REGION: Rozbito gang tytoniowy – Magna Masuria

Funkcjonariusze W-MOSG i NwOSG oraz CBŚP i KAS rozbili gang tytoniowy. Zlikwidowali krajalnię tytoniu. Przejęli ponad 14 ton krajanki i ponad 15 mln sztuk papierosów. Zatrzymano 5 osób, którym Prokurator Okręgowy z PR w Ostrołęce przedstawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nabywaniem, przechowywaniem i sprzedażą wyrobów akcyzowych.

Mundurowi 2 sierpnia jednocześnie na dwóch posesjach w powiecie ostrowskim zabezpieczyli nielegalne papierosy i susz tytoniowy. 5 mężczyzn wpadło na gorącym uczynku podczas przeładunku nielegalnych towarów.

Na pierwszej posesji zabezpieczono susz tytoniowy, krajalnię i maszyny do produkcji papierosów. W trakcie działań na drugiej posesji funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi W-MOSG wspólnie z policjantami Zarządu w Radomiu CBŚP i funkcjonariuszami z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wpierani przez Wydział Zabezpieczenia Działań W-MOSG i NwOSG zatrzymali podczas rozładunku tirów 5 Polaków. Okazało się, że 4 samochody ciężarowe są po brzegi wyładowane krajanką tytoniową. W 5 tirze znajdowały się papierosy przemycone z Litwy. Ponadto w samochodzie były również palety w metalowych obudowach, a w nich „lewa fajka”.

Na dwóch posesjach zabezpieczono towary bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 18 mln zł. Przeszukano ich mieszkania i zabezpieczono środki finansowe w wysokości 8,5 tys. zł oraz 2 tys. euro. U jednego z podejrzanych ujawniono prawie 200 sztuk amunicji myśliwskiej i sportowej. Ponadto, 21 sierpnia funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG zatrzymali do sprawy podejrzane pojazdy (ingerencja w pole numerowe VIN). Zabezpieczony został samochód marki Renault Master o szacunkowej wartości 75 tys. zł i naczepa warta 17 tys. zł.

Mieszkańcy powiatu ostrowskiego w wieku 25-55 lat usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przemytem towarów akcyzowych. Grozi im do 5 lat więzienia.

1 thought on “REGION: Rozbito gang tytoniowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *