SZCZERY DO BÓLU: Jak to jest otworzyć coś, co było otwarte? – Magna Masuria

SZCZERY DO BÓLU: Jak to jest otworzyć coś, co było otwarte?

12

fot. Miasto Kętrzyn

W weekend władze miasta Kętrzyn w swoim stylu zrobiły pompę, bicie piany i serie zdjęć z ludźmi oraz przedmiotami. Nie byłoby w tym nic złego – bo otworzyli PUMPTRUCK, który został wybudowany z Budżetu Obywatelskiego, ale otwieranie oficjalnie nowego – starego placu zabaw przy Miejskim Amfiteatrze? To już dość spora przesada. Plac zabaw przeszedł drobny lifting, wręcz nie zauważalny przez mieszkańców Kętrzyna. Propaganda sukcesu bez sukcesu?

Z zachowania rządzących można wysnuć jasny przekaz – brakuje im sukcesu na miarę poprzednika. Syndrom Hećmana? Niedziółka wraz z Wróblem na siłę szukają ogromnych pieniędzy, ciągłego ogłaszania dobrych rzeczy, mają zapędy do megalomani. Osiągnąć to chcą jednak jak najmniejszym kosztem i wysiłkiem. Liczą na znajomości w różnych obozach, lecz efektów tych znajomości do dnia dzisiejszego nie widać.

Najbardziej mnie dziwi w tym wszystkim zachowanie władz miasta. Na Facebook napisali: „Nowy plac zabaw oficjalnie cieszy naszych milusińskich. Władze Miasto Kętrzyn burmistrz Ryszard Henryk Niedziółka, jego zastępca Maciej Wróbel oraz dyrektor Kętrzyńskie Centrum Kultury Bartłomiej Zdanowicz oficjalnie przekazali plac zabaw do dyspozycji najmłodszych Kętrzyniaków”. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że ten plac zabaw istnieje w tym miejscu od kilku dobrych lat. Radni przekazali trochę środków finansowych na potrzebne remonty i zrobiono po raz kolejny szopkę z otwieraniem. Dlaczego? Za mało selfie, zdjęć czy dopisków w CV?

Czy tak samo będą trąbić o sukcesie przy remoncie ulic wokół kętrzyńskiego jeziorka? Projekty na remont złożono jeszcze w poprzedniej kadencji. Czy ogłoszą sukces przy stracie ponad 14 milionów dofinansowania? Przecież był to flagowy punkt na rok 2020 – remont ul. Ogrodowej i budowa ul. Górnej? Czy taki sam los spotka elektryczne autobusy? A może zgoda radnych była potrzebna, bo gdzieś w regionie szykuje się panel dyskusyjny o elektromobilności? Czy ogłoszą sukces o rozbiciu działu OZE i zrezygnowaniu z fotowoltaiki? Lista tego, co stracono, zniszczono jest bardzo długa. Nie zdziwię się jak powstanie wielkie otwarcie metra chodnika po wymianie kostki brukowej.

12 thoughts on “SZCZERY DO BÓLU: Jak to jest otworzyć coś, co było otwarte?

 1. Panie Redaktorze. Przecież wszyscy wiemy, że chodzi o to, że będą media, coś burmistrz wymamrota, Maciej z dyrektorem KCK pokażą się w KTK. W ich mniemaniu plac zabaw z trzema nowymi elementami to sukces na miarę XXI w.

 2. do szanownych radnych – stracił 14 mln !!!!!! i co cisza , fajnie, spokój , nic się nie stało , tak dalej ? a wy nic z tym nie robicie ! Do wyliczanki co obiecał to dodam jeszcze ile mieszkań już miało być i co są ? tak samo będą jak obwodnica .
  Tak przy okazji o obwodnicy – firma spod Gdańska robi dokumentację za prawie 2 mln. a ostatnio p. wicemarszałek przekazał wiadomość , że jej nie będzie !!!!!!!

 3. Szkoda słów na Niedziólķę. Żal Kętrzyna, bo oddał władzę nad kurnikiem dla chytrego lisa. Za jakiś czas się okaże, że w kurniku kur już nie ma. Wszystkie zeżarł. A do tego Ci radni. Że też wstydu nie mają Mitros, Duczek, Abramowicz, Toruński i kilku innych pokazywać się na mieście.

  1. Radni miejscy poza kilkoma osobami to dno i metr mułu… Oni mają to miasto w d…… Niech Wróbel przeżera publiczną kasę, oby tylko od czasu do czasu połechtał ich ego i coś im załatwił. Radny Duczek na sesji dziekuje Wróblowi, że natychmiast zrealizował jego prośbę. Całują się nawzajem w d….. a publiczna kasę Wrobel szasta na prawo i lewo

 4. Moi poprzednicy P. Jan i Wyborca mają całkowitą rację odnośnie tych „niby obecnie rządzących” i tych radnych-bezradnych, ciekawe co będą robić jak już ich od koryta się odsunie, niech się cieszą póki mogą, bo wkrótce to się skończy, oby jak najszybciej!!!! Wówczas trzeba im spojrzeć prosto w oczy i się zwycięsko uśmiechnąć, a może i coś powiedzieć?

 5. Moi poprzednicy, w swoich komentarzach, przywołali nazwiska kilku radnych. Ci radni, to osoby, które w poprzednich kadencjach stali u boku byłego burmistrza pana Hećmana. Nie tylko go wspierali, ale korzystali z tego, że burmistrzem jest człowiek z ich ugrupowania. Dzisiaj stoją u boku obecnego burmistrza, który jest wrogiem byłego. Czy ich postepowanie zasługuje na szacunek wyborców? Czy ich postawa jest godna uwagi? Przecież na początku kadencji niektórzy z nich opowiedzieli się po stronie opozycyjnej. Co się stało, że w połowie kadencji zmienili front i wspierają obecnego burmistrza. Co się stało, że porzucili ideę Kętrzyna 2000. Może panowie radni Duczek, Szymański, Mitros i Buraczek wyjaśnią mieszkańcom.

  1. O bardzo prosimy o wyjaśnienia panowie Duczek, Mitros, Buraczek, Szymański, Niedżwiecki!!!! Pani Biała może sobie odpuścić. Jej wędrowanie od lewa do prawa i na odwrót lepiej zostawić bez komentarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *