Radni przyznali podwyżki sobie i burmistrzowi! – Magna Masuria

Radni przyznali podwyżki sobie i burmistrzowi!

55

Podczas XLIX Sesji Rady Miasta w Kętrzynie, która odbyła się w dniu 20 stycznia br., radni w punkcie 3.8 i 3.9 podejmowali uchwały związanymi ze stawkami diet radnych oraz wynagrodzenia burmistrza miasta Kętrzyn. Na początku przewodniczący rady Dariusz Duczek przeczytał opinię do obu uchwał burmistrza miasta Kętrzyn – Ryszarda Niedziółka. Burmistrz nie widzi zastrzeżeń, co do uchwał, natomiast Skarbnik nadał kontrasygnatę, co wiąże się, że kasa na takie podwyżki diet i wynagrodzenia znalazła się w budżecie miasta 2022 roku.

GŁOSOWANIE ZA PODWYŻKĄ DIETY RADNYCH

W tej sprawie opinię wyraził Zbigniew Nowak, który jawnie stwierdził: w tej sytuacji, w jakiej znajduje się miasto Kętrzyn oraz mieszkańcy w mojej opinii nie jest moralne dawanie sobie takiej podwyżki. Warto zwrócić uwagę, że Kętrzyn nie mamy zdolności kredytowej, że w zeszłym roku nie mogliśmy spiąć budżetu. Powinniśmy solidaryzować się z mieszkańcami Kętrzyna w tych trudnych dla nich dniach – zwłaszcza patrząc na podwyżki, jakie pojawiły się z początkiem roku.

Następnie głos zabrała radna Zofia Waszkiewicz, która w populistyczny sposób broniła, dlaczego warto dać sobie podwyżkę diety, chociaż jeszcze w zeszłym roku mówiła, że utrzymanie radnych jest bardzo wysokie i powinni radni pracować za darmo.

Sprawę podwyżek również skrytykował radny Rypina, do którego piła radna Zofia Waszkiewicz. Radny Rypina stwierdził, że: słysząc jak jest źle z budżetem miasta Kętrzyn z premedytacją nie podejmował tej uchwały ze względu na dobro budżetu miasta Kętrzyn. Również rozwiał wątpliwości, co do zmian w ustawie o samorządach gminnych. Stwierdził, że ustawodawca nie narzucił podwyżki, lecz dał taką możliwość do podwyżek.

Marzena Gajek wybrała wycieczki personalne w kierunku radnej Heleny Szymkiewicz, która określiła podjęcie tej uchwały jest według niej skokiem na kasę.

Za podwyżką diet radnych za głosowało 11 radnych: Krystian Abramowicz, Jerzy Baranowski, Alicja Biała, Zenon Buraczek, Dariusz Duczek, Marzena Gajek, Andrzej Niedźwiedzki, Daniel Sapiński, Ryszard Szymański, Marian Toruński oraz Zofia Waszkiewicz.

GŁOSOWANIE ZA PODWYŻKĄ WYNAGORDZENIA BURMISTRZA

Dariusz Duczek rozpoczął bronienie nowego wynagrodzenia Ryszarda Niedziółki porównując go do działań inwestycyjnych z Krzysztofem Hećmanem, chcąc zarzucić poprzednikowi niegospodarność. Powiedział, że w latach 2014-2018 roku miasto pozyskało 31 milionów złotych ze środków zewnętrznych na inwestycje, a z kasy miasta na inwestycje wydano 80 milionów złotych – budowa stadionu, rewitalizacja kętrzyńskiego zamku, budowa Al. Pileckiego i wiele innych inwestycji. Kadencja Niedziółki to łącznie 31 milionów złotych na inwestycje w tym 26 milionów złotych z dofinansowań.

Przeciwny podwyżce wynagrodzenia dla burmistrza Niedziółki był Zbigniew Nowak mówiąc: czy możemy tu wszyscy śmiało powiedzieć, ze te 3 lata kadencji to są wspaniałe dla miasta lata? Czy Kętrzyn to kraina mlekiem i miodem płynąca? Przypomnijmy, że w poprzednim roku straciliśmy ponad 14 milionów złotych dofinansowania. Brak właściwego sprawowania nadzoru właścicielskiego nad spółkami miejskimi. Czy taka podwyżka jest należna? Za takie efekty pracy?

Radna Czech wypytała przewodniczącego Duczka za jakie zasługi mają nagrodzić burmistrza Niedziółkę wysokim wynagrodzeniem. Niestety Dariusz Duczek nie odpowiedział na te pytanie.

Za podwyżką wyższego wynagrodzenia burmistrza za głosowało 11 radnych: Krystian Abramowicz, Jerzy Baranowski, Alicja Biała, Zenon Buraczek, Dariusz Duczek, Marzena Gajek, Andrzej Niedźwiedzki, Daniel Sapiński, Ryszard Szymański, Marian Toruński oraz Zofia Waszkiewicz.

Od teraz podstawowa dieta radnego wynosić będzie 1700 ZŁOTYCH NA RĘKĘ, a przewodniczący otrzyma 3000 ZŁOTYCH NA RĘKĘ. Również warto zwrócić uwagę na podwyżkę wynagrodzenia Niedziółki, który do tej pory zarabiał 10 600 zł, a po głosowaniu radnych ma otrzymać 19 100 zł, czyli wzrost o 8500 zł.

55 thoughts on “Radni przyznali podwyżki sobie i burmistrzowi!

 1. BRAK CENZURALNYCH SŁÓW.W JEZYKU POLSKIM ABY DISTATECZNIE OKRESLIC POSTĘPOWANIE 11 RADNYCH.’ BURMISTRZA ’ ZASTEPCE BURMISTRZA I SKARBNIK

  1. Diety i pensje sejm podniósł od sierpnia i wszędzie diety poszły do góry .Podwyżek diet nie było od ponad 10 lat.Podwyżka objęła radnych wojewódzkich powiatowych i miejskich i wiejskich bo tak uchwalili.

 2. Bicie piany i nic więcej.Do tej Rypina do sierpnia dopóki pis w Sejmie nie uchwalił podwyżki miał maksymalną dietę na jaką pozwalały przepisy.Jakoś sobie nie obniżył a mógł bo był w większości.Niedziółce też pisowcy na początku uchwalili w ciemno max pobory. A teraz wielkie oburzenie.Himalaje hipokryzji.Dobrze że ich odwołali. A podatki i tak naniższe w Kętrzynie.

  1. Nazwałeś sie Hipokryzja, bo kłamiesz.
   Kłamiesz, dlatego że Rypina nie miał maksymalnej diety. Miał 75% maksymalnej i pokazał to w tabeli na swoim Facebooku.

   Kto uchwalił te podwyżki:
   11 chytrych radnych z Ketrzyna dla siebie i jednego chytrego burmistrza

   1. Te 75 % Rypiny to właśnie była maksynalna w mieście 15tys-100tys.Duczek ma 70% i to nie jest maksymalną tylko o 5% mniejsza. Maksymalną to dziś 3220.

    1. W czynie bawcie się polityką. Albo niech Was wróbel z Niedziółka z prywatnych funduszy opłaca. Nie jesteście naszymi reprezentantami. Reprezentujecie interes Wróbla. Niech Was za swoje sponsoruje.

    2. Lepiej byłoby w mieście, gdyby Was w ogóle nie było. Nic dla miasta nie robicie. Mieszkańcy nie potrzebują tej 11stki.

 3. No to już jest bezczelność
  Cofnęli miasto w rozwoju i jeszcze chcą podwyżki?
  ZAPAMIĘTAĆ TE NAZWISKA I JUŻ NIGDY NA NICH NIE GŁOSOWAĆ!!!

 4. Nie prawda. On miał taką samą dietę jak inni Przewodniczący od 2009 roku. Od 2009 roku nikt nie ruszał diet radnych.

  1. Prawda prawda. Nikt nie ruszał w górę bo nie mógł. To był maks maksów.Rypina miał maksymalną i trzeba było wtedy ruszyć w dół i obniżyć.A teraz wszyscy święci. A Duczek nie ma maksymalnej.Bo max dzisiaj to 3200 z groszami.I tyle.Ja tam się cieszę że pisowcy w odstawce.Będe głosował na Duczka.

 5. To poprzednik przeinwestował grubo.I jeszcze te przedszkola co wiszą nad miastem niestety to też bagaż przeszłości.

  1. Żeby Niedziółka zarabiał więcej niż prezydent Warszawy, to wstyd. Wstydu pan nie masz, panie Niedziółka. Chyba sam widzisz chłopie, że nie umiesz zarządzać, że cię wszystko przerasta, że wszędzie bałagan, że nie wiele ogarniasz. Że tracisz dofinansowania, że nie radzisz sobie z rzadzeniem, bo Ci wszystkie hieny, którymi się otoczyles na głowę srają. I masz czelność wyciągnąć rękę po 19.300 zł miesięcznie??????

 6. Jedenastka przebiła PIS !!!
  5 z AS ’ 3 z Kętrzyn 2000 i 3 z KWS .
  PIS nie lubię a 11 nienawidzę .
  Co oni wyrabiają?????

 7. A „Maciej ćwirek-świr „cieszy sie z tego układu w radzie. Dalej lody będzie kręcił z kolegami.
  Slaby ten kętrzyński PIS. Powinni tego przybłędę – krętacza dawno pogonić z Kętrzyna i byłby spokój w radzie.

 8. Dziwie się niektórym radnym kandydowali jako opozycja a kasa teraz połączyła. Gdzie ich ideologia gdzie ich kręgosłup moralny?

 9. Tak się pluje nam w twarz! I co mieszkańcy Kętrzyna? Zadowoleni, że nasze pieniądze pójdą zamiast na rozwoj miasta do kieszeni wrobla, niedziolki, i tych antyradnych.

 10. Układ! To nie polityka jest prostytutką. To konkretni ludzie sa prostytutką. Sporo ich w tej radzie miasta za czasów pewnego narcyza.

  1. Maciuś im NAPISAŁ one tylko odczytały ’ Pani WASZKIEWICZ przepraszał chyba że 3 razy ’ że będzie czytała z kartki

 11. Na mieście powinien być wielki bilbord z informacją kto głosował i jakie zostały dane podwyżki po tych wszystkich stratach Niedziółki. Większość starszych ludzi nie ma dostępnych takich informacji a tak może chociaż część przejrzała na oczy jakiego mamy nieudacznika.

 12. Na mieście powinien być wielki bilbord z informacją kto głosował i jakie zostały dane podwyżki po tych wszystkich stratach Niedziółki. Większość starszych ludzi nie ma dostępnych takich informacji a tak może chociaż część przejrzała na oczy jakiego mamy nieudacznika.

 13. Na mieście powinien być wielki bilbord z informacją kto głosował i jakie zostały dane podwyżki po tych wszystkich stratach Niedziółki. Większość starszych ludzi nie ma dostępnych takich informacji a tak może chociaż część przejrzała na oczy jakiego mamy burmistrza.

 14. … „po pierwszym” lutego przyjdą do nas nowe rachunki za media… szkoda gardeł na lokalesów i ich podwyżki. Gonić, to trzeba ugrupowanie radnej Czech i Ćwika z pozostałymi, za to co nam zafundowali i to ich nazwiska powinny wisieć na plakatach… Jak Rypina był przewodniczącym, to czemu nie załatwił od kolegów po linii partyjnej extra „kasiorki” dla tego biednego miasta? Czemu nie widzieliśmy informacji, że radna Czech używając swoich wdzięków i talentów lobbowała na rzecz konkretnych projektów lub dofinansowań – mogła to zrobić? – mogła! Bo Oni (z dobrej zmiany) zapomnieli o mieszkańcach miasta jak kilkoro z pozostałych radnych – bez względnie najważniejsi są mieszkańcy i to musi dotrzeć do niedotartych,… a prawda jest taka, że jak miasto ma finansowo pi……ąć, to i tak to się stanie… te podwyżki tego nie zmienią…

 15. do Abc i Rt
  Bardzo dobry pomysł. I to informacja powinna być z radnymi i ich sylwetki a najlepiej z ulotek wyborczych.

 16. Podwyżki są i im nie zazdroszczę i skoro wymyślono samorząd i diety to niech biorą, ale kiedy przydzielano sobie nagrody w rządzie PIS i podwyżki to nie słyszę aby członkowie PIS i radni PIS porzucili legitymacje partyjne i protestowali – bo im się należy – zatem mniej hipokryzji ze strony pani Czech, Rypiny , Mickiewicza i innych członków PIS. Jak swoi sobie przyznają podwyżki jest OK , ale jak inni to beeeee e. Zatem oczekuję kiedy rozpadnie się klub PIS i takie osoby lokalnie zaprzestaną popierać i przynależeć do PIS. Miejcie trochę rozumu i honoru ratujcie Polskę, rzućcie te legitymacje -wtedy możecie krytykować tych , którzy podnieśli diety -nie tylko sobie -Państwu krytykantom również. Oczekuję, że będziecie tę różnice podwyżki przelewać na wybrane stowarzyszenia Panie Rypina, Czech i pozostała grupa 8 radnych oraz zamieszczać na facebooku skany tych przelewów – wtedy to będzie jasne jakie były Państwa intencje – czy jak zwykle bicie piany .

 17. Zgadzam się z Rt, że to na mieście Kętrzyna powinien wisieć duży plakat dla mieszkańców z informacją o podwyżkach, bo ludzie starsi nie wszyscy mogą to sprawdzić i się dowiedzieć. Nieudacznicy pazerni na pieniądze robią co chcą i nie mają żadnej godności i ambicji. Niech nie myślą, że znowu będą wybrani, te same nazwiska i nieróbstwo. Czas zmienić i postawić na uczciwych ludzi, a w Kętrzynie jest ich sporo, a „przybłędy won!!!!!!

  1. Oczywiście PIS-u w Kętrzynie również nie wybieramy, ponieważ gdy przydzielano nagrody, wyższe wynagrodzenia w rządzie PIS tj. podwyżki to nie słyszeliśmy, aby członkowie PIS i radni PIS porzucili legitymacje partyjne i protestowali – bo im się należy – zatem mniej hipokryzji ze strony pani Czech, Rypiny , Mickiewicza i innych członków PIS. Jak swoi sobie przyznają podwyżki jest OK .

 18. Naszym nieszczęściem jest sprowadzenie przez Niedziółkę Narca Macieja Wróbla. Od tego czasu zaczął się zamach na budżet miasta. Miasto w stagnacji. Kasa dla członków UKŁADU stworzonego przez Wróbla, Książka i kilku innych watażkow, jak Cycan, Krasiński, Lewandowski. 5 lat dojenia.

 19. Oczywiście PIS-u w Kętrzynie również nie wybieramy, ponieważ gdy przydzielano nagrody, wyższe wynagrodzenia w rządzie PIS tj. podwyżki to nie słyszeliśmy, aby członkowie PIS i radni PIS porzucili legitymacje partyjne i protestowali – bo im się należy – zatem mniej hipokryzji ze strony pani Czech, Rypiny , Mickiewicza i innych członków PIS. Jak swoi sobie przyznają podwyżki jest OK .

 20. Rysiek Burmistrzu Kętrzyna pracowałeś w korporacjach w Philipsie, Elektrowni Ostrołęka i na pewno wiesz co by z tobą zrobili gdybyś tam stracił 14 milionów złotych, poleciał byś ze stołka niezwłocznie. Dlaczego teraz sam nie zrezygnujesz ze stanowiska? Ty jesteś szefem zatrudnionych pracowników Urzędu Miasta i ty odpowiadasz za wszystko. A za ten błąd powinieneś złożyć dymisję. Ty masz lustro w domu? Podwyżka wynagrodzenia o 8.500 zł miesięcznie z wyrównaniem od sierpnia 2021 r.? Pytam za co? Że tobie nie wstyd. Ile będziesz uciekał przed odpowiedzialnością? Mam nadzieję, że w końcu zostaniesz rozliczony ze swojej kiepskiej pracy!!!Mieszkańcy ci tego nie wybaczą!!!

 21. To nie mój burmistrz, to nie mój reprezentanci. Żeby mi przez tych żałosnych ludzi, miasto moje mi nie zbrzydło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *