SPORT: Pierwsze złoto dla Polski w Tokio! W składzie Karol Zalewski! – Magna Masuria

SPORT: Pierwsze złoto dla Polski w Tokio! W składzie Karol Zalewski!

0

Polska sztafeta mieszana 4×400 metrów w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński zdobyła złoty medal podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni osiągnęli czas 3:09,87.

Niesamowity bieg polskiej sztafety mieszanej na dystansie 4×400 metrów! Biało-czerwoni nie dali szans rywalom. Osiągnęli czas 3:09,87 i przeszli do historii polskiej lekkiej atletyki. Srebro zdobyła kadra Dominikany (3:10,21), brąz trafił do biegaczy z USA (3:10,22). Na pierwszej zmianie biegł pochodzący z Reszla Karol Zalewski.

To pierwszy medal igrzysk dla Polski wywalczony w konkurencji biegowej od 1980 roku. Sztafeta pobiła również rekord Europy, rekord olimpijski oraz ustanowiła drugi wynik w historii konkurencji.

Karol Zalewski

W składzie złotej sztafety był urodzony w Reszlu Karol Zalewski, reprezentujący w latach 2009-2018 KS AZS UWM Olsztyn. Od 2018 roku broni barw AZS AWF Katowice. W 2018 roku biegł na pierwszej zmianie polskiej sztafety 4×400 metrów, która triumfowała w halowych mistrzostwach świata i ustanowiła wynikiem 3:01,77 halowy rekord świata w tej konkurencji.

Złoto dla polskiej sztafety to drugi medal podczas zawodów w stolicy Japonii dla „Biało-Czerwonych”. W środę po srebro sięgnęła wioślarska czwórka podwójna pań: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann.

źródło: Radio Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *