SROKOWO: Uroczyste pożegnanie wieloletniego proboszcza parafii w Srokowie – Magna Masuria

SROKOWO: Uroczyste pożegnanie wieloletniego proboszcza parafii w Srokowie

1

W niedzielę, 12 czerwca 2022 r. o godz. 12.00 podczas uroczystej Mszy Świętej pożegnaliśmy odchodzącego na emeryturę ks. Proboszcza Kazimierza Sawostianika, który swoją posługę kapłańską sprawował w naszej parafii od 26.02.1987 r.

Oprócz licznych życzeń, upominków i kwiatów ks. Prałat został uhonorowany tytułem: „Honorowy Obywatel Gminy Srokowo”, który jest wyrazem wyróżnienia za zasługi dla naszej gminy w zakresie tworzenia wspólnego dobra, przyczyniania się do rozwoju gminy i wspierania jej społeczności.

W imieniu całej naszej lokalnej społeczności Wójt Gminy Marek Olszewski z Przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Dziadoniem wręczyli ks. Kazimierzowi srebrną ikonę grecką Matki Bożej Częstochowskiej oraz archaniołów Michała i Gabriela, która została pobłogosławiona w Grecji.

Ksiądz Kazimierz Sawostianik jest osobą o uznanym autorytecie moralnym. Wniósł trwały i niepowtarzalny wkład w historię i rozwój Gminy Srokowo. Był wsparciem duchowym dla parafian. Trzymał w swych dłoniach nasze duchowe życie: udzielał nam sakramentu chrztu świętego, łączył więzami małżeństwa, rozgrzeszał i udzielał komunii świętej, prowadził msze święte, nabożeństwa, procesje. Wielu z parafian odprowadził na wieczny odpoczynek. Wszystko to robił z powagą i szacunkiem należnym Bogu, ale i ze zrozumieniem dla ludzkich spraw.

Kiedy patrzymy wstecz na te 36 lat posługi wśród nas, dostrzegamy jak wielką wartość mają słowa: „Żyj tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały Ciebie”.

Ślady pracy duchownego dostrzegamy wokół. Dzięki Jego zaangażowaniu, działają przy parafii organizacje i grupy nieformalne: Akcja Katolicka, Caritas, Stowarzyszenie Przyjaciół Seminarium Duchownego, Wspólnota Krwi Chrystusa Pana, Ruch Odnowy w Duchu Świętym, kółka różańcowe, grupa teatralna, Liturgiczna Służba Ołtarza czy chór.

Czcigodny Księże Kazimierzu,

niech Matka Boża, której opiece tak często nas Powierzałeś, chroni Twe zdrowie i dodaje sił na długie, długie lata. Niech, najwyższy Bóg umacnia i udziela Ci wszelkiego światła na długie i spokojnie spędzone lata. Cieszymy się, że mogliśmy przez te lata obcować z mądrym, dobrym, pracowitym, wyrozumiałym i spokojnym człowiekiem.

Bóg zapłać Księże Proboszczu, za Twą obecność wśród nas.

źródło: UG Srokowo

1 thought on “SROKOWO: Uroczyste pożegnanie wieloletniego proboszcza parafii w Srokowie

  1. Dlaczego panowie wójtowie gminy Srokowo i Kętrzyn nie dbają o drogi rowerowe?
    W sumie są to niewielkie odcinki ale wypadałoby wykosić trawę, bo rowerzyści nie mogą się wymijać.
    Najgorzej jest przed samym Srokowem. Z obydwu stron trawa jest tak wysoka, że nawet jeden rower nie jest w stanie przejechać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *