PRZEGLĄD LIGOWY – Magna Masuria

Można powiedzieć, że jesteśmy na półmetku rozgrywek ligowych, dlatego warto przyjrzeć się zespołom, które grają w okręgówce, A i B klasie czyli de facto ligach lepszych niż polska Ekstraklasa. Jest kilka zaskoczeń, a przedsezonowi faworyci trochę zawiedli w starcie sezony. Jednak jak mówi piłkarskie przysłowie, jak nie teraz to na wiosnę.

LIGA OKRĘGOWA

Zaczynamy od grupy I klasy okręgowej gdzie nie ma większego zaskoczenia i na fotelu lidera znajduje się Tęcza Biskupiec, która po 10 kolejkach nie przegrała ani jednego spotkania – w ostatnim spotkaniu pokonała 3:0 Pojezierze Prostki. Kolejny sezon z rzędu na fotelu wicelidera znajduje się Rominta Gołdap, której brakuje 1 punktu do zrównania się z liderem. Trzecie miejsce zajmuje UKS Rona 03 Ełk – zaskoczenie sezonu. Beniaminek bardzo dobrze radzi sobie w okręgowych rozgrywkach i jest jednym z pretendentów do walki o awans do IV ligi.

Dużym zawodem wśród obserwatorów okręgówki jest pozycja w tym sezonie Orląt Reszel. Reszelski zespół zajmuje dopiero 10 pozycję, a początek sezonu może zaliczyć do tych fatalnych. Nie poszczęściło im się w ostatniej kolejce, gdzie przegrali 1:0 z Romintą Gołdap. Dużym zaskoczeniem poza UKS Roną 03 Ełk jest zespół Naki Olsztyn, który niezwykle dobrze radzi sobie w rozgrywkach ligowych – obecnie zajmuje 6 pozycję, co nie skreśla ich jeszcze w walce o pudło.

W trudnej ligowej sytuacji jest natomiast Omulew Wielbark, który w tym sezonie nie zdobył jeszcze ani jednego punktu oraz przedostatnie Pojezierze Prostki. W trudnej sytuacji też są KS Wojciechy, które mają zaledwie 5 punktów po 10 kolejkach.

Wyniki 10 kolejki klasy okręgowej:

LKS Łyna Sępopol 4 : 3 KS Śniardwy Orzysz              
MBKS Victoria Bartoszyce 0 : 2 MLKS Czarni Olecko                             
MKS Rominta Gołdap 1 : 0 RKS Orlęta Rema Reszel                 
GZPN Omulew Wielbark 0 : 2 KS Żagiel Piecki                           
KS Wojciechy 0 : 2 LUKS Wilczek Wilkowo                
UKS Naki Olsztyn 3 : 2 MKS Jeziorany                         
KS Pojezierze Prostki 0 : 3 BKS Tęcza Biskupiec                         
UKS Rona 03 Ełk 3 : 0 CWKS Vęgoria Węgorzewo

A-klasa

W grupie 1 A-klasy trwa zacięty pojedynek o fotel lidera pomiędzy trzema zespołami – Kłobuk Mikołajki, Cresovia Górowo Iławeckie oraz Mazur Pisz. Obecnie liderem jest zespół z Mikołajek, który trzyma 3 punktową przewagę nad pozostałymi pretendentami. Spadek do niższej klasy rozgrywkowej służy zespołowi z Górowa Iławeckiego, który znacząco odbudował się i jest w stanie grać na równi z innymi zespołami z okręgówki. Drugi spadkowicz Jurand Barciany obecnie ma większe problemy wewnętrzne niż sytuacja ligowa, gdzie znajduje się w połowie tabeli. W trudnej sytuacji znajdują się dwa zespoły z powiatu giżyckiego – Start Kruklanki oraz Mazur Wydminy zajmują ostatnie dwa miejsca i z dorobkiem 3 punktów.

Wyniki ostatniej kolejki:

Pauza: Kłobuk Mikołajki.
Granica Bezledy  4-2 Fala Warpuny
Reduta Bisztynek 1-0 MKS Ruciane-Nida
Jurand Barciany 2-0 Start Kruklanki 
Tempo Ramsowo/Wipsowo 2-3 Mazur Pisz    
Mazur Wydminy 1-4 Cresovia Górowo Iławeckie

B-klasa

W pierwszej grupie B-klasy aktualnym liderem jest drugi zespół Vęgori Węgorzewo, chociaż tuż za nimi jest Pogoń Ryn oraz drugi zespół Mamr Giżycko. W najgorszej sytuacji jest Szansa Reszel, która w tym sezonie jeszcze ani razu nie wygrała.

Wyniki ostatniej kolejki:

Pogoń Ryn 2-0 Mamry II Giżycko      
Salęt Boże 2-1 Juksty Muntowo         
Mini Soccer Academy Mrągowo 1-4 Vęgoria II Węgorzewo     
Szansa Reszel 1-2 Start Kozłowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *