RYN: Tragiczny finał łowienia ryb na kanale Grunwaldzkim – Magna Masuria

RYN: Tragiczny finał łowienia ryb na kanale Grunwaldzkim

0

W piątek [07.07.2023] trzech znajomych, mieszkańcy powiatu ostródzkiego, wybrało się na wędkowanie nad kanał Grunwaldzkich. Mężczyźni łowili ryby do godz. 23:00, lecz 42-letni mieszkaniec Ostródy postanowił jeszcze zostać i chwilę połowić. Znajomi zaniepokojeni brakiem jego obecności o godz. 4:00 w sobotę [08.07.2023] postanowili go poszukać nad kanałem. Znaleźli jego rzeczy, lecz samego 42-latka nigdzie nie mogli znaleźć.

Jak informuje st. asp. Iwona Chruścińska z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zgłoszenie o zaginięciu 42-letniego mężczyzny wpłynęło do oficera dyżurnego przed godz. 7:00. Na miejsce zostały natychmiast wysłany patrol policji, strażacy ochotnicy z OSP Ryn, strażacy z PSP Giżycko oraz ratownicy z MOPR-u. Po godzinie płetwonurek MOPR-u znalazł ciało mężczyzny na głębokości 2 metrów.

Całą sprawę utonięcia 42-latka wyjaśniać będzie policja pod nadzorem prokuratury, choć najbardziej prawdopodobną wersją jest to, że mogło zwyczajnie dojść do nieszczęśliwego wypadku. Wszystko wykaże sekcja zwłok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *