Prokuratura przesłuchuje w sprawie strat w KTBS – Magna Masuria

Prokuratura przesłuchuje w sprawie strat w KTBS

8

We wtorek (tj. 22 października 2019r.) , w Prokuraturze Rejonowej w Kętrzynie stawił się, o godzinie 11:30 i wyszedł o godzinie 14:30, kolejny były prezes KTBS w Kętrzynie L.K. Podobno wcześniej zeznania składali już byli prezesi A.D. i J.G. oraz były burmistrz Kętrzyna K.W.H.

Według nieoficjalnych źródeł straty w KTBS, spowodowane przez byłego prezesa A.K., przekraczają 200 tys. zł a przyszłe straty są szacowane na kwotę od 2 do 3 milionów złotych!

L.K., były prezes KTBS, przez ponad trzy godziny, opowiadał o swojej szerokiej wiedzy w sprawie dużych nieprawidłowości w KTBS. To za jego prezesury przeprowadzono pełne sprawozdanie w sprawie budynku przy ulicy Jaśminowej. Jest kluczowym świadkiem, który pierwszy powiadomił radę miejską o stratach i zagrożeniach dla finansów KTBS.

Logicznie rzecz biorąc kolejnymi przesłuchanymi w tej sprawie będzie E.H. była prezes KTBS. To za jej kadencji burmistrz Kętrzyna R.N. swoją uchwałą polecił wycofanie z sądu roszczeń w stosunku do byłego prezesa A.K. Zrobił to ukrywając ten fakt przed radą miejską. Czy słusznie? Wygląda na to, że nie, bo sprawą zajęła się podobno Prokuratura Regionalna, która zleciła wstępne przesłuchania naszej lokalnej kętrzyńskiej Prokuraturze.

Czy będzie przesłuchany A.M., obecny prezes KTBS? Nie wiadomo, lecz może on odmówić zeznań, ponieważ jego córka A.N., była księgowa KTBS jest obecnie główną księgową i członkiem zarządu w spółdzielni mieszkaniowej gdzie prezesem jest, jej bardzo bliski znajomy A.K. wcześniej prezes KTBS. W sprawę może też być zamieszany S.P., były przewodniczący rady nadzorczej KTBS a obecny przewodniczący rady nadzorczej spółdzielni mieszkaniowej? Co nasi czytelnicy sądzą, o tych powiązaniach towarzysko-biznesowych i powstałych stratach, napiszemy wkrótce.

8 thoughts on “Prokuratura przesłuchuje w sprawie strat w KTBS

  1. Niektórzy mówią, że nadzoruje to „góra”.
   [A.K.] w spółdzielni chodzi blady i krzyczy o byle co.
   [A.M.] w TBS zabronił wnoszenia do swojego gabinetu telefonów komórkowych i powołał komisję do przeglądania dokumentów.
   [R.M.] burmistrz na zwolnieniu lekarskim…
   Wszyscy udają, że nic o tym nie wiedzieli i nie zdawali sobie z tego sprawy?

 1. Wspaniale , niech Arkadiusz Książek wyspowiada się z tej kwoty. Ciekawy jestem czy pamieta jaka kwota za odszkodowanie Jaśminowej została wypłacona?

 2. Kupił za pieniądze od członków spółdzielni mieszkaniowej. Podwyższył czynsz o 50 zł miesięcznie, dostał duże pobory i duże nagrody, to go stać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *