Puchar Polski 28-08-2019 – Magna Masuria

28 sierpnia o godzinie 16:30 rozegrano mecze w formule Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Grające w tym dniu drużyny z naszego regionu rozegrały mecze wyjazdowe z różnym rezultatem końcowym.
Wilczek Wilkowo rozegra mecz Pucharu Polski dopiero 3 września o godzinie 16:30 na Stadionie Gminnym w Łazdojach.

Rozgromiona Granica Kętrzyn w Orzyszu

KS Śniardwy Orzysz 5:1(2:1) KKS Granica Kętrzyn

Aleksander Lipowski   11' 33' Damian Roksela
Jan Sidorowicz     26'
Aleksander Lipowski   54'
Robert Maniurski    64'
Przemysław Niecikowski 65'

Piłkarze Granicy Ketrzyn po raz drugi zmierzyli się z zespołem z Orzysza w Pucharze Polski. Przed rokiem piłkarze z Ketrzyna przeszli do kolejnej rundy Pucharu Polski pokonując Śniardwy Orzysz po serii rzutów karnych. Jadąc na mecz każdy miał świadomość, że rywale są jednym z pretendentów do awansu na wyższy szczebel ligowy. Pomimo wpadki z Victorią Bartoszyce wszystkie mecze wygrali pewnie i bez większego wysiłku.

Piłkarze Granicy zawiedli w tym meczu w stałych fragmentach gry, gdzie stracili aż trzy bramki. W 11 minucie do bramki po wrzutce z rzutu rożnego trafił na początek Aleksander Lipkowski. Następnie w 26 minucie do bramki trafił Jan Sidorowicz, oddając strzał z 25 metrów. Nadzieję na odmienienie wyniku dał piłkarzom Wojciecha Jałoszewskiego Damian Roksela strzelając bramkę w 33 minucie meczu.

Po zmianie stron piłkarze z Orzysza zdominowali boisko doprowadzając w 54 minucie do rzutu rożnego, który został przemieniony przez Aleksandra Lipkowskiego na gol. Kolejna bramka również została zdobyta po wykonaniu rzutu rożnego, a tym razem do bramki trafił Robert Maniurski. W 65 minucie wynik końcowy ustanowił Przemysław Nieckowski.

Następny mecz:

forBET IV liga warmińsko-mazurska
31-08-2019 godz. 18:00 MKS Polonia Lidzbark Warmiński – KKS Granica Kętryzn

Comeback MKS Korsze w ostatnich 15 minutach

KS Żagiel Piecki 2:4 (0:0) MKS Korsze

Grzegorz Puławski 68' 76' Paweł Sawicki
Grzegorz Puławski 71' 77' Patryk Jędrzejewski
            81' Paweł Sawicki
            90' Mariusz Gąsiorowski

Piłkarze z Korsz po nieudanym meczu wyjazdowym w Mrągowie mieli sobie coś do udowodnienia podchodząc do spotkania z niżej notowanym przeciwnikiem. KS Żagiel Piecki jest w górnej połowie tabeli ligi okręgowej i do tego w ostatniej kolejce wygrali z SKS Szczytno, które jak wiemy we wcześniejszych kolejkach zostało pokonane przez Wilczka Wilkowo (0:1) oraz Orlęta Reszel (0:8).

Pierwsza połowa była nijaka. Oba zespoły tworzyły dla siebie sytuacje podbramkowe, lecz brakowało skuteczności w wykonaniu. Do przerwy nie ujrzeliśmy bramki i tak samo zapowiadała się druga połowa tego spotkania.

Chwile grozy przeżyli piłkarze MKS Korsze w końcówce meczu. Czarny scenariusz odpadnięcia z Pucharu Polski zaczął się spełniać dla podopiecznych Piotra Chamika w 68 minucie po strzelonej bramce Grzegorza Puławskiego. Trzy minuty później wynik został podwyższony na 2:0 również przez Grzegorza Puławskiego.

Wtedy nastąpiła mobilizacja w szeregach piłkarzy z Korsz. Najpierw do bramki piłkę wpakował Paweł Sawicki, minutę później na listę strzelców wpisał się Patryk Jędrzejewski wyrównując wynik. Wszystko wskazywało, że dla piłkarzy z Piecek zabrakło drugiego oddechu, a piłkarze z MKS-u pokazali, że są z wyższej klasy piłkarskiej. W 81 minucie sędzia wskazał na wapno, a egzekutorem był Paweł Sawicki. Wynik końcowy ustalił Mariusz Gąsiorowski w 90 minucie spotkania.

Następny mecz:

fotBet IV liga warmińsko-mazurska
31-08-2019 godz. 17:00 MKS Korsze – GKS Pisa Barczewo

Poniżej pozostałe wyniki II kolejki Pucharu Polski w naszym województwie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *