REGION: Europejczycy, Afrykanie i Azjaci pracowali niezgodnie z przepisami – Magna Masuria

REGION: Europejczycy, Afrykanie i Azjaci pracowali niezgodnie z przepisami

0

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach zakończyli kontrolę legalności zatrudnienia w zakładzie produkcyjnym na terenie powiatu mrągowskiego. 32 cudzoziemców pracowało nielegalnie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej kontrolą objęli 172 pracowników zza granicy: 77 obywateli Ukrainy, 35 Nepalu, 21 Indonezji, 19 Ugandy, 7 Uzbekistanu, 5 Zimbabwe, 3 Indii, 2 Nigerii oraz po jednym z Rwandy, Ghany i Algierii.

Funkcjonariusze z PSG w Barcianach stwierdzili, że pracodawca, który ma siedzibę w województwie kujawsko-pomorskim powierzył pracę niezgodnie z przepisami 32 cudzoziemcom na terenie powiatu mrągowskiego. Obcokrajowcy pracowali na innych warunkach niż to było określone w zezwoleniu oraz niektórzy z nich bez zezwolenia.  Pracodawca wobec 10 nie dopełnił obowiązku informacyjnego do właściwego urzędu. Ponadto 10 pracownikom zza granicy nie przedłożył umowy w języku dla nich zrozumiałym.

Właściciel firmy produkcyjnej złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Teraz zapłaci 7 000 zł za zatrudnianie cudzoziemców niezgodnie z przepisami. Natomiast za naruszenie przepisów art. 120 ust. 6 i 11 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy otrzymał 2 mandaty karne po 1000 zł . 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *