SORKWITY: Wandale zniszczyli Park Sportowo-Rekreacyjny – Magna Masuria

SORKWITY: Wandale zniszczyli Park Sportowo-Rekreacyjny

0

Wandalizm i kradzież elementów ogrodzenia boisk sportowych w nowo otwartym Parku Sportowo-Rekreacyjnym w Sorkwitach wstrząsnęły lokalną społecznością. Wydarzenie to spowodowało duże zniszczenia i straty finansowe, które szacuje się na kwotę 5 tysięcy złotych. Władze miejscowości podjęły działania w celu identyfikacji sprawców i ukarania ich za dokonane przestępstwo.

Wójt Sorkwit, Józef Maciejewski, poinformował opinię publiczną o zaistniałej sytuacji poprzez media społecznościowe. Według jego relacji, dewastacji uległo przynajmniej dziesięć przęseł ogrodzenia panelowego o długości 2,5 metra każde, składających się z prętów poziomych podwójnych o grubości 8 mm oraz prętów pionowych o grubości 6 mm. Ponadto, skradzione zostały również słupki służące do montażu ogrodzenia. Wójt oszacował wartość zniszczeń na kwotę 5 tysięcy złotych.

W związku z tym incydentem, wójt Maciejewski złożył wniosek o wszczęcie śledztwa w Komendzie Powiatowej Policji w Mrągowie, mając nadzieję, że sprawcy zostaną szybko ujęci. Na swoim profilu na Facebooku wyraził przekonanie, że zainstalowany monitoring na terenie parku przyczyni się do skutecznego zidentyfikowania winowajców. Wójt podkreślił również, że nie będzie tolerować niszczenia wspólnego mienia i wszelkie działania zmierzające do jego ochrony będą podejmowane.

Park Sportowo-Rekreacyjny w Sorkwitach, który do tej pory pochłonął ponad półtora miliona złotych, stanowił duże przedsięwzięcie inwestycyjne. Otwarty pod koniec ubiegłego roku, obiekt ten oferuje obecnie boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Planowane jest również rozwinięcie kompleksu w tym roku, w tym budowa bieżni lekkoatletycznej oraz toru dla rowerów górskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *