TEMAT TYGODNIA: Co dalej z delegacjami Grzegorza Prokopa? – Magna Masuria

TEMAT TYGODNIA: Co dalej z delegacjami Grzegorza Prokopa?

30

Ile w końcu delegacji odbył Grzegorz Prokop? Gdzie odbywały się te delegacje i dlaczego są one ukrywane przed opinią publiczną? Co ukrywa Grzegorz Prokop przed mieszkańcami Powiatu Kętrzyńskiego? Od dłuższego czasu próbujemy dowiedzieć się i wyjaśnić sprawę wyjazdów służbowych realizowanych przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie. Niestety, zaczęło się wpierw od straszenia Sądem, następnie skierowaniem wniosku do Sądu – jak przekazuje nam w odpowiedziach na zadane pytanie, a kończąc na jakiejś osobistej wendecie i prześladowaniu członków rodziny związanych z twórcami portalu info-Kętrzyn24.pl.

Na tym ostatnim trzeba się skupić i ostro skrytykować, kim panie Prokop jesteś, że będziesz straszyć członków rodziny redaktora info-Kętrzyn24.pl? Dam jasną odpowiedź, nie tędy droga. Nie da się nas zastraszyć. Nie da się przez członków rodziny wpłynąć na to, co będzie opisywane na portalu internetowym info-Kętrzyn24.pl.

Również tutaj jasno deklaruję, że podjąłem już odpowiednie kroki prawne wobec Grzegorza Prokopa, a bilingi połączeń do osób, z którymi się kontaktował zostały zabezpieczone. Panie Prokop, skończyła się samowolka i deklaruję wszystkim czytelnikom, że przyjrzę się dokładnie każdej sprawie, jaką pan podejmie w sprawach samorządowych czy w podejmowaniu decyzji, jako Dyrektor PUP w Kętrzynie. Nie jest pan „świętą krową”, która wszystko może.

Przypomnijmy, że Dyrektor PUP zarabia około 11 tysięcy miesięcznie i są to jedne z najwyższych zarobków na stanowisku Dyrektora PUP w regionie warmińsko-mazurskim. Dodatkowo stopa bezrobocia wynosi 18,9%, wyżej jest tylko w powiecie braniewskim. Ciekawostką może być, że w ostatnim czasie Grzegorz Prokop został członkiem Rady Nadzorczej ZGK w Barcianach. Czy nie jest dla pana za mało? Czy ma pan odpowiednia wiedzę, aby być członkiem Rady Nadzorczej?

Również warto przypomnieć, że Grzegorz Prokop jest MILCZĄCYM radnym Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego i nie podjął żadnych osobistych działań na rzecz Powiatu Kętrzyńskiego czy Kętrzyna. Czy tym sposobem oszukał swoich wyborców, aby tylko grzać stołek do końca kadencji? Czy pamięta Pan, co pan opowiadał w swoim spocie wyborczym? Czy wyszło lenistwo i brak kompetencji do pełnionych funkcji? Zaczniemy to weryfikować wkrótce.

30 thoughts on “TEMAT TYGODNIA: Co dalej z delegacjami Grzegorza Prokopa?

 1. A może jeździ się na sejmik, tam bierze dietę, a tutaj delegację za wyjazd służbowy i stąd niechęć do pokazania gdzie, kiedy i w jakim celu jeździ się? Może trzeba powiązać daty wyjazdów i sesje? To oczywiście oprócz pewnie innych pustych przebiegów. A jeszcze do sprawdzenia jest karta wyjazdów pojazdem służbowym. Tutaj może warto poprosić o to i sprawdzić ile paliwa zostało zakupione, spalone i ile przejechane kilometrów i w jakim celu. No i kto jeździł.

 2. Prokop nowym członkiem rady nadzorczej ZGK w Barcianach? A oto pkt 9 z ulotki wyborczej pani Marty Kamińskiej, ówczesnej kandydatki na wójta gminy Barciany: „Rezygnacja ze zbędnych kosztów zarządzania jednostkami gminnymi (rady nadzorcze itp.)”
  Od wyborów mijają 2 lata. To jak to jest pani Kaminska? Oszukała pani wyborców? W dodatku Prokop? Czy on ma jakiekolwiek doświadczenie w sprawach zarządzania spółką komunalną.?

 3. Dzisiaj gmina Barciany przypomina koryto, do którego główny dysponent zaprasza wszystkich ” krewnych i znajomych Królika”’.
  Potem odbywa się tam „Wielkie Żarcie”. (To taki tytuł filmu).

  1. To smutny film, jedzący, raczej żrący, źle kończą.Mdli już od tych kciuków Martuni w górę na każdym zdjęciu, przy każdym sukcesiku i Bogdanowicz też paluszki w górę. Naprawdę? Taki poziomek barciańskiej elyty.

   1. Może te kciuki to próba złapania autostopu??? Troche gest nie wyszedł – jak wiele zdaje się sporo rzeczy, więc tym bardziej próba ewakuacji uzasadniona. 🙂

    1. Sukcesik nr 1- udawała, że robi pompki- kciuk w górze
     Sukcesik nr 2-oddała krew, zdjęcie na całą stronę z podpisem”Kochani! Dziś po raz kolejny spełniłam się jako człowiek 😊”
     Sukcesik nr 3- zdobyła oddział klakierów- „Martusia, jesteś wielka”- no, mała nie jest, raczej XL niż S.
     Sukcesik nr 4- radni już wierni, brak opozycji, no i zdobi naszą Gminę- uśmiecha się i chwali w TK ,że zdolna jest niesłychanie. A gdzie konkrety i fachowość?

 4. A co Roman Świtaj ” emert ” ma wspólnego z gminą Barciany, że jest zatrudniony?.
  Czy w Barcianach nie ma ludzi młodych wyształconych i?

  1. Som som ale …. takie doświadczenie z ketrzynskiego Komunalnika ma tylko on i we właściwym momencie „podziękował” dobremu gospodarzowi za szantaż wyborczy. Może dlatego? A teraz jest przydatny nie tylko gminie. Prawda?

   1. Tako rzecze JKM: Rządzą nami głupcy. A bierze to się stąd, że większość społeczeństwa to głupcy i ci głupcy wybierają swoich przedstawicieli oczywiście głupców. Patrząc na ” naszych” przedstawicieli w gminie Barciany. Liczba głupców jest tam ponad reprezentatywna .

 5. Kogo to obchodzi gdzie, kto i za czyje jeździ. Na świecie są ważniejsze sprawy. Każdy tak się urzędu pracy czepia, a kiedy nie zajedziesz to tam kolejka i setki ludzi. Wszyscy chcą staże kursy zasiłki dodatki itp caly czas po to chodza ale ciągle głupie teksty w Internecie się czyta typu 'po co urzędy pracy’. Tak jak po co zus i skarbówka. Podobne opinie. Żeby kurde wszystko funkcjonowało!! A co do ofert pracy to sorry nie wyczaruja ofert pracy bo ktoś chce logiczne do tego są potrzebne firmy i przedsiębiorcy

  1. Bzdury. Urząd pracy może uczestniczyć mniej lub bardziej aktywnie w kreowaniu rynku pracy, albo nie uczestniczyć. Prokopa kojarzę jedynie z bonem na wysiedlenie – czyli uczestnictwie w projekcie drenażu kapitału ludzkiego z obszaru Kętrzyna i powiatu. Takie działanie oceniam jakl skrajnie niewłaściwe, no chyba że PiSowi zależy aby przebić Hećmana i żeby miasto z czwartego miejsca od końca spadło na ostatnie w rankingu oceniającym polskie miasta pod kątem czynników miastotwórczych i perspektyw rozwoju.

 6. Dobre. MILCZĄCY radnym Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego i nie podjął żadnych osobistych działań na rzecz Powiatu Kętrzyńskiego czy Kętrzyna. Milczacych radnych jest więcej na naszym podwórku. Takim milczkiem w powiecie jest Olenkowicz, który osobistych działan nie podjął od kilku kadencji. A ostatnio na sesji zadał pytanie z którego wynikało że nie słucha o czym jest mowa. Takich radnych ktoś popiera i wybiera. Zastanówmy się kolejnym razem.

 7. To jest temat zastępczy, Pan Prokop, to robak ze śliwki robaczywki, psuje wizerunek PiS w mieście Kętrzyn, ale to kumpel Książka i Niedziółki, a oni wszystko mogą, pastor ich ukierunkowuje i prowadzi za rączkę w ciemną nicość. Jak skończyło się rozliczenie obecnego prezesa-szewca KTBS ? , żadnej kontroli nie było ani z miasta , nie mówiąc już że urząd skarbowy też się nie pofatygował się aby sprawdzić rozliczenie podatku VAT od zakupionego służbowego samochodu. Było nie było prezes Michalski korzystał z niego jak by była to jego własność. Należy przypomnieć że jest prezesem od sierpnia ubiegłego roku i od tego czasu opelek został zabrany pracownikom, przykre to i żenujące jak ten facet który nie umie zarządzać ludżmi i spółką, ustawił się. A miało być inaczej panie Niedziółka !!!

  1. Miało być inaczej panie Rypina – tak należałoby sformułować to pytanie. Wizerunku PiS nie trzeba psuć. Pomijając na arenie międzynarodowej pełzającą pozycję Polski pod rządami PiS (miała wstać z kolan przed UE, tylko nikt nie mówił że padnie w zamian na twarz przed USA i Izraelem) , po ostatnich wyborach samorządowych , w Kętrzynie pis OSZUSTWEM stoi. Twarzą tego OSZUSTWA jest oczywiście szef lokalnych struktur – czyli Rypina.

 8. Robercik już zmęczył artykulik o dobrym i krzywdzonym Grzesiu. Wszyscy muszą klaskać i iść w rytmie nadawanym przez TK, kto myśli inaczej jest be. A w komentarzach juz nazywa się dziennikarza ketrzyn info 24-„wieprz”- i to Robciowi nie przeszkadza. Tylko ON i JEGO fani mogą obrażać innym.

 9. Co tam Panie Redaktorze z tym Pastarzewem ,dofinasowanym przez Barcje w wysokości 150.000 tys.
  Czyżby Panu umknęło!?
  Przecież to dosyć ciekawy temat.

  1. Rzeczywiście jakoś cicho jest o Pasterzewie więc pozwoliłem sobie trochę spojrzeć na stronę Barcji.
   Informacja ze strony LGD „Barcja”
   Członkowie Rady LGD:
   Marta Kamińska od naboru 5/2018, Paweł Bobrowski, Ryszard Ostrowski, Marek Janiszewski, Irena Wołosiuk, Elżbieta Biedrawa, Wiesława Syhłowyj, Dorota Płocharczyk, Sławomir Jarosik, Janusz Kozoń, Dorota Górecka, Wiesław Gajdowski, Grzegorz Mucha, Kazimierz Żuchowski, Wanda Leszczyńska.
   Są tu więc burmistrzowie i wójtowie miast i gmin, radni, przedsiębiorcy i inne osoby. Jak wynika z informacji nieobecną była burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk. Nie wiem jaki jest sposób głosowania i jak kto głosował, ale to członkowie rady LGD podjęli decyzję o przyznaniu, a przynajmniej ocenili i wnioskowali o przyznaniu środków na między innymi Pasterzewo.
   Nr z rejestru wniosków: 104/5/LGD.B/2020, Nazwa wnioskodawcy: Studio N. Piotr Majchrzak,
   Nr identyfikacyjny wnioskodawcy: 068320450, Tytuł operacji: Mazurska osada aktywnego wypoczynku i rekreacji Pasterzewo, Ustalona kwota wsparcia: 150 000,00 zł.

 10. A wcześniej nie dostał z LGD „Barcja” pieniędzy na dworek w Suchawie? Pytam tylko. Nawet stowarzyszenie założył wtedy i stronę dworku.
  Nazwa pełna STOWARZYSZENIE INICJATYW WIELOKIERUNKOWYCH „DWOREK”
  Forma prawna Stowarzyszenie
  KRS 0000461178
  NIP 7422247666
  REGON 281521439
  Data rejestracji 24 maja 2013 r.
  Robert Majchrzak- prezes, Piotr Majchrzak-skarbnik,
  Adres siedziby
  Romualda Traugutta 7 / 17, 11-400 Kętrzyn,

  http://suchawa-dworek.blogspot.com/

 11. Nie ma jak to w Rodzinie- nic nie zginie.
  Dlatego Panie Redaktorze istnieje pilna potrzeba wnikliwej analizy dotacji udzielanych przez Lokalna Grupę Działania „BARCJA”,pomimo iż są to środki unijne ,ale publiczne.

 12. Robert korzysta z pięniędzy przydzielanych przez LGD „Barcja” i szykuje „Mazurską osadę aktywnego wypoczynku i rekreacji- Pasterzewo”.A co z dworkiem w Suchawie, kto wie, dlaczego stoi i nie utworzono tam ośrodka działającego na rzecz miejscowego środowiska, jak szumnie zapowiedziano w celach działań Stowarzyszenia „Dworek”

  ://lgdbarcja.pl/wp-content/uploads/2020/05/protokol-rady-30.04.2020.

  „NW w Mrągowie – informacja o braku wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia wodnoprawnego
  Na podstawie art. 423 ust. 8 pkt 3 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz.U. z 2020 r. poz. 310) Nadzór Wodny w Mrągowie informuje o braku wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia wodnoprawnego w sprawie:Wykonania pomostu na działce nr 44 (jezioro Pasterzewo) w obrębie geodezyjnym Pasterzewo, na wysokości działki nr 26/1 w obrębie geodezyjnym Pasterzewo, gmina Reszel.
  Wnioskodawca: Pan Piotr Majchrzak
  Termin wniesienia sprzeciwu upłynął z dniem: 16.05.2020r.”

 13. To jest coś niebywalego ,dotacje dostaje Stowarzyszenie w wysokości 150 tys.zlotych,a władzę Stowarzyszenia stanowi Rodzina Stowarzyszenie się rozpada i co dalej ?

 14. Czy może coś więcej wiadomo na temat „dystrybucji” środków z LGD „Barcja”,szczególnie do Pastarzewa Studio N Piotr Majchrzak suma 150tys.zl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *