REGION: Oto największe, piłkarskie talenty w regionie! Podsumowanie warmińsko-mazurskiego finału wojewódzkiego XXIII edycji Pucharu Tymbarku – Magna Masuria

REGION: Oto największe, piłkarskie talenty w regionie! Podsumowanie warmińsko-mazurskiego finału wojewódzkiego XXIII edycji Pucharu Tymbarku

0

Poznaliśmy zwycięzców finału regionalnego XXIII edycji Pucharu Tymbarku w województwie warmińsko-mazurskim. Najlepsze drużyny dziewczynek i chłopców w kategoriach U-10 i U-12 czeka teraz finał ogólnopolski w Warszawie, w którym zmierzą się z rówieśnikami z całego kraju. Kto zagra w stolicy o wielki finał na stadionie PGE Narodowym?

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku w województwie warmińsko-mazurskim odbyły się 18 i 19 maja na boiskach Stadionu Miejskiego w Iławie. Do rywalizacji przystąpiło 101 drużyn podzielonych na trzy kategorie wiekowe – U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewczynek i chłopców.

Wśród najstarszych uczestników Pucharu Tymbarku najlepszym zespołem dziewczynek okazała się być Szkoła Podstawowa nr 1 w Lidzbarku, która w finale pokonała 3:0 Szkołę Podstawową nr 5 w Olsztynie. W kategorii U-12 chłopców zwyciężyli z kolei zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Olsztynie (ubiegłoroczni zwycięzcy finałów ogólnopolskich w kat. U-10) – w ostatnim meczu wygrali 3:1 z drużyną Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie.

W kategorii U-10 województwo warmińsko-mazurskie reprezentować będzie w Warszawie zespół Diabełki (dziewczynki, po wygranej 3:2 w finale ze Szkołą Podstawową w Korszach) oraz drużyna Szkoły Podstawowej nr 18 w Olsztynie (chłopcy), którzy pokonali w finale 3:1 Szkołę Podstawową w Nidzicy.

Mistrzami regionu w kategorii U-8 zostały drużyny Perły Olsztynek (dziewczynki, zwycięstwo 9:1 w finale ze Szkołą Podstawową w Kurzętniku) oraz Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Elblągu (chłopcy, wygrana w finale 3:0 z drużyną Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście).

– Dzieci czekały na rozgrywki cały rok, to dla nich wielkie wydarzenie. Dlatego cieszy nas, że wszystko odbyło się zgodnie z planem i dopisała nam pogoda. Na stadionie panowała przyjazna i wesoła atmosfera, pojawiło się sporo kibiców i rodziców, którzy mocno dopingowali uczestników. O ich dobre humory dbała także maskotka Kubusia. Na wydarzeniu gościliśmy m.in. prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej i wicesekretarza PZPN, Marka Łukiewskiego. Odwiedził nas również Remigiusz Sobociński, pochodzący z Iławy piłkarz, który rozegrał w ekstraklasie 202 mecze – podkreśla Krystian Mucha, koordynator wojewódzki Pucharu Tymbarku w województwie warmińsko-mazurskim.

– Popłakałam się! Jestem niezwykle szczęśliwa i wzruszona. To wielki sukces dziewczynek, dały z siebie wszystko. Ich motywacją był wyjazd do Warszawy i skutecznie zrealizowały swój plan. Cała drużyna jest podekscytowana zwycięstwem i myśli już tylko o finałach ogólnopolskich. Dziewczynki pytają nawet co będzie dalej, po wyjeździe do Warszawy. Udział w Pucharze Tymbarku rozpalił ich pasję do piłki. Jestem pod wielkim wrażeniem poziomu organizacyjnego finału wojewódzkiego w Iławie, to świetne wydarzenie dla dzieci –powiedziała Magda Kowieska, trenerka drużyny Diabełki, zwycięskiej w kat. U-10 dziewczynek.

– Jesteśmy weteranami turnieju. Nasza szkoła wprowadziła już dziesięć zespołów do finałów ogólnopolskich. W poprzedniej edycji byliśmy jedyną placówką w kraju, która pojechała na nie z dwoma zespołami. W tym roku powtarzamy ten sukces. Poziom finałów wojewódzkich w Iławie oceniam jako bardzo wyrównany. Graliśmy z trudnymi rywalami, więc tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa i szansy rywalizacji z najlepszymi w Polsce. Chłopcy zagrali bardzo dobry turniej. Jesteśmy z nich dumni i zadowoleni, że tak świetnie sobie radzili. W Warszawie spodziewamy się dobrych meczów. To ostatni etap turnieju i drużyny, z którymi przyjdzie nam zagrać, nie znalazły się w nim przez przypadek. Dla chłopców to będzie duże przeżycie. Są szczęśliwi i zmotywowani do dalszej pracy. Jedni chcą pojechać do stolicy bronić tytułu mistrza, a drudzy pokazać, że ich też stać na wiele! –mówi Piotr Żurawel, trener Szkoły Podstawowej nr 18 w Olsztynie, która zwyciężyła w rozgrywkach wojewódzkich w kat. U-10 i U-12 chłopców.

Finały ogólnopolskie Pucharu Tymbarku odbędą się 14-16 czerwca w Warszawie. Wielki finał na stadionie PGE Narodowym zaplanowano na 16 czerwca – tego samego dnia zostanie na nim rozegrany mecz towarzyski Polska – Niemcy.

Podsumowanie finału województwa warmińsko-mazurskiego XXIII edycji Pucharu Tymbarku:

KATEGORIA U-12 CHŁOPCÓW:
1. miejsce – SP 18 Olsztyn „Mamy Talenty”
2. miejsce – SP 3 Braniewo
3. miejsce – SP 1 Ostróda
Najlepszy zawodnik: Oliwier Skrzyński (SP 18 Olsztyn „Mamy Talenty”)
Król strzelców: Oskar Lewkowicz (SP 18 Olsztyn „Mamy Talenty”)
Najlepszy bramkarz: Fabian Gierko (SP 3 Braniewo)
KATEGORIA U-12 DZIEWCZYNEK:
1. miejsce – SP 1 Lidzbark
2. miejsce – SP 5 Olsztyn
3. miejsce – SP Byszwałd
Najlepsza zawodniczka: Justyna Kądziela (SP Byszwałd)
Królowa strzelców: Julita Moszczyńska (SP 1 Lidzbark)
Najlepsza bramkarka: Zofia Woźniak (SP 5 Olsztyn)
KATEGORIA U-10 CHŁOPCÓW:
1. miejsce – SP 18 Olsztyn „Mamy Talenty”
2. miejsce – SP 1 Nidzica
3. miejsce – SP 16
Najlepszy zawodnik: Fabian Szatkowski (SP 1 Nidzica)
Król strzelców: Aleksander Skiba (SP 18 Olsztyn „Mamy Talenty”)
Najlepszy bramkarz: Mateusz Borowy (SP 16)
KATEGORIA U-10 DZIEWCZYNEK:
1. miejsce – Diabełki
2. miejsce – SP Korsze
3. miejsce – Diamond Pisz
Najlepsza zawodniczka: Maja Proniewska (Diabełki)
Królowa strzelców: Franciszka Brulińska (SP Korsze)
Najlepsza bramkarka: Nikola Brulińska (Diamond Pisz)
KATEGORIA U-8 CHŁOPCÓW:
1. miejsce – SSP 3 Elbląg
2. miejsce – SP 1 Nowe Miasto Lubawskie
3. miejsce – SP 18 Olsztyn „Mamy Talenty”
Najlepszy zawodnik: Marcel Kotowicz (SSP 3 Elbląg)
Król strzelców: Nikodem Orłowski (SP 18 Olsztyn „Mamy Talenty”)
Najlepszy bramkarz: Paweł Lemanowski (SP 1 Nowe Miasto Lubawskie)
KATEGORIA U-8 DZIEWCZYNEK:
1. miejsce – Perły Olsztynek
2. miejsce – SP Kurzętnik
3. miejsce – SP LUKS Wydminy
Najlepsza zawodniczka: Zuzanna Olszewska (SP Kurzętnik)
Królowa strzelców: Emilia Bliszczak (Perły Olsztynek)
Najlepsza bramkarka: Liliana Borys (SP LUKS Wydminy)

XXIII edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Patronat nad Pucharem objęło również Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Zdrowia.

Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie warmińsko-mazurskim jest firma MAG Dystrybucja.

informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *