RESZEL: Ewakuowano 48 osób! Znaleziono niewybuch!

0

Pocisk do granatnika typu Panzerfaust z czasów II wojny światowej, wykopali pracownicy w trakcie prac ziemnych na ulicy Ogrodowej w Reszlu. Do czasu przyjazdu saperów ,,niecodzienne znalezisko” zabezpieczali policjanci. Na czas podjęcia granatnika z pobliskich mieszkań ewakuowano 48 osób. Niewybuch został wywieziony na poligon, a teren sprawdzony.

W czwartek (09.03.2023) o godz. 10:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że podczas prac ziemnych została znaleziona amunicja do pancerfausta. Z przekazanych informacji wynikało, że do „nietypowego znaleziska” doszło przy ul. Ogrodowej w Reszlu. We wskazane miejsce został wysłany policyjny patrol z Komisariatu Policji w Reszlu oraz podkom. Paweł Pieniak policyjny pirotechnik. Wstępna ocena specjalisty potwierdziła, że jest to Panzerfaust-bezodrzutowy granatnik przeciwpancerny jednorazowego użytku pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Miejsce z którego wykopano ten przedmiot do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli funkcjonariusze, nie dopuszczając osób postronnych. Po przybyciu patrolu saperskiego na czas podjęcia granatnika z pobliskich budynków ewakuowano 48 osób. Po jego podjęciu i sprawdzeniu terenu  saperzy zabrali pocisk na specjalny poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *