REGION: Mrągowscy policjanci pomogli złapać złodzieja Mercedesa – Magna Masuria

REGION: Mrągowscy policjanci pomogli złapać złodzieja Mercedesa

1

Intensywne i skuteczne działania olsztyńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu doprowadziły do odzyskania skradzionego auta. Wartość pojazdu wyceniono na 180 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymano mężczyznę. 32-latek usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

W poniedziałek (10.07.2023) olsztyńscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży mercedesa z jednego z parkingów na terenie m. Biskupiec. Pokrzywdzony oszacował wartość pojazdu na 180 tysięcy złotych. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Policjanci już następnego dnia (11.07.2023 r.) w toku prowadzonych czynności szybko wpadli na trop skradzionego pojazdu. Na jednej z ulic w Olsztynie zauważyli auto pochodzące z kradzieży i zatrzymali je na ul. Kętrzyńskiego. Za kierownicą mercedesa siedział 32-letni mężczyzna. W działania zaangażowani zostali również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Policjanci w w zaledwie 24 godziny od zgłoszenia odzyskali skradzione auto. Jednak ten czas wystarczył, aby okleić pokrywę silnika pojazdu, w celu uniemożliwienia jego identyfikacji. Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 32-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. 32-latkowi grozi do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy.

1 thought on “REGION: Mrągowscy policjanci pomogli złapać złodzieja Mercedesa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *