Rzeźbiarz śmierci – Magna Masuria

Chris Carter w swoich książkach tworzy niezwykle mocne i rozbudowane historie. Każdy morderca ma rozbudowany profil, a zbrodnie to istne dzieła sztuki, emanujące złością, ale także perfekcjonizmem.

Rzeźbiarz śmierci – Chrisa Cartera to czwarta część przygód Huntera, łowcy seryjnych morderców. W tej książce rozpoczynamy razem z Hunterem i Gracią pościg za Rzeźbiarzem. Ten seryjny morderca jawi się nam jako zuchwały, o niezwykle zimnej krwi. Bawi się z detektywami, wodzi za nos i w żaden sposób nie zdradza prawdy o sobie.  Morderca ma cel, który za wszelką cenę stara się zrealizować. Dla ofiar przygotował coś specjalnego. Tajemnica, groza i psychopatyczny Rzeźbiarz, a wszystko to podsycane uciekającym czasem. 

Jest to świetna książka dla ludzi o mocnych nerwach – choć w rozmowach z fanami serii, mówią, że jest to najsłabsza część przygód Huntera. Jednak opisy popełnianych morderstw są drastyczne, dlatego też sam koniec wydaje się mało rzeczywisty. To właściwie jedyna rzecz, do której mogę się przyczepić. Trochę autora chyba poniosła wyobraźnia. Nie da jednak ukryć, że czyta się z zapartym tchem i nie można się od niej oderwać do samego końca. Polecam i jak zawsze miłego czytania.

Rzeźbiarz śmierci (oryginalny tytuł: The Death Sculptor )
Autor: Chris Carter
Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Data wydania: 2 czerwca 2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *