RESZEL: Wyrwał starszej pani torebkę – został zatrzymany po pościgu – Magna Masuria

RESZEL: Wyrwał starszej pani torebkę – został zatrzymany po pościgu

1

Reszelscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali 19-latka podejrzanego o dokonanie rozboju na 66-letniej kobiecie, której wyrwał torebkę. Zatrzymany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (06.11.2022) o godzinie 10:00 na jednej z ulic Reszla. Do idącej chodnikiem starszej kobiety podbiegł sprawca, który uderzył ją kilka razy po głowie, a następnie przewrócił na ziemię i siłą wyrwał torebkę, w której znajdowały się pieniądze, dokumenty oraz karta bankomatową. Dzięki precyzyjnej informacji przekazanej policjantom przez światków tego zdarzenie, reszelscy kryminalni w bezpośrednim pościgu zatrzymali młodego mężczyznę. Podczas kontroli przy zatrzymanym zostały znalezione skradzione kobiecie pieniądze. Torebkę wraz z dokumentami odnaleziono chwilę później, ponieważ sprawca podczas ucieczki z miejsca zdarzenia wyrzucił ją. Zatrzymany został doprowadzony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu rozboju oraz wystąpienie do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawcy środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Prokurator przychylił się do tego wniosku i poparł go przed sądem, który zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

1 thought on “RESZEL: Wyrwał starszej pani torebkę – został zatrzymany po pościgu

  1. policjanci zostali powiadomieni po zajściu a sprawcę ujęła młodzież która była w pobliżu i na drodze uciekającego . Nie przypisujmy sukcesu policji , chwalmy młodych ludzi którzy okazali swoją empatie . Taka jest prawda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *