrzynie

 6. Panie Starosto – porównywac się nalezy do lepszych a nie gorszych – pozatym gratuluję dobrego samopoczucia

 7. Normalnie M A S A K R A obejrzałem jak szczepią w Izraelu pokazali namiot wojskowy i ludzi z ulicy a u nas wielkie halo i mamy 34 tys zachorowań ponad 500 zmarło . Stojąc na schodach też pewno można się zarazić a starosta akceptuje pensję gilnce . Obciąć mu 2/3 to obrotów nabierze

 8. Zaraz odchorujemy w kolejnej fali i będziemy zaszczepieni. Bez kolejek i bez łaski. Może radni zainteresują się i sprawdzą kto w szpitalu zdążył się zaszczepić w ramach „grupy zero”?

  1. Koszty dojazdu na szczepienia powinno być pokrywane z NFZ i wtedy rozliczą nieudolność władz Kętrzyna , za brak zorganizowania szczepień .Ale w TVP wszystko przebiega zgodnie z planem .ŁŻĄ nie znając faktów jak zwykle !

 9. To w końcu kto personalnie odpowiada za utratę 14 milionów na remont Ogrodowej i budowę Górnej? Burmistrz miał to chyba wyjaśnić.

 10. Jakie konsekwencje zostały wyciągnięte wobec osób winnych utracie 14 milinów złotych? Zwolnienie dyscyplinarne, nagana, trzykrotne pobory, degradacja służbowa? Dlaczego burmistrz tego nie wyjaśnił?

 11. Miasto utraciło 14 milionów, a burmistrz zdaje się tym w ogóle nie przejmować. Jakieś mgliste wyjaśnienie, że sprawy personalne w ramach urzędu zostały załatwione. Ale wobec kogo i jakie? A odpowiedzialność polityczna burmistrza? Czy w takiej sytuacji nie powinien zrezygnować z funkcji burmistrz, zastępca?. Nie zadbali o dobro miasta, dopuścili do utraty 14 milionów. I co sprawa rozchodzi się po kościach?

  1. Szanowny Panie. Ta sprawa to skandal, którego w 30 letniej historii kętrzyńskiego samorządu nie było. Ilu radnych tą sprawą się interesuje? Jednego. Dla pozostałych radnych, a szczególnie z klubu Aktywnego Samorządu to nie liczące się wydarzenie.

   1. Rysiek wyjaśniał coś mgliście, że się spóźnił z przetargiem. Kłamczuszek! Spóźnić się, to zrobić coś z opóźnieniem, zrobić coś za późno, po wyznaczonej dacie. Ale Rysiek się nie spóźnił. W BIP miejskim nie ma w przetargach w ubiegłym roku w ogóle takiej inwestycji budowlanej, jak remont Ogrodowej .Rysiek się nie spóźnił. On nic w tej sprawie nie zrobił. Podpisał umowę o dofinansowanie, promocja i pijar poszły. W prasie propagandowej nagłówki: „Rekordowe dofinansowanie na Górną i Ogrodową” i na tym nasz Dobry Gospodarz zakończył sprawę Ogrodowej. Umowę o dofinansowanie wsadził do szuflady i leżała tam do grudnia, kiedy Redaktor i Przewodniczący Rypina ustalili, że Kętrzyn stracił dofinansowanie.

 12. W starostwie Ryszard też dopuścił do utraty dofinansowania na remont basenów. Chłop nie pilnuje publicznych pieniędzy, nie pilnuje terminów, uchwały pisane na kolanie. Ta sama mecenas pisze dwie przeciwstawne opinie prawne. Panie Ryszardzie, co się tam u pana w zagrodzie dzieje????

  1. Sytuacje kryzysowe dobitnie dowodzą kto się nadaje do rządzenia a kto nie. Żeby nie potrafić zorganizować więcej punktów szczepień to nie poddaje się żadnym ocenom. Ot mamy Michasia i Jąkatego Rysia. Czyli nic.

 13. To Michalski jeździł tym samochodem ktbsu prywatnie czy nie.Czy to oszczerstwa były.A Ćwik gdzie mieszka też już wiadomo? Zarząd z Majchrzakiem i Moczarskim zostawili Granicę z długiem czy nie.Same zagadki.A Nowak ośmieszony przez komisję rewizyjną ktorej bronił.Cyrk tam macie niezły.I jeszcze Czechowa oburzona że gazeta Majchrzaka albo jego żony wydaje nowy dodatek za miejską i powiatową kasę.

  1. Masakra. Dwie przeciwstawne opinie mecenas burmistrza w tej samej sprawie. No Gliwice i Gorzów to jakby mogą mieć zdania odmienne. Ale, żeby ta sama osoba, raz tak, raz na opak. NSA chyba wyżej stoi, niż Gliwice. Ale czego się nie zrobi, by chronić byłego szewca. Jak widać można dużo, nawet człowieka o rozdwojonej jaźni?!

 14. Szanowny Panie. Ta sprawa to skandal, którego w 30 letniej historii kętrzyńskiego samorządu nie było. Ilu radnych tą sprawą się interesuje? Jeden. Dla pozostałych radnych, a szczególnie z klubu Aktywnego Samorządu to nie liczące się wydarzenie.

 15. Kompromitacja: radny Nowak ciężko pracuje, tworzy projekt uchwały, a pani sekretarz Kuriata dzwoni do radnego i wymusza na nim rezygnację ze swojego projektu pod hasłem, że coś już zrobiła i jej nie będzie pasowało. Potem biorą projekt radnego, dopisują coś i przedstawiają jako swój projekt. Wstydu nie mają, godności!!! Wróbel to samo. Radna Czech walczy o Sobieskiego, udaje się jej pozyskać z budżetu 50000 zł, a na końcu wychodzi, że to sukces Wróbla. Radny Czech broni sprawy radnego Sapińskiego, a potem ostatnie zdanie i tak ma Wróbel, który głaska r. Czecha za jego wypowiedź. No czysty Narcyz ten Wróbel, jakby niedowartościowany.

  1. Jezeli na Sesji jest obecny Burmistrz to dlaczego udziela glosu Z-cy Burmistrza Pan Przewodniczacy?
   Nie znajduję żadnego uzasadnienia ,takiego postepowania w przepisach dotyczacych procedowania podczas obrad Sesji.

 16. Do Ryszarda. A kim to jest ta Kuriata że na radnym może coś wymusić….To kompromitacja sekretarza. To dziwne ze wieloletnie studia podyplomowe w UM Prof. Hecmana tak mierne wyniki przyniosło…. Jak Nowak stworzył uchwale to radni powinni się pochylić i uchwalić lub nie.

 17. Trzeba by zapytac jak bylo Pana Radnego Nowaka .
  Pragnę wyjasnic iz zgodnie z Ustawą o Samorządzie Gminnym inicjatywa uchwałodawcza ,leży po stronie Radnego a nie Sekretarza .
  Dlatego Sekretarz nie ma zadnych uprawnien ,ani nie moze ingerowac w upwaznienia Radnego.

 18. Panie Starosto, Panie Burmistrzu czy byliście w punkcie szczepień w szpitalu. Jeżeli nie idźcie zobaczyć jaki tam za przeproszeniem „syf” brudne i odrapane ściany, odpadająca farba, nie myte okna. W takich warunkach to i zwierząt nie powinno się szczepić a tym bardziej ludzi. Gdzie są powiatowi radni, czekam na interwencję…… jak by co to wiadro farby mogę kupić. Panie redaktorze wybrać się tam z wizytą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *