PRZEGLĄD LIGOWY 14-15.08 – Magna Masuria

Witamy serdecznie po weekendzie wypełnionym rozgrywkami ligowymi. W ten weekend poza rozgrywkami w IV-lidzie i klasie okręgowej start zaliczyła grupa 1 A-klasy. Piłkarski weekend przyniósł ze sobą wiele zaskoczeń i niespodzianek, ale przy tym ogromną ilość piłkarskich emocji, których tak brakowało w okresie pandemicznym. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z wynikami lokalnych ligowców (powiaty: bartoszycki, giżycki, kętrzyński, mrągowski, węgorzewski).

III liga

Mamry Giżycko na wyjeździe sięgnęły po pierwsze zwycięstwo w III-ligowych rozgrywkach pokonując 2 do 1 zespół Znicz Biała Piska. Mamry na ten mecz wyszły z przemeblowaną defensywą oraz czterema młodzieżowcami w składzie. Pierwsza bramka dla “GieKSy” padła w 19. minucie po książkowej kontrze, wyprowadzonej przez Michała Świderskiego. Akcję strzałem głową sfinalizował Paweł Dymiński, obsłużony kapitalną wrzutką z lewej strony przez Radosława Gulbierza. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. W drugiej odsłonie Mamry słusznie nie forsowały tempa, czekając na odsłonięcie się rywala i okazje do kontrataków. Warto było czekać, bo w 86. minucie drugiego gola dla przyjezdnych zdobył Radosław Gulbierz, z bliska dobijając piłkę po uderzeniu Szymona Łapińskiego. Ogromne brawa za tę akcję należą się jednak także Bartoszowi Kulikowi, który kilka sekund wcześniej wypatrzył “Łapę” na dogodnej pozycji. Wynik spotkania w 4. minucie doliczonego czau gry ustalił najlepszy strzelec trzeciej ligi minionego sezonu Bartosz Giełażyn, który po wrzucie z autu wykorzystał “rozszczelnienie” w koncentracji bloku defensywnego giżycczan, najwyraźniej czekającego na końcowy gwizdek.

Znicz Biała Piska 1:2 Mamry Giżycko

forBET IV liga

Granica Kętrzyn, MKS Korsze oraz Mrągowia Mrągowo ze zwycięstwami w 2 kolejce forBET IV lidzie.

Piłkarze Mrągowii rozgromili na wyjeździe zespół Błękitni Pasym strzelając prawie wszystkie bramki w pierwszej połowie. Hat trica zaliczył Mahamadou Bah notując się na liście strzelców już w 13 minucie, a następnie w 28 i 40. Pozostałe bramki dla Mrągowi zdobyli: Wiktor Abramczyk – 44minuta, Dawid Pietkiewicz – 55 minuta. Granica Kętrzyn i MKS Korsze wyszarpali zwycięstwo od rywali.

Granica Kętrzyn na własnym boisku podejmowała Zatokę Braniewo, która w 28 minucie spotkania wyszła na prowadzenie i zamknęła się na własnej połowie głęboko broniąc się i szukając szczęścia do kontrataku. Piłkarze Granicy wyrównali na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem – gola zdobył Łukasz Swacha-Sock, a w 84 minucie wynik podwyższył Patryk Policha.

Podobne gonienie wyniku przeżyli piłkarze MKS-u Korsze, którzy u siebie podejmowali drugi zespół Olimpii Elbląg. Ty razem elblążanie nie wystawili zawodników grających na co dzień w II-lidze, jednak to oni w 31 minucie objęli prowadzenie. Worek z bramkami piłkarze z Korsz otworzyli dopiero w drugiej połowie strzelając w 56 i 58 minucie – Tomasz Ożga, 89 minucie Krzysztof Piwiszkis.

Błękitni Pasym 0:5 Mrągowia Mrągowo
Granica Kętrzyn 2:1 Zatoka Braniewo
MKS Korsze 3:1 Olimpia II Elbląg

Klasa okręgowa

Orlęta Reszel i Wilczek Wilkowo zaliczyli drugą porażkę w tym sezonie, co jest nie małym zaskoczeniem kibiców, którzy mają ogromne oczekiwanie po tamtym sezonie. Tym razem Orlęta wysoko przegrały z Łyną Sępopol, która tym razem u siebie zachowali 3 punkty – wcześniej zremisowali z Pojezierzem Prostki. Natomiast Wilczka pokonał u siebie fenomenalny zespół Żagiel Piecki, który po dwóch kolejkach ma komplet punktów. Derby powiatu bartoszyckiego na remis – Victoria Bartoszyce zremisowała z KS Wojciechy, które wyciągnęły lekcję po spotkaniu ze Śniardwy Orzysz. Vęgoria Węgorzewo natomiast uległa spadkowiczowi z IV ligi u siebie.

A Klasa

Debiut rozgrywek w A-klasie i kilka ciekawych spotkań na początek sezonu. Spadkowicz z Górowa Iławeckiego u siebie rozgromił Falę Warpuny. Kruklanki minimalnie przegrały u siebie z Kłobukiem Mikołajki. Trzybramkowa porażka Mazura Wydminy na wyjeździe. Granica Bezledy w szalonym meczu w końcówce spotkania przegrała z Tempo Rasmowo/Wipsowo natomiast Reduta Bisztynek remisuje z Jurandem Barciany.

Cresovia Górowo Iławeckie   5-2         Fala Warpuny
Mazur Pisz  10-0       Pogoń Banie Mazurskie
Start Kruklanki          1-2         Kłobuk Mikołajki
MKS Ruciane-Nida  3-0         Mazur Wydminy
Granica Bezledy       2-3         Tempo Ramsowo/Wipsowo
Reduta Bisztynek      1-1         Jurand Barciany