REGION: „Dawaj pieniądze, dawaj kasę!” – napadli na dom z bronią – Magna Masuria

REGION: „Dawaj pieniądze, dawaj kasę!” – napadli na dom z bronią

0

fot. KPP Pisz/zabezpieczona broń

Do rozboju z użyciem broni doszło kilka miesięcy temu w jednej z miejscowości na terenie gminy Biała Piska. Dwóch zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do domu trzech braci. Sprawcy strzelali w kierunku pokrzywdzonych z broni pneumatycznej żądając pieniędzy. Uderzali pięściami i kolbą pistoletu jednego z nich, ale celu swojego nie osiągnęli z uwagi na opór stawiany przez braci. Już następnego dnia piscy policjanci zatrzymali obu sprawców rozboju. Był to 38-letni mieszkaniec Łomży i 23-letni mieszkaniec gminy Zambrów. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Sceny jak z filmu akcji, rozegrały się w marcu tego roku w jednej z miejscowości na terenie gminy Biała Piska. Około godz. 22:00 do domu, w którym mieszkało trzech braci, wtargnęło dwóch mężczyzn ubranych na czarno i w kominiarkach. W ręku mieli broń. W pewnym momencie zaczęli strzelać do pokrzywdzonych krzycząc: ,,dawaj pieniądze, dawaj kasę’ stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla ich życia. Wobec jednego z braci stosowali przemoc wielokrotnie uderzając go pięściami i rękojeścią pistoletu po głowie oraz klatce piersiowej powodując u niego liczne obrażenia ciała. Chcieli w ten sposób zmusić go do wydania pieniędzy. Swojego celu jednak nie osiągnęli ze względu na opór pokrzywdzonych oraz niewydanie im pieniędzy. Uciekli wsiadając do zaparkowanego w pobliżu samochodu. Natychmiast po zdarzeniu bracia powiadomili policję.

Policjanci kryminalni i operacyjni z Komendy Powiatowej Policji w Piszu natychmiast rozpoczęli intensywne czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców. Już kilka godzin po zdarzeniu obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Był to 38-letni mieszkaniec Łomży i 23-letni mieszkaniec gminy Zambrów. Obaj wcześniej byli karani. Młodszy z nich w chwili zatrzymania próbował uciekać, ale bezskutecznie. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń pneumatyczną, która okazała się jednym z kluczowych dowodów w sprawie. Decyzją sądu obaj sprawcy zostali tymczasowo aresztowani. Usłyszeli zarzut usiłowania rozboju z użyciem broni.

Kilka dni temu do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 23-latkowi i 38-latkowi. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat. Wyrok będzie z pewnością surowy z uwagi na to, że przestępstwa tego dokonali w okresie recydywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *