REGION: Przedstawiciele UNICEF z wizyta w kętrzyńskim ośrodku dla cudzoziemców – Magna Masuria

REGION: Przedstawiciele UNICEF z wizyta w kętrzyńskim ośrodku dla cudzoziemców

2

W Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie przebywali przedstawiciele Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF i Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

15 lutego delegację przywitał Zastępca Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG płk SG Zbigniew Klimczyk. Celem ich wizyty było zapoznanie się z infrastrukturą kętrzyńskiego ośrodka oraz warunkami socjalno-bytowymi cudzoziemców. 

Uczestnicy spotkania zobaczyli m.in., pomieszczenia socjalne przeznaczone dla osób przebywających w ośrodku, nowoczesną siłownię zewnętrzną i wewnętrzną, salę komputerową czy bibliotekę, z których na co dzień korzystają zarówno dorośli, jak i dzieci. Delegatom zaprezentowano również pracownie, w których odbywają się zajęcia szkolne. Przebywający w ośrodku podczas zajęć chętnie opowiadają o swoich ojczyznach. Poznają religie, obyczaje i kulturę innych krajów.

Ponadto przedstawiciele Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF i Biura Rzecznika Praw Obywatelskich spotkali się z podopiecznymi ośrodka.

2 thoughts on “REGION: Przedstawiciele UNICEF z wizyta w kętrzyńskim ośrodku dla cudzoziemców

  1. czy goście z organizacji humanitarnej i biura Rzecznika Praw Obywatelskich wiedzieli, że mieli kontakt z byłym ZOMOwcem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *