W Kętrzynie zaczęło się referendum – Magna Masuria

W Kętrzynie zaczęło się referendum

44

29 stycznia 2020 r. o godzinie 7:35 w biurze podawczym Urzędu Miasta w Kętrzynie pełnomocnik inicjatora referendum pan Stanisław Kulas złożył powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w celu odwołania Ryszarda Niedziółki ze stanowiska burmistrza miasta Kętrzyn.

Inicjatorem referendum jest grupa 5 niezależnych osób, aktywnie uczestniczących w sesjach rady miejskiej. Powodem odwołania burmistrza jest najwyższa, drastyczna podwyżka za odpady komunalne, złe zarządzanie miastem i nieprawidłowe decyzje personalne przy obsadzaniu stanowisk w urzędzie miejskim, spółkach komunalnych oraz miejskich jednostkach organizacyjnych. Pisaliśmy o tym wielokrotnie na naszej stronie internetowej. Do tych przyczyn dochodzi powiększenie długu miasta o 8 milionów, złe inwestycje i narażenie budżetu na koszty przegranych spraw sądowych. Ważnym powodem jest również wydawanie ogromnych pieniędzy na propagandę miejską i brak informacji o rzeczywistych problemach mieszkańców Kętrzyna.

44 thoughts on “W Kętrzynie zaczęło się referendum

  1. Ale kulasek dalej nie zadowolony po zmianie burmistrza , bo nie dostał miękkiej posadki w spółkach miejskich i miesza .Taki to już typ .

 1. Zebranie podpisów o przeprowadzenie referendum to już będzie wielki sukces, a co będzie dalej to będziemy martwić się potem. Myślę, że od wyborów samorządowych z roku 2018 minęło już ponad rok. To czas zmarnowany dla mieszkańców Kętrzyna, to czas korzystny dla grupy rządzącej która umiała ustawić na stołkach swoich bliskich z rodzin i znajomych. Czas spróbować odsunąć od władzy nieudaczników i ich zwolenników.

  1. SK, mów za siebie. Dla ciebie zmarnowany, bo nie dostałeś prezesa. Najlepszy spec będzie prezesem wszystkich spółek i p-cym wszystkich zarządów. Podpisy łatwo z USC- wiadomo jaka grupa tam jest. SK, zawsze jesteś za a nawet przeciw. Cudaczny. MBA robione kryształowo?

   1. Szaman chyba odleciał pałac ziółka. A może jesteś z obozu władzy „bezradnej”, która próbuje oczernić człowieka który chce w Kętrzynie zmian na lepsze.

  2. Zmieniłbyś poglądy gdyby dalej w spółkach miejskich zasiadali z układu czyli stara ekipa prezesów wędrowniczków co zmieniali się stołkami i zgarniali odprawy. A pominęli mieszacza kulaska ,zawsze niezadowolonego , gdy nie wystarczyło posadki w zarządzie którejś ze spółek miejskich i dalej będzie mieszał i mieszał , taki to już z niego typ fermentowszczyka ,który za dużo spożywa drożdzy lub kwaśnej kapusty .

 2. Nareszcie. Jeżeli mieszkańcy zbagatelizują uczestnictwo w referendum i nie odwołają nieudacznika, to niech później nie pyszczą i nie lamentują. Nadarza się okazja do podziękowania panu Niedziółce za to, że oszukał wyborców, którzy uwierzyli że będzie inaczej. Jest tak samo a może jeszcze gorzej.

 3. Dawno dawno temu Prof. Kołodko powiedział ” Od tasowania kart asów nie przybywa ” podobnie będzie i u nas . Tak sobie myślę Kulas stoi blisko Edka przypadek ?

 4. Niedziółka tak wystraszył się referendum że już zaczął obniżać ceny za śmieci? Nie mógł tego wcześniej kiedy radny Nowak proponował niższa kwote

 5. Obrońca uciśnionych Kulas zważył swoje śmieci ! ! ! . Kulas ile waży zasikany pampers dziecka a ile dorosłej osoby ? . Kulas będzie ważył aby było sprawiedliwie ? to jest pytanie . Aby nie było , że jestem obrońcą którejś ze stron to pytam się burmistrza jakie to nadzwyczajne umiejętności posiada zastępca ? . Nie macie na co pieniędzy wydawać tylko na ” ogród smrodu , hałasu dla bajanowców ? halo tu ziemia zejdźcie na ziemię . Edek z fabryki kredek już przebiera krótkimi nóżkami aby pryncypał wrócił i dalej zadłużał miasto . Brawo dla szewca który został prezesem przynajmniej ten gozdek coś dla siebie ugrał

  1. Dlaczego nie płacą za śmiecie lokatorzy wynajmujący mieszkania od kamieniczników.Zobowiązać administratorów budynków /spółdzielnia mieszkaniowa , ktbs i innych zarządców do wywieszenia na tablicach na klatkach schodowych list z numerami lokali i ilością zgłoszonych osób zamieszkałych w lokalu , bo jak dotychczas tylko płacą osoby uczciwe i głupie .Albo płacić mają wszyscy albo nikt !!!Administracje wiedzą najlepiej ile osób i kto zamieszkuje lokal . A takie to proste tylko radni są bezradni i aby do następnych wyborów .A dietka leci !

 6. Pan burmistrz dalej sie blazni i wysluguje rekoma swojego pupilka zeby zatakowac ludzi, ktorzy chca cos dla tego miasta zrobic.Gdyby mial honor to juz teraz sam by zrezygnowal

 7. odezwa do szamana. chciałbym być SK , ale niestety nie jestem i to co piszesz nie ma pokrycia w tym co robi ten Pan, żenado ! Najlepiej tylko krytykować i trzymać palec w gębie nic nie mówiąc, dając aplauz władzy rządzącej.

  1. No, tak się na sesji w…ł, do czerwoności. Jak dziecko bo nie dostało cukierka. A ten pan, no no… Kiedyś będziesz się cieszył, że nie jesteś SK.

 8. Już pseudoredaktor pisze na swej stronce. Były już były sytuacje kiedy sam sobie wstawiał komentarze pod roznymi pseudonimami. Pamiętamy. Pamiętamy jak było. Wszyscy beeee. Ale jak się płaci za dobre artykuły to niestety tak jest. Tyle inewstycji za publiczne pieniedze zmarnowane. Przecież ten ogród i inne to pożal się…

 9. Ok niech będzie Referendum ale jeżeli nic z tego nie wyjdzie to niech ci co robią zadymę zapłacą za to z własnej kieszeni ! ! ! . Dlaczego wszyscy mieszkańcy mają ponosić koszty ?
  tylko niech Kulas nie tłumaczy że demokracja kosztuje

 10. Do rolnika A kto ci powiedzial ze referendum pociaga jakies koszty?A jezeli jakies sa to napewno nie z publicznych srodkow tylko prywatnych.Wytlumacz dlaczego referendum to zadyma?Odpowiada ci obecny stan ?Bo mi nie.

   1. Co rolnik ma robić to on najlepiej wie i nie potrzebuje ciebie gryzipiórku rady .Uważaj obyś nie szukał roboty u rolnika ,ale po twojej wypowiedzi to tylko do gnoju się nadajesz !

  1. Widzisz obserwatorko tak się dziwnie składa , że Prawie wszystkie koszty dotyczące organizacji referendum lokalnego pokrywa samorząd . Ponad 191 tys. zł kosztowało zorganizowanie referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego . Skierniewice na referendum w sprawie odwołania swojego prezydenta Leszka Trębskiego wydały w lipcu 2008 r. ok. 68 tys. zł. Zagłosowało niecałe 7 proc. uprawnionych – referendum było nieważne, prezydent zachował stanowisko .
   Ktoś za to płaci to nie są pieniążki leżące na ulicy . Chcecie referendum to płacicie za nie kulas co ty na to ?

  1. Ponieważ dzisiaj na sesji rady miejskiej miało zostać ogłoszone oficjalnie referendum, ale żeby rozgłosu nie było to internet padł.. Trzeba bronić swojego 😀

 11. Rolniku! Gdybys troche myslal to nie porownywalbys ani Olsztyna ani Skierniewic do Ketrzyna
  To nie ta liga
  To sa miasta gdzie urzeduja prezydenci a w Olsztynie w trakcie referendum byla powolana komisja prokuratorska.A tak po ludzku to mniejsz zlo wydac na referendum niz burmistrz w rok 8 mln nie wiadomo na co a tosa srodki publiczne ito Ci nie przeszkadza

 12. Rolniku tak sie pieklisz o pieniadze jakie trzeba bedzie wylozyc na referendum, a jakos nie przeszkadza ci ile pojdzie z kasy miasta na odszkodowania za przegrane sprawy przez burmistrza

 13. Nie podniecaj się tak Obserwatorko podałem tylko przykłady Ty napisałaś cyt. ” A kto ci powiedzial ze referendum pociaga jakies koszty? ” Wszyscy wiedzą kto stoi za tym referendum – nawet HJM ożywił się nagle . Koszty nieudanego referendum powinni ponieść inicjatorzy koniec kropka takie jest moje zdanie . Od tasowania kart asów nie przybędzie wiedzą to mądrzy ludzie a matoły słuchają bajek ile to śmieci kulas produkuje miesięcznie . Ktoś tam wcześniej skomentował i słusznie cyt ” Była za to też praca na stanowisku dyrektora ds. niepotrzebnych w “Komunalniku” a kto ją wygrał w sprawiedliwym “konkursie” ? Każdy wie, Pan Stasio. ” Wtedy wyciszył się zawsze można powiedzieć , że lepiej ” lać oliwę na wzburzone morze ” itd
  Ps Obserwatorka – używaj polskich znaków to nie jest takie trudne

  1. Tak się przyczepiasz do tych kosztów poniesionych przez referendum z publicznych pieniędzy. Zapraszam Cie rolniku na następną sesję rady miejskiej. Wpadnij i zapytaj Ryszarda ile NASZYCH pieniędzy poszło na jego przegrane sprawy sądowe. Tego nadal nie widzisz? Czy nie chcesz widzieć? Ile NASZYCH pieniędzy idzie na niepotrzebny biuletyn? Ile NASZYCH pieniędzy wydawanych jest na fakturki za błahe rzeczy dla szwagra? Czemu o tym nie napiszesz?

   PS Pisanie polskimi znakami nie jest obowiązkowe i każdy umie się domyślić co jest napisane. Jeżeli masz z tym problem to może czas wznowić edukację? Bardzo słaby atak personalny.

   PS2 “Ps” pisze się z wielkich liter. 🙂

 14. Pańska sprawa – to jeżeli chodzi o czepianie się . Można pisać cyrylicą jak ktoś lubi . Jeżeli masz jakieś informacje o przekroczeniu prawa to masz prawo i obowiązek zgłosić to odpowiednim organom .
  Obserwatorka lub Szczery do bólu – moim skromnym zdaniem nie widzę osoby która byłaby w stanie lepiej zarządzać miastem to nie znaczy , że wszystko mi się podoba ale jak wcześniej pisałem prawda jest taka jak to mawiał stary góral od tasowania kart asów nie przybędzie .
  masz rację PS2 “Ps” pisze się z wielkich liter. 🙂
  Ps ” nie jest obowiązkowe i każdy umie się domyślić co jest napisane „

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *