Starosta może, a Dyrektor PUP nie może? [WAŻNY TEMAT] – Magna Masuria

SPRAWA DELEGACJI Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie wywołała falę zaciekawienia i pytań od naszych czytelników. Zmotywowało to nas do szerszego działania w celu dowiedzenia się ile delegacji odbył Grzegorz Prokop. Co ukrywa przed nami, czytelnikami i podatnikami?

Starosta nie widzi tajemnic

Na początek zwróciliśmy się z pytaniami do Starosty Kętrzyńskiego, Michała Kochanowskiego. Zadaliśmy pytania dotyczące delegacji wykonanych przez samego Starostę. Otrzymaliśmy szerokie informacje w odpowiedzi, że od początku kadencji Michał Kochanowski jako Starosta Kętrzyński odbył 64 delegacje. Podał również miejsca do których wyjeżdżał, terminy i koszty tych delegacji. Wnioskować można, że Kochanowski nie ma nic do ukrycia.

Dlatego też wysłaliśmy do starosty kolejne pytania mając wiedzę, że Grzegorz Prokop, jako Dyrektor PUP, podlega pod Starostwo. Poprosiliśmy zatem kętrzyńskiego starostę, aby wyjaśnił sprawę jako organ nadzorczy nad Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy, który nie chce udzielić odpowiedzi. Również poprosiliśmy starostę o złożenie WNIOSKU podczas najbliższej sesji Rady Powiatu do Komisji Rewizyjnej. Celem tego ma być sprawdzenie delegacji wykonanych przez Grzegorza Prokopa. BRAK REAKCJI STAROSTY sprawi, że będziemy mieć obawy o to kto rządzi w Powiecie. Prokop czy Kochanowski?

Co ukrywa Dyrektor Prokop?

Czy Grzegorz Prokop obawia się dociekliwości dziennikarskiej? W mojej osobistej ocenie, wygląda na to, że tak. Wysłał do nas za pośrednictwem kancelarii prawnej wezwanie o usunięcie artykułów dotyczących niego samego. Czy jest to celowe działanie na rzecz wolności słowa? Czy jest to wywarcie presji na info-Kętrzyn24.pl?

Dziwi nas postawa Grzegorza Prokopa, który jako jedyny nie odpowiedział ile odbył delegacji. Wszyscy pytani łącznie ze Starostą Kętrzyńskim odpowiedzieli nie robiąc żadnych problemów. Czy w końcu otrzymamy odpowiedź od Prokopa?

Również zwróciliśmy się do obsługi Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskeigo z pytaniami o to jak Grzegorz Prokop pracuje na rzecz mieszkańców naszego Powiatu. Chcemy wiedzieć czy walczy o sprawy ziemi kętrzyńskiej. Czy jako Dyrektor PUP działa na rzecz zmniejszenia bezrobocia w naszym regionie? Czy jest radnym-bezradnym?

Do sprawy wrócimy wkrótce.

9 thoughts on “Starosta może, a Dyrektor PUP nie może? [WAŻNY TEMAT]

 1. Hahaha. Kancelarię prawną nasyła na media? Już za to powinien zostać odwołany. Jest osobą publiczną czy mu się to podoba czy nie. Jak nie będzie chciał udostępnić informacji to do sądu gościa i będzie musiał, a przy okazji zapłaci jeszcze karę. Co za człowiek?

  1. Wychowanek poprzedników. Jest takich jeszcze kilku w kręgach. Myslą że im mozna więcej. Czas na zmiany. Czas weryfikacji trwa nadal.

  2. Jako osoba publiczna, jest zobowiazany do udzielenia informacji.
   Tak stanowi prawo.
   Co to za kancelaria, co nie zna przepisow?

 2. To trzeba mieć tupet,Panie Redaktorze nie chcę mówić ani co Pan musi albo co Pan powinien.
  Ale tego tematu odpuszczać nie wolno.

 3. Tutaj ma pole do dzialania opozycja w Radzie Powiatu.
  Przecież to jest skandal ,aby informacja z Urzędu miała klauzulę tajności .
  No chyba,że Pan Prokop ma coś do ukrycia !?

 4. Z mojej wiedzy to pan Prokop jako dyrektor to jest tylko z nazwy stanowiska, bo ma ludzi do roboty, a sam często nieobecny, zresztą czuje się pewnie, bo przecież prowadził kampanię przedwyborczą dla Pana Niedziółki co można było widzieć na szybach swojego samochodu, więc co tu dużo mówić…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *