Grupie Inicjatywy Referendum w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Kętrzyn zajęło niespełna 24 godziny zgłoszenie referendum i dopięcie wszystkich formalności.

Wczoraj (tj.28 stycznia br.,) podjęto decyzję o rozpoczęciu referendum, wieczorem zebrano potrzebne podpisy grupy inicjatywy a dziś (tj.29 stycznia br.) Komisarz Wyborczy w Olsztynie wydał potwierdzenie złożenia powiadomienia o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego.

Do inicjatorów referendum zgłosiły się ogólnowowjewódzkie (TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Gazeta Olsztyńska) oraz ogólnopolskie media (Radio Plus), aby porozmawiać o kolejnym referendum na terenie województwa warmińsko-mazuskiego.

W wieczornym wydaniu wiadomości TVP Olsztyn pokazany będzie wywiad z pełnomocnikiem Grupy Inicjatywy Referendum panem Stanisławem Kulasem. Serdecznie zapraszamy do oglądania.

11 thoughts on “Referendum przyjęte!

  1. Nareszcie. Czas skończyć z tym dziadowskim zarządzaniem naszym miastem. Czas podjąć odważną decyzję i odwołać burmistrza-nieudacznika, który pracę rozdaje tym, co są powiązani z Aktywnym Samorządem lub PiS-em. Reszta jak chce pracować to do Niemiec albo Irlandii. Czas na odwagę i rozsądek. Jak nie chcemy by Kętrzyn się degradował to trzeba wziąć udział w referendum i odwołać burmistrza.

    1. Co ty gadasz człowieku ?! Pal gume. A co za KWH było aż tak wiele pracy w mieście i nikt nie wyjeżdżał za granicę ?! HAHAHAHA. Chyba tylko ta praca była na robotach interwencyjnych w „Komunalniku” za najniższą krajową gdzie średnia wieku pracowników wynosiła 60+. A dla młodych co było ? Powiem szczerze, gówno było nic nie było. Była za to też praca na stanowisku dyrektora ds. niepotrzebnych w „Komunalniku” a kto ją wygrał w sprawiedliwym „konkursie” ? Każdy wie, Pan Stasio. I niby może nie było też wkręcanych innych osób po znajomości w tej, że spółce i innych instytucjach miejskich ?! Tylko jak wyliczam sobie teraz te osoby to brakuje mi palców u obu rąk i stóp.

  2. Prawie wszystkie koszty dotyczące organizacji referendum lokalnego pokrywa samorząd . Ponad 191 tys. zł kosztowało zorganizowanie referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego . Skierniewice na referendum w sprawie odwołania swojego prezydenta Leszka Trębskiego wydały w lipcu 2008 r. ok. 68 tys. zł. Zagłosowało niecałe 7 proc. uprawnionych – referendum było nieważne, prezydent zachował stanowisko .
    Ktoś za to płaci to nie są pieniążki leżące na ulicy . Chcecie referendum to płacicie za nie kulas co ty na to ?

    1. Mówi pan o kwotach, które pokrywają samorządy z własnej kasy, ale jedna uwaga ile Olsztyn ma uprawnionych osób do głosowania? 130 tysięcy osób. Skierniewice? 40 tysięcy osób, a w Kętrzynie? 21 tysięcy więc koszty nie będą tak olbrzymie jak pan tutaj pieje. Wydane 20-30 tysięcy złotych na referendum są niczym przy rozwalonych w rok 8 milionów na zbijanie śmietanki, propagandę, zakupy niepotrzebnych skuterów, budowę parku smrodu i opłacanie propagandy. Lepiej jest zrobić referendum i odsunąć nieudacznika, niż dawać mu dalej zadłużać miasto. W Kętrzynie ludzie są zmotywowani do działania.

  3. Charakterystyczne, że gdziekolwiek pojawia się pan Niedziółka tam pojawiają się jakieś problemy z nim związane. Moim zdaniem, niezależnie od jego kwalifikacji czy umiejętności merytorycznych, powód leży w jego mentalności. On nie potrafi pracować zespołowo, wsłuchiwać się w racje innych. Swego czasu zastanawiałem po co mu był ten konflikt z większością w radzie powiatu, który w konsekwencji doprowadził do jego odwołania z funkcji starosty. Wielokrotnie to mówiłem. On rozpoczął swoją działalność w samorządach w zbyt późnym wieku. Nie może pozbyć się pewnych nawyków nabytych w poprzedniej pracy, które są nie do przyjęcia w samorządach. Dziwne tylko jest to, że on sam tego nie widzi.

    1. Po co jemu był? Kto ten konflikt stworzył już pan zapomniał? Konflikty tworzą zapatrzeni w siebie i swoje interesy narcyze. Kto komu blokował?

  4. Jest snobem, zapatrzonym na siebie, a co najgorsze jest narcyzem ciągle oglądającym się w lustrze, a to już jest problem ze swoją osobowością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *