RYN: Niebezpieczne zdarzenie na wodzie – jedna osoba z urazem kręgosłupa trafiła do szpitala

0

W niedzielny wieczór [09.07.2023] na Mazurach doszło do niebezpiecznego zdarzenia, w wyniku którego houseboat, płynący po Kanale Tałckim, uderzył w nabrzeże. Jedna osoba z załogi doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. Całe zajście było spowodowane złamaniem zakazu wytwarzania fal przez sternika motorówki.

Incydent miał miejsce na jeziorze Tałckim, w powiecie giżyckim. Według relacji dyżurnego ratownika Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Marka Banaszkiewicza, houseboat został zepchnięty przez inną motorówkę, która chciała szybciej wpłynąć do kanału. Wywołana przez nią ogromna fala doprowadziła do uderzenia houseboata w nabrzeże, powodując uszkodzenie poszycia kadłuba i zaczęcie nabierania wody.

Jedna osoba z załogi houseboata doznała obrażeń kręgosłupa i została natychmiast zabrana przez karetkę wodną do szpitala. Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja oraz straż pożarna z Rynu i Giżycka. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe podjęło działania mające na celu wypompowanie wody z uszkodzonego houseboata. Po odholowaniu jednostki do najbliższego portu, planowane jest jej wyciągnięcie na brzeg.

St. asp. Iwona Chruścińska z giżyckiej policji poinformowała, że sprawca zdarzenia nie został jeszcze ustalony. Jeśli incydent zostanie uznany za kolizję, sternik motorówki będzie odpowiadał za nieprzestrzeganie zakazu wytwarzania fal, co stanowi wykroczenie. W przypadku poważnych obrażeń poszkodowanego, może również ponieść odpowiedzialność za spowodowanie wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *