Rajd Polski: Martins Sesks i Renars Francis triumfują w Rajdzie Polski| PODSUMOWANIE – Magna Masuria

Rajd Polski: Martins Sesks i Renars Francis triumfują w Rajdzie Polski| PODSUMOWANIE

0

fot. Grażyna Kaliszewska

(21.05.2023) Martins Sesks i Renars Francis, prowadzący Skodę Fabia RS Rally2, odnieśli zwycięstwo w ORLEN 79. Rajdzie Polski, trzeciej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy (FIA ERC) oraz drugich zawodach w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP). Ten sukces uczynił Sesksa pierwszym kierowcą z Łotwy, który zdobył zwycięstwo w Rajdzie Polski.

Wznieśli się na szczyt podium po imponującej rywalizacji, potwierdzając swoje umiejętności i determinację. Ich dynamiczne i precyzyjne podejście do rajdowych odcinków specjalnych przyniosło im zasłużone zwycięstwo. Sesks i Francis zaprezentowali nie tylko doskonałą jazdę, ale także skutecznie wykorzystali potencjał Skody Fabii RS Rally2.

Na drugim miejscu uplasowali się Nowozelandczycy Hayden Paddon i John Kennard, którzy ścigali się w Hyundai i20 N Rally2. Ich pewna i zdecydowana jazda przyniosła im imponujący rezultat, sprawiając, że stanęli na podium tego prestiżowego rajdu.

Po raz trzeci z rzędu na podium polskiej rundy FIA ERC znaleźli się Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk, którzy również prowadzili Skodę Fabię RS Rally2. Ich doskonała forma i niezawodność sprawiły, że zajęli trzecie miejsce, zyskując tym samym cenne punkty dla swojego zespołu.

Nie tylko zwycięstwo w Rajdzie Polski przyniosło radość dla duetu Sesks-Francis. Ich doskonały występ zapewnił im także prowadzenie w klasyfikacji mistrzostw Polski, stając się nowymi liderami punktacji RSMP. Teraz pozostaje im kontynuować swoje osiągnięcia i utrzymać wysoką formę w kolejnych rundach mistrzostw.

ORLEN 79. Rajd Polski dostarczył widzom niezwykłej dawki emocji i niezapomnianych wrażeń. Wzmożona rywalizacja, doskonałe umiejętności kierowców i adrenalina na trasie sprawiły, że ten rajd na zawsze pozostanie w pamięci fanów rajdów samochodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *