RESZEL: Jechał 110km/h w obszarze zabudowanym! Stracił prawo jazdy – Magna Masuria

RESZEL: Jechał 110km/h w obszarze zabudowanym! Stracił prawo jazdy

0

Nadmierna prędkość nadal pozostaje jednym z głównych czynników wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują o rozważną i zgodną z przepisami jazdę. Wczoraj, funkcjonariusze zatrzymali kolejne prawo jazdy kierowcy, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.

Prędkość to jeden z kluczowych czynników warunkujących bezpieczeństwo na drogach. Niestety nadal zdarzają się kierujący, którzy nie respektują obowiązujących w tym zakresie przepisów.

W środę (21.06.2023) kilka minut po godz. 10:00 policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego kętrzyńskiej komendy w miejscowości Leginy w gminie Reszel zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Pomiar prędkości wykazał, że w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje dozwolona prędkość do 50 km/h, kierowca jechał 110 km/h. Mieszkaniec województwa mazowieckiego odmówił przyjęcia nałożonego przez mundurowych mandatu karnego i w tym przypadku sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Kierującemu 27-latkowi funkcjonariusze obligatoryjnie zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby poruszali się po drogach z rozwagą. Prosimy pamiętać, że kierowcy, którzy jeżdżą w sposób nieodpowiedzialny, nie będą mogli liczyć na pobłażanie i mogą nawet pożegnać się ze swoim dokumentem upoważniającym do kierowania pojazdem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *