TEMAT TYGODNIA: Co ukrywa Dyrektor Prokop? – Magna Masuria

Ostatnio przeglądaliśmy stare materiały prasowe i natrafiliśmy na wypowiedź Dyrektora PUP w Kętrzynie, Grzegorza Prokopa, dla telewizji KTK z 30 maja 2018. Brzmiała ona tak:

„Obecnie, na dzień dzisiejszy zarejestrowanych w PUP mamy około 3400 osób. Jest to 20% stopa bezrobocia”

Od tamtego czasu minęło ponad dwa lata. Czy od tamtego czasu coś zmieniło się z tak wysoką stopą bezrobocia? Czy Dyrektor Prokop podjął jakieś działania w celu zmniejszenia tak wysokiej stopy bezrobocia? Czy może w tym czasie robił zupełnie coś innego? Niniejszy artykuł będzie początkiem wyjaśnień, bo jak do tej pory nie otrzymaliśmy pełnych odpowiedzi od Dyrektora Prokopa.

Jednak żeby mieć obiektywne spojrzenie na pracę Dyrektora PUP w Kętrzynie postanowiliśmy zapytać inne Starostwa Powiatowe oraz Powiatowe Urzędy Pracy następującymi pytaniami:

1. Jaka jest stopa bezrobocia w poszczególnym powiecie?
2. Ile delegacji odbył Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy od stycznia 2018 roku do 31 lipca 2020?
3. Jaki był koszt delegacji odbytych przez Dyrektora PUP?
4. Jakie jest miesięczne wynagrodzenie Dyrektora PUP?


Oczywiście dla Grzegorza Prokopa dodaliśmy jeszcze jedno kluczowe pytanie, które nas bardzo dręczyło po Sejmiku Wojewódzkim, które odbyło się w lutym:

W jakich dniach odbywały się poszczególne delegacje oraz wyjazdy służbowe Dyrektora PUP w Kętrzynie?

Oczywiście Grzegorz Prokop otrzymując takie pytania prawdopodobnie spanikował, że ludzie zainteresowali się jego działalnością. Stworzył również problem, gdyż nie wiedział lub nie chciał odpowiedzieć nam na zadane pytania. Dlatego też poczuliśmy się w obowiązku, aby DOEDUKOWAĆ Grzegorza Prokopa i opisaliśmy mu skrótowy wykład na temat kim jest i czy jest osobą publiczną oraz o tym co to są informacje publiczne. Oczywiście cały wykład opublikujemy w najbliższą niedzielę.

Wyżej wymienione pytania dotarły, poza PUP w Kętrzynie, do Urzędów Pracy w: Braniewie, Bartoszycach, Giżycku, Węgorzewie i Gołdapi. Wszystkie wymienione jednostki odpowiedziały nam natychmiast nie stwarzając żadnych problemów. Wywnioskować można, że Pan Prokop ma coś na sumieniu w tej sprawie?

Najwyższa stopa bezrobocia jest w Powiecie Braniewskim, bo aż 19,4%, trochę mniej na dzień dzisiejszy jest w Powiecie Kętrzyńskim – 18,9%. Zarobki wszystkich Dyrektorów PUP oscylują w wysokości około 7 tysięcy złotych brutto. Najmniej zarabia Dyrektor PUP w Gołdapi – 6300 zł brutto miesięcznie. Najwięcej zarabia się w Kętrzynie. Grzegorz Prokop według zeznania majątkowego za zeszły rok na umowę o pracę zarobił ponad 130 tysięcy złotych, co daje około 11 000 złotych miesięcznie. Czy ta kwota zarobków jest adekwatna do jakości wykonywanej pracy? W ciągu dwóch lat zmniejszył stopę bezrobocia o 1%.

Najważniejsze pytanie dotyczyło oczywiście delegacji. Delegacje przeważnie związane są z różnego rodzaju szkoleniami lub spotkaniami z innymi jednostkami Urzędów Pracy – tak bynajmniej wyjaśniali nam pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Giżycku oraz Węgorzewie. Najwięcej delegacji z pytanych jednostek odbyło się w Braniewie oraz w Giżycku. Po 25 służbowych wyjazdów od 1 stycznia 2018 roku do 31 lipca 2020 roku.

Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego – 18 luty 2020 rok

Ile było takich wyjazdów w Kętrzynie? Prokop robi z tego tajemnicę. Boi się udzielić informacji? Może wyjdą jakieś niejasności? Może zauważony wtedy samochód Kętrzyńskiego Urzędu Pracy na placu Urzędu Marszałkowskiego w lutym to zwyczajny przypadek? Dziwne, bo wtedy Dyrektor Prokop jawnie uczestniczył w sesji Sejmiku Województwa, co potwierdza powyższe zdjęcie z 18 lutego br.

Patrząc na powyższą statystykę zarobków i wysokości stopy bezrobocia oraz długości piastowania tego stanowiska nasuwa się kolejne, kluczowe pytanie: czy ta osoba jest kompetentna do pracy jako Dyrektor PUP? Dlaczego Starosta Kętrzyński utrzymuje tak drogiego w utrzymaniu pracownika?

Wysłaliśmy kolejne pytania dotyczące zarówno historii samego Dyrektora Prokopa oraz jego pracy na rzecz lokalnej społeczności do pewnych instytucji. W dalszym ciągu oczekujemy odpowiedzi od samego zainteresowanego. Do sprawy delegacji oraz innych spraw dotyczących Grzegorza Prokopa wrócimy w przyszłości.

11 thoughts on “TEMAT TYGODNIA: Co ukrywa Dyrektor Prokop?

 1. No niezłe kwiatki wychodzą.
  Ciekawe ile razy przed cała kadencje w sejmiku tak sobie jeździł za podatników pieniadze.

 2. Z tymi delegacjami Prokopa jest tak jak z wykorzystywaniem samochodu służbowego przez A. Michalskiego – prezesa KTBS. Ciekawe, że po nagłośnieniu sprawy w info Michalski już nie jeździ.

 3. Co tam można skończyć w Giżycku „Wyższa Szkoła Przestawiania Fajerek na Gazie”
  Slyszlem polemikę czy może wymianę poglądów między byłym Burmistrzem Krzysztofem Hecmanem,a
  Grzegorzem Prokopem to widać jak nie dużo ma do powiedzenia Pan Prokop.
  Pan Hecman go intelektualnie „zmiazdzyl”.
  Czym się wyróżnia dba o swoje i swojej Rodziny interesy to akurat nie zarzut,ale jako osoba publiczna pownien zachowac odpowiednie proporcje, no może jeszcze bardzo niska kulturą osobistą.

 4. Proponuję wysłać p.Prokopa na 3 zmiany do „prestiżowej” byłej firmy p. Niedziółki do Philipsa, może pomyśli……

  1. Panie PROKOP-BEZROBOCIE -18,6
   CZY TO PANA SATYSFAKCJONUJE ?!
   KASA NA PEWNO TAK!!!/130tys.brutto/2020 rok.
   Do EMERYTURY TAK NIEWIELE !!!ROCZNIK 1960.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *