Radni zaczęli zadawać trudne pytania [FELIETON POSESYJNY] – Magna Masuria

Radni zaczęli zadawać trudne pytania [FELIETON POSESYJNY]

37

Sierpniową Sesję Rady Miasta w Kętrzynie można zaliczyć do tych BURZLIWYCH i nie chodzi o to, że była zażarta dyskusja między radnym Nowakiem, a burmistrzem Niedziółką. Większość radnych zaczęła pytać i oczekiwać jasnych odpowiedzi od Niedziółki. Zarówno koalicjanci jak i opozycja w Radzie Miasta dała sygnał burmistrzowi, że pora zabrać się do pracy.

Zaczęło się od oświadczeń radnych Wioletty Czech oraz Czesława Ćwika w sprawie wotum zaufania. Następnie pytania o dzierżawę niepublicznych przedszkoli przez Zbigniewa Nowaka, po pytania przewodniczącego Rafała Rypiny o wnioski na fundusze. W końcu wszystko stanęło na tym, że radni przegłosowali ponownie wniosek o przeprowadzenie głosowania nad Wotum dla burmistrza Niedziółki i wszystko wskazuje na to, że znowu go nie otrzyma.

Próba lansu i znalezienia kozła ofiarnego przez Macieja Wróbla została zgaszona przez radną Wiolettę Czech. Zastępca burmistrza chciał opowiedzieć w jak kiepskim stanie zastał niepubliczne przedszkole „Słoneczko”. Chciał pokazać, że była dyrektor była zła i niedobra, a nowa będzie najlepsza. Temat przerwała Wioletta Czech pytając Wróbla wprost: „Czy pan oczekiwał złotych ścian?” po czym przedstawiła, że ma zupełnie inne opinie rodziców na temat nowego właściciela tego przedszkola.

Duży zgrzyt powstał na linii radni PiS-u, a Zofia Waszkiewicz, która z uporem wręcz fanatyka, chciała bronić za wszelką cenę jedynego słusznego burmistrza Kętrzyna. Mam wątpliwości, czy pani Waszkiewicz wie o tym, że istnieje wolność słowa i upadła komuna? Już na jednej z wcześniejszych sesji dziwiła się, że mieszkańcy zabierają głos. Teraz była oburzona oświadczeniami radnych i w słowach „nie róbcie z siebie wariatów” chciała uciszyć głos, który powinni usłyszeć mieszkańcy Kętrzyna. Jednak to radna Zofia Waszkiewicz została przywołana do porządku przez Przewodniczącego Rady Miasta.

Radny Nowak również rozpytał o dwie sprawy – dzierżawa niepublicznych przedszkoli oraz samochodu służbowego KTBS. W drugim przypadku byliśmy zdziwieni, że my jako redakcja nie otrzymaliśmy jeszcze pozwu za oczernianie prezesa KTBS. Niedziółka w arogancki i chamski sposób stwierdził, że rada mu grozi, lecz obiektywnym okiem to on rzucał groźby, buczał i huczał.

Jakie wychodzą wnioski z tej sesji Rady Miasta? Niedziółce powtarza się znany już scenariusz ze Starostwa. Co sądzą państwo o tej Sesji? Kiedy zobaczymy nagranie? Czy znowu będzie ono pocięte lub będzie bez głosu?

37 thoughts on “Radni zaczęli zadawać trudne pytania [FELIETON POSESYJNY]

 1. Radni pisu boją się, że za popieranie niedziółki nie zostaną wybrani na następną kadencję… Jakie to marne i żałosne…

  1. Masz rację. Tylko czy im starczy odwagi, aby powiedzieć o co chodzi. Myślę, że niebawem zostanie ujawnione o co im tak naprawdę chodzi i dlaczego zmienili się z koalicjanta popierającego przez prawie dwa lata szkodliwe rządzenie w atakującego. Zaraz kurtyna opadnie i dowiemy się dlaczego zmieniają front.

 2. Radni PiSu powinni zadać sobie jedno i to samo pytanie: dlaczego przez dwa lata popierali politykę którą teraz pod publiczkę (często używane przez Rypinę sformułowanie) krytykują. To wy radni PiSu stworzyliście tę koalicję i to pan panie Rypina poparł Niedziółkę wyrzekając się programu TAK dla Kętrzyna przy okazji oszukując swoich wyborców którzy liczyli na NIE dla kumoterstwa, nepotyzmu i protekcji, którzy uwierzyli w słowa radnej Czech i pańskie panie Rypina odnoszące się niechętnie do neoliberalnej polityki Niedziółki.

  1. Hahaha ktorzy liczyli na NIE dla kumoterstwa, nepotyzmu i protekcji? Chyba tacy naiwni jak ty? Gdy został w komunikacji szefem wystarczyło wlaczyc zwykle myślenie! A to było jeszcze grubo przed wyborami.

   1. Czasami trzeba poddać piona aby wygrać partię czyli innymi słowy -poświęcić bitwę dla wygrania wojny. Czasami trzeba ukłonić się systemowi, żeby za chwilę przypier….ć mu ze łba i to za jego pieniądze. Według mnie ostatecznie Rypina okazał się zwykłym oszustem który wyłudził głosy wyborców, ale praca w Starostwie niczego nie przesądzała. Niestety Rypina miał w nosie wojnę. Moim zdaniem dla tego człowieka liczą się tylko partykularne interesy. Teraz mam wrażenie udowadnia to kolejny raz.

 3. Oho. Zaczyna się dziać podobnie jak w radzie powiatu poprzedniej kadencji. Potrzeba jednak trochę czasu aby ocenić Niedziulke. Przewiduję, że kariera jego jako burmistrza szybko się skończy. Zacznie się problem z wyborem następnego. Jakoś nie widzę nikogo kto by miał szansę i się nadawał. Najlepszy byłby pan Nowak ale ma za małe zaplecze polityczne. Rypina? Chyba nie bardzo. Pis miał jednego świetnego kandydata ale on został starostą i świetnie się sprawdza. Ucichły spory bo to bardzo spokojny i mądry człowiek. Szkoda, że należy do wodzowskiej partii.

  1. Niekompetentny jako starosta i bezideowy w moim odbiorze jako polityk. Nowak w mojej ocenie równie niekompetentny jak cała kętrzyńska elita i dodatkowo znający się na wszystkim jak Hećman…

   1. Według Pana M cała kętrzyńska elyta jest niekompetentna. Wychodzi na to, że tylko Pan M powinien być starostą i burmistrzem i wszystkim . Trochę pokory szanowny panie. Z tym opowiadaniem o Rypine jak to Pan mu doradzał i artykuły pisał stawia się pan poza granicę śmieszności. Panie M.

    1. A jednak z niewiele znaczącego radnego w kilka lat zrobiłem figurę o względy której zabiegał nawet Niedziółka. Dzisiaj to już historia. Rypina rozmienił się na drobne licząc że się sprzeda i zachowa jednocześnie cnotę (polityczną). A poziom ignoranctwa kętrzyńskiej elyty z łatwością mogę wykazać. I nie zamierzam zachowywać pokory przed ludźmi tak niekompetentnymi (poza wyjątkami).

  2. Kochanowski został starostą dzięki radnym Asa.Koalicja w mieście i w powiecie jak wszystko ma swoją cenę.Stąd poparcie Pisu dla Niedziółki.Różnica jest taka,że Kochanowskiego można odwołać w głosowaniu rady powiatu a Niedziółkę tylko w referenum.Obciachu Pisowi narobił prezes Michalski przez konflikt z Solidarnością ale Rypinie to nie przeszkadza a Cwikowi też nie i Czechowa też nic na temat korzystania z samochodu służbowego nie mówiła.A Redakcja pisała o tym dość dużo.A teraz Ćwikowi przeszkadza konferansjer z Lidzbarka?Pewnie w Różance by się znalazł.Lubię tych prawych i spawiedliwych.

 4. Co za bzdury w tym felietonie i nie tylko w tym. Rada nie głosowa żadnego wniosku o ponownym głosowaniu votum zaufania dla Burmistrza Ryszarda Niedziółki. Został odczytany wniosek do Rady podpisy przez mieszkańca Kętrzyna, tak długo kąsał poprzedniego burmistrza aż został Dyrektorem w spółce miejskiej.

 5. Musze sie zgodzic z panem M.Panie radny Cwik.Dopiero teraz pan przejrzal na oczy ?Co sie stalo,ze byl pan slepy przez niemal dwa lata.Jak radny Nowak krytykowal rozrzutnosc burmistrza i tej ekipyi pokazywal gdzie sie wydaje spoleczne pieniadze niezgodnie z zasadami to pan milczal.Wspieral pan nepotyzm i kolesiostwo.Przyszedl czas odwrotu i to panu teraz przeszkadza ? Panie Cwik w Ketrzynie sa ludzie odpowiedni tylko trzeba ich zatrudnic a napewno bedzie lepiej i efektywniej. Mialo byc tak uczciwie i transparentnie,wiec niech pan powie w co wy gracie.

  1. Ćwik poszedł na radnego tylko żeby otrzymywać dietę, którą spokojnie może przeznaczyć na kredyt na dom w różance ot i cała polityka ćwika. Zero wiedzy i zero zaangażowania.

 6. Dla mnie osobiście show w wydaniu Czech i Cwika to żenada i wstyd. Swego czasu Czechowa wykrzykiwala w stronę poprzedniego burmistrza, gdy ten chciał wprowadzić kilkugroszowa podwyżkę, że nie będzie drenowac kieszeni mieszkańców, gdy Niedziółka podniósł ceny o kilkanaście złotych nawet się nie zajaknela. Raptem zmiana frontu i płomienne oświadczenia. To czemu gdy głosowali nad wotum się wtrzymali? Po co teraz jakieś szukanie winnych, że wojewoda uchylił ich uchwałę, nota bene ich partyjny kolega? Wiem, że trudno przełknąć taki policzek, ale podważać decyzję organu nadzorczego to przegięcie. Kim są ci ludzie? Kogo wybraliśmy? Czym oni się zajmują, bo mam wrażenie, że nie naszymi sprawami? Czego nie dostali od Niedziolki, że taka zmiana frontu? Nikt mnie nie przekona, że chodzi o pieniądze wydane na trzy imprezy na krzyż. Za poprzedniego burmistrza imprezy w sezonie były każdy weekend i szła ba to gruba kasa i jakoś nikt z radnych nic nie mówił na ten temat. Więc o co chodzi? Dlaczego po dwóch latach raptem zaczęli tak mocno dbać o sprawy mieszkańców? Jak nie wiadomo o co chodzi…

   1. O co z tego, że II Wicewojewoda? To znaczy, że bjego decyzja jest niezgodba z prawem czy co? A gdyby panu Ćwikowi rozkaz wydał zastepca komendanta to ho nie wykona, bo to zastępca? A gdy polecenie pracownikowi wyda zastępca dyrektora, kierownika czy innego to nie jest to wiążące? A gdy nieraz otrzymuję pismo z upoważnienia na przykład burmistrza to mam je wyrzucić do śmietnika, bo nie podpisał go sam burmistrz? Czy wojewoda nie po to ma swoich zastępców, żeby właśnie takie sprawy prowadzili i podpisywali dokumenty? Czy to oznacza, że to uchylenie uchwały o wotum to była jakaś samowolka i gdyby zajął się tą sprawą sam wojewoda to uchwała nie zostałaby uchylona? No chyba nie tędy droga i nie ten tok rozumowania. Bo po co w takim razie potrzebni są zastępcy na jakimkolwiek stanowisku? Radnych pisowych chyba boli to, że ich partyjny kolega uwalil ich uchwałę.

    1. Ciekawe, że pan Ćwik nie był taki odważny kiedy chodziło o to, czy powinien być radnym miasta. Pamiętamy, jak się zachowali radni PiS i AS kiedy opozycja chciała powołać komisję do zbadania tej sprawy. Głosowali przeciwko. A teraz taki prawy i sprawiedliwy.

     1. Jak spowodował wypadek to rownież zabrakło mu odwagi do przyznania się do tego czynu… Baaa próbował przerzucić winę na poszkodowanego w tym wypadku. To jest prawdziwa postawa waszego policjanta i radnego. Brawo panie Ćwik.

   2. To nie jest ważne czy I czy II wicewojewoda. Rozstrzygnięcie wydane zostało z upoważnienia wojewody i kończy sprawę, gdyż rada na ostatniej sesji nie podjęła uchwały zaskarżającej rozstrzygnięcie nadzorcze do WSA w Olsztynie. Tym samym sprawa jest zamknięta.

 7. Jeszcze raz zadaję pytanie w którym momencie nie udzielając Burmistrzów i wotum zaufania Rada Miasta złamała prawo !?
  Jakie jest uzasadnienie uchylenia uchwały .
  Przecież każdy Radny biorąc udział w głosowaniach ma do wyboru formułę: „za”, „przeciw”, „wstrzymuje się „.
  Po tym akcie prowadzący zgodnie z obowiązującymi przepisami ogłasza wynik.
  W tym przypadku wynik głosowania jest taki iż Rada Miasta nie udzieliła wotum zaufania Burmistrzowi.
  Reasumując powyższy fakt trudno zauważyć uchybienie.

 8. To jedna wielka ściema. Jeżeli PiS_owcy nie są juz w koalicji z Asiami to czemu za stołem prezydialnym siedzą Rypina i Czech z PiS oraz Abramowicz i Toruński z Asu. Może i chcieliby cos zmienić ale nie wiedzą jak.

  1. Przypuszczam że chcieliby po prostu „michę” na wyłączność. To co polityka ogranicza w działaniu to jedynie strach. Ci prawdopodobnie boją się, że taki ruch oznaczałby odwołanie Kochanowskiego i czystkę w jednostkach podległych starostwu, a wtedy Prokop leci z dyrektorskiego stołka. A nawet gdyby ci dwaj już oficjalnie zmienili barwy partyjne i wsparli lokalnie ASa, pan szef pisu traci stołek naczelnika. I jak tu wykarmić łasego na paliwko dżaga? 😉

 9. A o tym, że są imprezy w Kętrzynie to dowiadujemy się po imprezach z selfie Wróbla. Czy to jest sposób na zmniejszenie ilości uczestników i zmniejszenie niebezpieczeństwa zarażenia się covidem ?

 10. Teraz dopiero mają „zachwostkę” kto kogo popierał i czy im to się opłaciło, a teraz drapią się po d…. Prokop nie na darmo „podróżuje”……

  1. Kolejny poliglota. W Polsce nazwiska odmieniony przez przypadki tym bardziej polskie nazwiska. Jeszcze trochę i będziesz pisał Janina Kowalski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *