PROPAGANDA SUKCESU, A W TLE WYŻSZE PODATKI i FALA ZWOLNIEŃ? – Magna Masuria

PROPAGANDA SUKCESU, A W TLE WYŻSZE PODATKI i FALA ZWOLNIEŃ?

21

W tym tygodniu urząd miejski ogłasza sukces za sukcesem. Oddano kolejny fragment ul. Rynkowej, a tytuły w sprzyjających władzy mediach „Ulica Rynkowa otwarta”. Ogłaszano wielomilionowe inwestycje drogowe, tylko, kiedy nadejdzie ich realizacja? Tego nie wiadomo, nie zostały podane konkretne dane. Burmistrzowie prawdopodobnie objęli taktykę zrobienia wielkiego szumu, strzelenia sobie fot, a potem czekanie, co się wydarzy. Jednak w cieniu tej wielkiej pompy dzieją się inne rzeczy, które martwią zarówno pracowników oraz przedsiębiorców nie tylko z ul. Chrobrego, ale z całego Kętrzyna.

W Gazecie Olsztyńskiej, Ryszard Niedziółka powiedział: „Po kilku latach przerwy, będziemy prawdopodobnie musieli podnieść nieco podatki”. Pierwszym podatkiem będzie odstraszający zarówno inwestorów jak i obecnych przedsiębiorców podatek od nieruchomości dla firm. Faktem jest, że miasto boryka się z problemami finansowymi po wielkich, nie do końca przemyślanych inwestycjach, ale też trzeba przyznać, że NIEDZIÓŁKA WYDAŁ WIĘCEJ NIŻ HEĆMAN i powiększył dług miasta z 32 MILIONÓW NA 38 MILIONÓW ZŁOTYCH.

Podwyższenie podatków byłoby dobrym pomysłem, gdyby nie fakt, że cała polska gospodarka ucierpiała po lockdownie na początku roku spowodowanym koronawirusem. Rozmawiając z wieloma przedsiębiorcami, zwłaszcza z tymi małymi, którzy też zatrudniają po 2-3 osoby mówią jasno, że straty, jakie przyszły z lockdownem są nie do odrobienia. Kętrzyńscy przedsiębiorcy potrzebują ulg i obniżenia podatków, aby odrobić straty i nie likwidować stanowisk pracy.

Niektórzy przedsiębiorcy słysząc, że miasto planuje podwyższyć podatek od nieruchomości dla firm zaczynają zastanawiać się czy władze miasta są o zdrowych zmysłach. Jest to jeszcze większy strzał w kętrzyńską przedsiębiorczość mając na uwadze to, że szykuje się fala zwolnień w kętrzyńskim oddziale Signify. Informacja została potwierdzona przez dyrektora największego zakładu w Kętrzynie, o czym mogą państwo przeczytać w artykule: TEMAT TYGODNIA: CZY NADCIĄGA KOLEJNA FALA ZWOLNIEŃ W KĘTRZYNIE

Czy burmistrz Niedziółka na najbliższej sesji Rady Miasta wniesie taki wniosek na obrady? Czy kętrzyńscy radni powiedzą kolejne NIE dla podwyżki podatków? Co państwo sądzą o tym pomyśle Niedziółki?

21 thoughts on “PROPAGANDA SUKCESU, A W TLE WYŻSZE PODATKI i FALA ZWOLNIEŃ?

 1. Prawda, nikt nie przewidział takiej sytuacji z pandemią, ale naiwni byli Ci co uwierzyli w figuranta burmistrza, który siedzi w fotelu i udaje że pracuje. Pracuje dla swoich z układów biznesowo-towarzyskich, to normalna sprawa. Dać znajomkom pracę nie patrząc na przygotowanie merytoryczne i hulaj dusza, jakoś zleci do emeryturki i koleżanki i koledzy będą zadowoleni i w to grajmy dalej, a pospólstwo i tak nic nie zrobi.

  1. Ale za poprzedniego chyba było tak samo. Tacy sami niekompetentni i niezatapialni co to zwiedzili wszystkie lokalne instytucje.Problem w tym że wy nie chcecie innego Kętrzyna. Chcecie tylko wymiany personalnej na swoich (obojętne których).

 2. Co to znaczy „będziemy musieli”. Kto będzie musiał? Pan burmistrz co najwyżej powinien powiedzieć, że będzie proponował podwyższenie podatków i tylko tyle. To radni zdecydują, czy będzie podwyżka. A tu będzie problem b0 burmistrz nie ma poparcia w radzie i podnoszenie podatków nic nie da osobie, która nie potrafi zarządzać samorządem.

 3. A co wymagać od kętrzyńskiego PISu , to miernoty za wyjątkiem Pana Zareckiego co ma swoje zdanie, żeby mieli jaja to już dawno „Cwirka-Świra” pogonili.

 4. Pragnę przypomnieć , że miernoty same się nie wybrały, tylko wybrali je My, Wy Oni , One. Więc pretensje do siebie a nie do nich. Największy wstyd dla mieszkańców, którzy wybrali miernotę Nr 1 w Wyspiańskiego. Nie wstyd wam ,że macie takiego reprezentanta w RM?

  1. Słuszne pytanie. Dlaczego oni (lub one) zostali wybrani? Dotyczy to nie tylko Kętrzyna. moim zdaniem ludzie – wyborcy nie są wyrobieni politycznie i odbierają wszystko za dobrą monetę co im ktoś podpowie. A jeżeli ktoś ma za sobą papierową gazetę to bez względu na to czy jest zerem moralnym i intelektualnym zostanie „wybrany”. Większość z nas- wyborców w dalszym ciągu wierzy w to co przeczyta. Napisane, w dodatku tłustym drukiem, że Hećman lub Kozyra to niedobrzy włodarze a ich kontrkandydaci przyjdą wszystko naprawią dadzą pracę to znaczy, że tak będzie. Potem przychodzi rozczarowanie ale jest już za późno. Przy następnych wyborach wszystko się powtórzy. Mówi sie, że najlepsze co się po przemianie ustrojowej udało to samorządy i to jest prawda pod warunkiem, że nie pojawi się grupa cwaniaczków i wykorzysta ciągle jeszcze niską świadomość ludzi.

  1. A ja nie. Bo mam wrażenie że Kętrzyniakowi nie chodzi o to żeby takich cwaniaczków wyeliminować i zmienić standardy samorządu, ale żeby ich cwaniaczków zastąpić swoimi. I dalej licytacja czy Hećman czy Niedziółka, czy Hećman czy Niedziółka…

 5. Na mieście mówią, że NIedziółka chce odwołania Rafała z funkcji przewodniczacego a na jego miejsce powołac Darka z Moniuszki. Jesli to prawda to PIS ketrzyński jest słaby.

  1. Moim zdaniem to dowodzi raczej, że Niedziółka ma już dosyć obrotowego Rypiny, który od pewnego czasu wali w koalicjanta jak w bęben. Ostatnie pytanie czy zastępca Wróbel wprowadził w błąd nie pozostawia wątpliwości. Swoją drogą to trzeba mieć tupet. Rypina który bez mrugnięcia okiem oszukał z najniższych pobudek tych którzy mu zaufali, dziś pyta czy ktoś nie wprowadził w błąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *