RESZEL: Ponad MILION złotych uciekło powiatowi w piach? – Magna Masuria

Za nami jakże burzliwa LXI sesja Rady Powiatu w Kętrzynie, która odbyła się w ubiegły czwartek [29.06.2023]. Na forum sesyjnym padło wiele pytań, słów oraz hejtu – o czym będziemy pisać w niedługim czasie. Jednak z tego wszystkiego warto wyłuskać pytanie radnego Jarosława Pieniaka dotyczące stanu technicznego kompleksu sportowego przy Zespole Szkół im. M. Rataja w Reszlu.

Dlaczego Zarząd Powiatu inwestując w szkoły ze środków budżetu państwa nie dba o dobra szkole? Chodzi tutaj głównie o boisko w Zespole Szkół im. M. Rataja w Reszlu, który wykonane zostało za ponad milion złotych. Dosyć fatalnie obecnie wygląda [boisko-red.], a to ze względu na panującą aurę, ale tam też nie zostało zadbane, żeby ta trawa przynajmniej częściowo jakoś wyglądała – pytał podczas sesji radny Pieniak.

Nie trzeba być wielkim mędrcem czy filozofem, żeby wiedzieć, że utrzymanie trawiastej murawy wymaga bardzo wielkiego nakładu pracy. Zwłaszcza, że IMGW wydało dla naszego regionu ostrzeżenie hydrologiczne dotyczące suszy. Aura sprawiła, że zielone trawiaste boisko przy reszelskiej szkole wygląda fatalnie. Nikt w tym okresie nie pomyślał, żeby murawę podlewać i nawozić podstawowymi odżywkami, które można kupić za kilkanaście złotych w każdym sklepie ogrodniczym.

Jeszcze bardziej zastanawia fakt, że jeszcze nie tak dawno obaj starostowie byli żywo zainteresowani sprawami tej szkoły i lokalni mieszkańcy potwierdzają, że wypowiadali się o tej szkole bardzo negatywnie. Podjęli ekspresowe decyzje pomimo braku wyroku i ustanowili na stołku „swojego”, który będzie posłuszny obecnej władzy i jest już wszystko w porządku? Boisko pokazuje, że nie jest w porządku, a może jest nawet gorzej?

Obserwując z boku całą sytuację od razu nasuwają się pewne pytania. Kto odpowie za taki fatalny stan murawy szkolnego boiska? Kto zostanie wskazany winny? Czyżby nad reszelską szkołą już nie jest potrzebny nadzór? Czy wicestarosta nie widzi już zaniedbań i złej organizacji w reszelskiej szkole? Kto odpowie za te marnotrawstwo? Obecny dyrektor? Starości? Zarząd Powiatu? A może będzie wymyślony kolejny „wróg publiczny” władzy powiatowej?

Czytasz Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl? 
Wesprzyj nas! To właśnie dzięki takim osobom jak Ty – zaangażowanym i chcącym wiedzieć więcej nasza praca jest możliwa i ma sens. Dzięki Tobie możemy regularnie rozliczać lokalnych polityków, spokojniej patrzeć w przyszłość (oraz przeszłość) i być całkowicie niezależni od reklamodawców oraz biznesu.


Bank PKO Bank Polski
88 1020 3639 0000 8702 0221 7925

3 thoughts on “RESZEL: Ponad MILION złotych uciekło powiatowi w piach?

  1. Panie Redaktorze, wszystko Pan psuje staroście. Już niemal przekonał, że jest super, jest super… więc o co ci chodzi. A radny – starosta Pieniak to co taki aktywny raptem? I to przeciwko staroście? Mocno pan podniósł ciśnienie koledze. Zaraz skorzysta z pomysłu innego kolegi i wezwie karetkę i będzie. Pogorszy pan koledze stan zdrowia nie przytakując i będzie problem. No chyba, że będzie jakaś publiczna imprezka to już może ozdrowieć. Takie cuda tylko w Kętrzynie.

  2. Jakie zachwyty nad szpitalem och i ach Pan starosta wyglasza , remonty , remonty,
    remonty… ….słyszę od kilku lat tylko nie ma się gdzie leczyć a karetki stoją w rowie !

  3. Miliony POszly w piach a opozycja milczy? To ewidentne uklady osobiste. Slodkie relacje i pudrowane sesje. Tylko ten Węglarski czepia się koleżki Prokopa i psuje cukierkowy wizerunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *