REGION: Zabezpieczone nielegalne towary o wartości 42 mln zł – Magna Masuria

REGION: Zabezpieczone nielegalne towary o wartości 42 mln zł

1

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli nielegalne towary o wartości prawie 42 mln zł. Po raz kolejny krajanka tytoniowa na pierwszym miejscu.

Od stycznia do końca października 2023 roku działania podejmowane przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadziły do zabezpieczenia nielegalnych wyrobów akcyzowych o wartości niemal 42 mln zł. W analizowanym okresie najwięcej ujawniono krajanki tytoniowej, ponad 40 ton. Szacunkowa wartość zabezpieczonego tytoniu wynosi prawie 27 mln zł (dla porównania od stycznia do października 2022 roku ujawniono ponad 21 ton o wartości 12 mln zł). Na polski rynek nie trafią nielegalne papierosy pochodzące z „lewych fabryk” o wartości prawie 13 mln zł. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 15 skradzionych samochodów wartych blisko 1,8 mln zł

Każde podejmowane działania zarówno na przejściach granicznych oraz na terenie całego kraju miały na celu zwalczanie produkcji nielegalnych wyrobów akcyzowych i wprowadzanie ich do obrotu.

1 thought on “REGION: Zabezpieczone nielegalne towary o wartości 42 mln zł

  1. Te nietypowe podsumowanie od stycznia do października to jest w związku z oczekiwanymi zmianami partyjnymi ? Czy to tylko efekt braku nowych tematów w straży ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *